Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

NeBiolina – italská organická kosmetika využívající blahodárné výtažky z ovsa

Malé dítě v předklonu u krému italské kosmetiky NeBiolina zdroj: NeBiolina

NeBiolina je italská eko bio kosmetika pro děti i dospělé. Jejich produkty obsahují výtažky z ovesných zrn, které mají pro lidské tělo jedinečné hydratační a ochranné účinky. Produkty jsou vyvinuté s důrazem na ekologii, ochranu životního prostředí a pečlivém výběru surovin z ekologických farem.

Příběh značky

Hlavní poslání zakladatelů značky NeBiolina Dr. Francesca Paci a Daria Chiavaroli je vyvíjet jen ty nejkvalitnější ekologické produkty, prosazovat trendy v oblasti přírodní kosmetiky a šířit tyto produkty s mimořádnou účinností do všech částí světa. Zakladatelé rovněž dbají na přání zákazníků, shromažďují jejich potřeby a očekávání a promítají tyto podněty do výroby vysoce kvalitních produktů.

Klíčová ingredience

Klíčovou složkou využívanou ve všech produktech značky Nebiolina je extrakt z organického ovsa se svými vzácnými dermokosmetickými vlastnostmi (beta-glukany, avenanthramidy).

Produkty jsou vyvinuty tak, aby sloužily již od dětství, kdy jsou zapotřebí extra jemné a bezpečné složky, až do dospělosti, při udržení stejně vysokých nároků a kvality. NeBiolina je přirozeným a starostlivým společníkem pro každodenní péči o pokožku.

Sbírání ovsa

Proč právě oves?

Oves má blahodárné účinky na ochranu kůže a to již při malé koncentraci. Je vynikajícím pomocníkem při ošetření ekzémů a vyrážek, citlivé nebo svědící pokožky. Používá se i k urychlení hojení, má protizánětlivé a antioxidační účinky. Účinné látky obsažené v ovesných zrnech komplexně pokrývají  všechny  potřeby denní osobní hygieny dětí i dospělých.

Blahodárné účinky

Produkty od NeBiolina

Výtažky z této obiloviny jsou schopny zcela uspokojit i ty nejnáročnější potřeby spojené s každodenní péčí o pokožku celého těla, bez ohledu na to, zda jde o děti či dospělé.

Hydratace

Beta-glukan v ovsu umožňuje zadržovat vodu a následně ji pomalu uvolňuje do pokožky. Pleť zůstává plně hydratovaná.

Čistota

Primárním účinkem ovsa je udržet pokožku jemnou a čistou. To je způsobeno jedinečnými vlastnostmi saponinu přítomného v ovesných zrnech.

Antibakteriální působení

Oves díky svým bioaktivním složkám přispívá k udržení přísunu enzymů, které jsou normálně přítomný na kůži v optimálním funkčním stavu. Vytváří tak ochranný faktor pokožky před potenciální hrozbou vnějších vlivů. 

Jemnost a bezpečnost

Použité organické složky ovsa působí jemně a nedráždivě v souladu se zásadami využívanými v dermatologii.

Protizánětlivě působení

Unikátní antialergická a protizánětlivá složka alkaloidů v ovsu má jedinečnou ochrannou funkci pro pokožku, zejména u citlivé pokožky, pokožky se sklony k zarudnutí a atopickým ekzémům.

Zpomalení stárnutí kůže

Oves ovlivňuje vnitřní proces stárnutí pokožky. Jeho dlouhodobé používání je prospěšné pro zpomalení stárnutí kůže.

Certifikace ICEA 

Kvalitu přírodní kosmetika Nebiolina také podtrhuje přísná certifikace ICEA, která mimo jiné garantuje 100% absenci umělých přísad a výrobu bez přítomnosti genetického inženýrství. ICEA je italský certifikační institut, který kontroluje a certifikuje společnosti, které své aktivity (obchodní a výrobní) provádějí s respektem a ohledem na lidi a přírodu, obhajují důstojnost zaměstnanců a pracovníků a chrání práva spotřebitelů. ICEA patří mezi nejdůležitější organizace v rámci svého oboru v Itálii a Evropě, kde certifikuje a podporuje sociální a udržitelný rozvoj ekologického zemědělství.

Vyzkoušeli jsme:

Saloos Cypriš

Exfoliační tělový krém jemný peeling

Peeling božsky voní po ovesném mléku, extrakt z ovsa má navíc protizánětlivé a antioxidační účinky a peeling jako takový je vhodný pro vegany.

Pokožku skvěle vyhlazuje díky přírodním mikro-krystalkům a celulózovým mikrokuličkám.

Ihned po použití je pleť viditelně hladší, vyživená a hydratovaná. Skvěle působí i na citlivou pokožku.