Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Dr. Brown’s – eko lahvičky s unikátní technologií proti kojenecké kolice

Dr. Brown’s kojící dítě zdroj: Dr. Brown’s

Každý rodič asi někdy zažil nekonečný pláč svého novorozence, u kterého není snadné najít příčinu ani pro pediatra. Věděli jste, že na to může mít přímý vliv výběr kojenecké lahvičky? Vědecká studie prokázala, že vzduchové bubliny způsobují u kojenců časté ublinkávání, říhání, nadýmání a s tím spojené bolesti bříška. Mimo to vlivem kyslíku dochází také k oxidaci důležitých vitaminů v mléce. Speciálně navržené lahvičky Dr. Brown’s nabízí díky unikátní technologii řešení – přečtěte si náš článek, kde vám všechno dopodrobna vysvětlíme a vy i vaše dítko tak budete moci klidněji spát. 

Patentovaná lahev navržená přímo pediatrem

 

Kojenecká láhev Dr.Brown 's Natural Flow® je navržená tím nejpovolanějším – přímo pediatrem. Pyšní se patentovaným a klinicky testovaným systémem optimálního nasávání vzduchu do láhve, který u dětí napomáhá výrazně snížit nepříjemné bolení bříška. Malá ‚‚trubička" je zásobník (rezervoár) výkonného vnitřního ventilového systému. Bylo klinicky prokázáno, že zmírňuje příznaky kojenecké koliky jako jsou plivání mléka, ublinkávání a plynatost u miminek. Vnitřní ventilový systém je založen na odvádění vzduchu z mléka nacházejícího se v láhvi, přičemž se eliminuje podtlak a vzduchové bubliny. Tím, že se nezavzdušní tekutina, nedostane se žádný vzduch ani do bříška miminka, a tak se eliminují problémy při krmení.

 

DrBrowns kojenecká lahev

Vnitřní systém lahve

 • Vzduch vstupuje do hrdla láhve a směřuje přímo do vnitřního ventilového systému, přičemž eliminuje vakuum v prostoru nad mlékem, a tak nevznikají bublinky.

 • Vzduch proudí přes trubici ventilu.

 • Ventil předchází provzdušnění mléka (jeho oxidaci) a také podtlaku, deformaci a kolapsu savičky.

 • Miminko je pohodlně krmeno a mléko teče plynule jako při kojení.

VÝZNAM ŽIVIN PRO DÍTĚ

 • Vitaminy A, E a C jsou důležité pro zdraví a růst kojenců. .

 • Lékařský výzkum ukazuje, že děti s nízkým příjmem vitamínu C jsou zranitelnější ve vývoji častých a závažnějších běžných onemocnění.

 • Nedostatečný příjem vitamínu E může vést k anémii a degeneraci páteře a mozku.

 • U malých dětí nízký příjem vitamínu A narušuje růst kostí a zasahuje do vývoje nezralých kostních buněk, což má za následek slabé a špatně vytvořené kosti.

 • Vitamín A je také potřebný k produkci imunitních buněk, které jsou spojeny se zvýšenou odolností proti infekci.

DÍTĚ KOJENEC

Eko materiály – sklo a silikon

Lahvičky Dr. Brown’s, které najdete u nás v nabídce, jsou ze skla a silikonu, které patří mezi nejvíce ekologické a udržitelné materiály vhodné k recyklaci. Vysoce kvalitní borosilikátové sklo je samozřejmě BPA-free. Všechny další komponenty lahví – včetně ventilové vložky, odvzdušňovacího zásobníku, cestovního disku, manžety, vsuvky a uzávěru – jsou taktéž BPA-free.

3 hlavní výhody jedinečného designu lahviček 

1. Zachovává hladinu živin

Vnitřní ventil eliminuje vzduchové bubliny vzniklé v mateřském nebo kojeneckém mléce, čímž se snižuje negativní vliv vzduchu na obsah. Kyslík ovlivňuje destruktivně vitamíny a živiny a vede ke ztrátě nutričních hodnot mléka. Tím, že Dr.Brown's ventilový systém odvádí vzduch z mléka, jsou vitaminy lépe uchovávány a plnohodnotně předány vašemu děťátku. Každá kapka mateřského nebo kojeneckého mléka je velmi cenná a s Dr.Brown's ani jedna kapička nevyjde nazmar.

2. Dokonale imituje krmení z plného prsu

Už jsme zmínili, jak Dr.Brown's kojenecké lahve eliminují nežádoucí podtlak. Mléko tak ze savičky po převrácení láhve teče pomalu ale zároveň plynule, děťátko dostává neustálý podnět k sání a krmení je tak podobné přirozenému kojení. Tak jako při pití z prsu, je děťátko nuceno neustále pracovat, aby se dostalo k mléku, ale ne natolik, aby mu hrozily problémy spojené s krmením, nebo s infekcí uší. Občasným použitím Dr.Brown's láhve dítě nepocítí rozdíl mezi pitím z láhve a kojením. Střídání lahvového krmení a kojení se tak stává zcela bezproblémovým. Unikátní výrobní proces silikonových saviček zajišťuje stálost průtoku. Ve studii zabývající se průtokovými stupni saviček získaly Dr.Brown's savičky nejlepší hodnocení průtokové plynulosti.

3. Pomáhá ke klidnému spánku

Miminko, které trápí nafouklé bříško, se jen velmi těžko ukládá ke spánku. Nesprávné krmení je často spouštěčem bolavého bříška. Čím více vzduchu děťátko přijme při sání, tím je vyšší pravděpodobnost výskytu plynatosti a refluxu. Abyste eliminovali množství vzduchu, které děťátko při krmení spolkne, je velmi důležité používat ventilované láhve. Dr. Brown's vnitřní ventilový systém nabízí plně ventilované prostředí, které zajišťuje eliminaci vzduchu a redukci plynatosti a refluxu u miminek. Děťátko si tak před spánkem může klidně vzít láhev, aniž by se po krátkém čase probudilo s bolestmi z nafouknutého bříška.

Lahvičky sbírají chválu mezi odborníky i maminkami

Dr. Brown jsou za posledních 20 let pediatry nejčastěji doporučované kojenecké láhve ve Spojených státech amerických a jejich výjimečnosti si všimly i další organizace, které jim udělily už mnoho ocenění. A pokud vás zajímají zkušenosti ‚‚ze života” přímo od maminek, přečtěte si je tady

 • Vítěz Fit Pregnancy and Baby Best Award for Baby Bottles 14 let za sebou.

 • Číslo 1 v prodeji kojeneckých lahví v USA (maloobchodní jednotky).

 • Ocenění mateřských center 4 roky za sebou.

 • Vítěz ocenění The What to Expect Mom Must-Have Award.

 • Nejčastěji nominovaný v rámci ocenění Babylist Award.

DÍTĚ KOJENEC a MATKA