Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Na vlastní kůži: Kvitok Solution Balance a Anti-age

Tři pleťová séra na pozadí s rostlinou. zdroj: Kvitok

V BiOOO nás všechny spojuje láska k přírodě, zájem o ekologii a snaha o udržitelnost. Náš sortiment dobře známe a produkty také rádi zkoušíme na vlastní kůži, abychom vám je mohli s čistým svědomím doporučit. V této recenzi jsme pro vás vyzkoušeli dvě řady od Solution by Navia/Kvitok – Balance na problematickou pleť a Anti-age pro zralou 30+.

 

Příběh značky

Kvitok (dříve Navia) je slovenská handmade přírodní kosmetika z Humenného. Zakladatelkou je Martina Dudová, pro kterou je vývoj a výroba přírodní kosmetiky vášní a také za to sbírá ocenění. Její snahou je propojit přírodní ingredience s vědou a výzkumem tak, aby výsledný produkt byl opravdu funkční. Díky studiu medicíny a chemie perfektně rozumí fungování lidského těla a vlivu jednotlivých látek na pokožku. Vegany potěší, že Kvitok nepoužívá žádné živočišné suroviny a všechny produkty (včetně ingrediencí) nesou označení Leaping Bunny, tedy nejsou testované na zvířatech. 

Co o produktech říkají?

Obě řady tvoří čtyři produkty, které nejlépe fungují ve vzájemné kombinaci – čistící olej, pleťová maska, pleťové sérum a pleťový krém (pozn. masku bohužel momentálně nemáme v nabídce). Řada Balance je určena pro pokožku mastnou, smíšenou a problematickou s akné a rozšířenými póry. Klinicky ověřené aktivní látky bojují proti zánětlivým ložiskům, chrání ji před vnějšími vlivy a podporují hydrataci a regeneraci. Pleť by měla zůstat perfektně čistá, hebká a zářivá. Řada Anti-age je vhodná pro pokožku s prvními známkami stárnutí už od 28 let. Obsažený HerbaGlow®NRG posiluje odolnost buněk vůči poškození a zvyšuje jejich energetickou aktivitu, multimolekulární kyselina hyaluronová s rostlinným kolagenem zase napomáhá rychlejší regeneraci. Pleť má po pár týdnech působit mladistvě, vypnutě a měly by zmizet i jemné vrásky. 

Anti-age pro zralou pleť

Řadu Anti-age vyzkoušela naše social media specialistka Míša, která má smíšenou pleť, to znamená mastnější T-zonu a místy sušší pokožku

Na testování řady Solution jsem se moc těšila. Už od samého začátku mě zaujalo naprosto čisté složení plné výživných olejů a různých extraktů. Vyzkoušela jsem kompletní řadu – čisticí olej, krémovou peelingovou masku 2 v 1, pleťové sérum a pleťový krém 30+. Začala jsem odlíčením olejem, který se nanáší na suchou pleť. Je potřeba ho lehce vmasírovat, aby se na něj nečistoty co nejlépe uchytily. Jelikož se jedná o směs olejů, jde to trošku ztuha a spotřeba olejíčku je proto vyšší. Poté můžete přidat trochu vody a vzniklou emulzí ještě pleť dočistit a smýt vodou nebo utřít navlhčeným tamponem či žínkou. Druhým krokem byla peelingová maska s obsahem AHA kyselin, které dokáží jemně, ale účinně odstranit z pleti odumřelé buňky a případně další nečistoty. Je potřeba se pak alespoň na 24 hodin vyvarovat intenzivnějšímu vystavování slunci, aby se na pleti nevytvořily pigmentové skvrny a hlavně nezapomenout použít SPF. Po použití masky byla pleť krásně hladká a rozzářená. Sérum a krém jsou určené pro zralejší pleť a to už od věku 28 let, kdy dochází k prvním projevům stárnutí. Sérum je lehké s jemně lepkavou texturou, která se po nanesení na pleť lehce vstřebá. Obsahuje klinicky testované látky, které pomáhají zvyšovat elasticitu pleti i její obranyschopnost. Pleťový krém má také lehkou konzistenci, není nijak zatěžující nebo mastný, jak by člověk u anti-age krému předpokládal. Po použití měla pleť sjednocenější tón a byla rozzářená. Celkově jsem moc spokojená a můžu celou řadu doporučit všem ženám, které chtějí udržet svou pleť mladou a svěží.

Balanc na problematickou pleť

Řadu Balance vyzkoušela naše grafička Tereza, která má problematickou pleť se sklonem k maštění. 

Čisticí olej má opravdu příjemnou texturu a zajímavou bylinkovou vůni. S teplou vodou se trochu rozpění a dobře tak odstraní nečistoty i makeup. Pleťová maska má velmi lehkou konzistenci a jemně voní po svěžích citrusech. Na pleti lehounce štípe, ale není to nijak nepříjemné a podle návodu jde o běžný efekt AHA kyselin. Druhý den po aplikaci se nedoporučuje vystavovat pokožku slunci, aby se vám nevytvořily pigmentové skvrny. Po těchto dvou očišťujících krocích je pleť perfektně odmaštěná, hebká a lehce projasněná. Pleťové sérum je na prstech trochu lepkavé a doporučuji si pospíšit s jeho roztíráním, protože se dost rychle vstřebává. Jeho účinky se sice pořádně projeví až po třech týdnech, ale už po prvním nanesení mi pleť přišla oživená a příjemná na dotek. Pleťový krém jsem použila na závěr celé procedury. Texturou je sice velmi lehký, ale na pleti se zdá zpočátku trochu mastnější, proto bych ho doporučila spíše na noc. Během chvíle se krásně vstřebá a ráno se tak probudíte do krásy bez mastného filmu na pleti. Řadu bych doporučila všem, kteří potřebují zklidnit a sjednotit problematickou a mastnější pleť.