Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Klara Rott – česká přírodní kosmetika s výjimečně čistým složením

Kosmetické produkty na bílém pozadí zdroj: Klara Rott

Klara Rott není jen značka, ale je to také osobní příběh o hledání účinné kosmetiky bez všudypřítomné chemie, objevování aktivních látek čistě přírodního původu a nalézání harmonie mezi nimi. Objevte s námi tuto velice kvalitní kosmetiku, za kterou stojí myšlenka opravdové čistoty a účinnosti bez jediné vady na kráse. 

Příběh značky

Česká firma vyrábí výjimečnou bio kosmetiku z čistě přírodních ingrediencí z celého světa. Jako jediní v Česku si sami vyrábí bio květinové vody neboli hydroláty, a to v několikanásobně vyšších koncentracích, než je na trhu běžné. Sami si vyrábí i všechny bio bylinné extrakty, kterých je dohromady čtyřicet. Všechny používané suroviny, u nichž je to možné, mají bio certifikaci. Své dodavatele si po celém světě pečlivě vybírají a podporují i ekologické zemědělství a fair trade přístup. 

„K výrobě vlastní kosmetiky mě před mnoha lety přivedla zoufalá situace na trhu. Stačil letmý pohled na složení jakéhokoli přípravku, aby mě odradila buď přítomnost chemických látek zcela nevhodných pro pleť, nebo sice přírodní složení, ovšem nevalné kvality. Pokud jsem chtěla používat opravdu kvalitní, účinnou a zároveň přírodní a bio kosmetiku, u níž se nebude šetřit na surovinách, nezbývalo mi než se do její výroby pustit sama”, říká zakladatelka značky Klara Rott.

Několik let pak na vývoji vlastní kosmetiky – vhodné i pro problematickou pleť – spolupracovala s výzkumnými ústavy u nás i v zahraničí, než našla vyvážené kombinace, které skutečně pomáhají pleti zbavit se obtíží. Každý přípravek je tak léty a zkušenostmi vyladěný mix toho nejlepšího možného, co zakladatelku inspirovalo u nás i ve světě.

7 principů, díky kterým vás také okouzlí

1. Síla vlastních bio hydrolátů a bio extraktů 

Základ přípravků tvoří bio květinové vody neboli hydroláty, které si jako jediní v ČR vyrábí sami. Mají tak pod kontrolou celý proces a mohou zaručit až padesátkrát vyšší koncentraci a tím i účinnost, než bývá na trhu běžné. Sami si vyrábí také všechny bio bylinné extrakty, aby zůstal zachován vysoký obsah aktivních účinných látek. 

2. Ani kapka vody

Do přípravků nepřidávají žádnou vodu, a mají pro to důvod – její pozitivní účinky na pleť jsou totiž nulové. Namísto vody, jejímž používáním ostatní výrobci jen výrazně snižují výrobní náklady, tvoří základ všech přípravků jejich vlastní bio hydroláty. Jejich výroba je sice náročná a nákladná, jejich účinek za to ovšem stojí. 

5. Žádné vyplňovače, jen aktivní látky

Všechny přípravky tvoří výhradně aktivní účinné látky, které jsou pro vaši pleť jednoznačně prospěšné – celkem jich mají na 120. V žádném přípravku proto nenajdete alkohol nebo v kosmetice jinak běžně používané látky určené ke konzervaci, emulgaci, parfemaci, barvení či zhoustnutí, ani žádné další syntetické či neúčinné látky. Proto je jejich kosmetika vysoce koncentrovaná a účinná.

4. Jde to i bez konzervantů 

V kosmetice nepoužívají žádné konzervanty – a to dokonce ani ty, které jsou povolené v certifikované bio kosmetice. Ve spolupráci s výzkumnými ústavy u nás i v zahraničí vyvinuli „samokonzervační systém“, který díky unikátnímu poměru určitých bylin, extraktů a jiných ingrediencí udrží výrobky čerstvé minimálně 12 měsíců od data výroby. 

5. Unikátní dvousložková aplikace

Dlouze se věnovali tomu, jak optimálně zvýšit účinky mnoha desítek vzájemně propojených biologicky aktivních látek ve svých přípravcích. Výsledkem mnohaletého snažení je zcela unikátní patentovaná dvousložková aplikace, která přispívá k maximálnímu využití a vstřebání všech účinných látek do pleti. 

6. Omlazující kmenové buňky 

Výjimečnost této kosmetiky podtrhuje i použití kmenových buněk z alpské růže a goji. Jak prokazují vědecké výzkumy, tyto kmenové buňky intenzivně vyhlazují vrásky, vypínají pleť, zlepšují hustotu a kvalitu pokožky a vitalitu kmenových buněk, chrání kožní bariéru proti vnějším vlivům a zvyšují epidermální regeneraci a hydrataci pleti.

7. Jsou přírodní, bio a fér

Používají jen 100% přírodní suroviny, jejichž původ, kvalita i udržitelný způsob pěstování jsou pro ně zásadní. Všechny suroviny, u nichž to je možné, mají bio certifikaci, která garantuje nejvyšší možný stupeň kvality. Své dodavatele si po celém světě pečlivě vybírají a podporují ekologické zemědělství a fair trade přístup. Recyklovatelné skleněné obaly jsou samozřejmostí. 

Jedinečná filosofie této české značky nás uchvátila, proto vám s radostí představujeme jejich výjimečně účinné produkty, které jsou plné čistých ingrediencí z celého světa.