Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Novinka: Aromaterapie Karel Hadek a Fauna

zdroj: Shutterstock

Receptury profesionální aromakosmetiky Aromaterapie Karel Hadek vznikají již od roku 1983. Originální, jedinečné a vysoce kvalitní přípravky s jasně rozpoznatelným logem si za tu dobu získaly nejen pevné postavení na trhu, ale i srdce tisíců spokojených zákazníků a nekoupíte je na každém rohu.

Společnost se zaměřuje na výrobu kosmetických a dezinfekčních produktů, éterických olejů, rostlinných olejů, veterinárních přípravků i prostředků k ošetření rostlin. Podpořte i vy svůj zdravý životní styl aromaterapeutickými přípravky a vytvořte díky nim harmoničtější domov.

Historie značky

Dobré věci se prodávají samy. Možná o značce Karel Hadek slyšíte prvně stejně jako já, ale garantuji vám, že se do jejích produktů zamilujete na první přivonění! Společnost od samého počátku klade důraz na absolutní kvalitu a výjimečnost, díky kterým si našla cestu ke svým zákazníkům i bez zpopularizované, nákladné reklamní kampaně.

Pan Karel Hadek začal působit v polovině osmdesátých let 20. století v německém Taufkirchenu nedaleko Mnichova a brzy se propracoval mezi nejvýznamnější evropské společnosti zabývající se laboratorním výzkumem a vlastní výrobou aromaterapeutické olejové kosmetiky. O kvalitě jeho přípravků svědčí fakt, že se okamžitě prosadily i na západních, kosmetikou přesycených trzích.

Po pádu železné opony se jeho produkty začaly dostávat i k nám a byl o ně mimořádný zájem z důvodu, že šlo o něco nového, přesahující dosavadní kvalitu, kterou lidé znali. Ovšem za kvalitu se platí a cena produktů byla pro českého zákazníka až třikrát vyšší z důvodu na výrobu časově náročného artiklu ve spojení s hodinovou mzdou německého laboranta. Proto se roku 1990 rozhodli výrobu této kosmetiky přesunout přímo do Československa. Kvalita výrobků i postup výroby zůstaly stejné, avšak jejich produkce vyžadovala citelně nižší mzdové náklady, což se odrazilo i na příznivějších cenách pro českého zákazníka. 

Co se však ani s plynutím času a růstem společnosti nezměnilo, je princip výroby a distribuce. Stejně jako na samém počátku, i dnes dodávají své zboží pouze do rukou odborníků -  do kosmetických salonů, lázní, masérských a rehabilitačních center či specializovaných obchodů, nestali se mainstreamem běžných obchodních sítí. 

Jen to nejlepší je dost dobré

Základem úspěchu a dobrého jména je víra zákazníků v to, co kupují a co od výrobků očekávají. Výroba špičkové fyziologické kosmetiky si žádá prvotřídní certifikované suroviny výhradně přírodního původu z ekologicky čistých zdrojů. Nenajdete v nich stopy po pesticidech, herbicidech, těžké kovy ani jiné nežádoucí příměsi. Důvěru českého zákazníka si produkty pana Karla Hadka získaly také proto, že kosmetika přišla ze země, jejíž export měl vždy dobrou pověst.

Lepší život domácím mazlíčkům

Aromaterapii lze definovat jako řízené používání éterických/esenciálních olejů, tedy rostlinných silic, k udržování, podpoře a zlepšení fyzické i psychické pohody. Aromaterapie je druhem alternativní medicíny, který používá tyto rostlinné těkavé látky za účelem ovlivnění mysli, nálady nebo zdravotního stavu u lidí i zvířat. A proto mnoho uživatelů začalo používat aroma přípravky i pro své domácí mazlíčky, pro které si firma Aromaterapie Fauna, ve spolupráci s Aromaterapií Karel Hadek, připravila přípravky určené přímo pro zvířata.

Aromaterapie Fauna - to jsou výrobky od milovníků zvířat pro milovníky zvířat. Při jejich vývoji je kladen důraz na snášenlivost, účinnost a podporu přirozených fyziologických funkcí kůže, srsti a peří zvířat. Použití éterických a rostlinných olejů organismus zvířat nezatěžuje, naopak mu pomáhá posílit vlastní regenerační schopnosti

Stejně jako jejich majitelé, i domácí mazlíčci se čím dál častěji dožívají vyššího věku, zároveň je, bohužel, trápí také civilizační choroby nebo s přibývajícím věkem problémy s pohybovým aparátem. 

Podpořte jejich životní vitalitu přípravky vyvinutými v souladu s poznatky o terapeutických schopnostech rostlin pomocí veterinárních přípravků ve stejné top kvalitě, jako v “lidské” řadě a užívejte si společné roky bez omezování. 

LECIDERMA SHEA LAVENDEL Lecitinový regenerační krém, 5 ml

Tenhle krém bych popsala jako malý zázrak, který díky jeho praktickému balení můžete mít neustále při sobě, ať už v kanceláři, na výletě nebo víkendovém pobytu. V kosmetické taštičce nezabere téměř žádné místo a s přehledem se vejde i do každé kapsy. A pokud vás trápí citlivá, problematická pokožka a k tomu milujete vůni levandule, pak jste našli toho správného parťáka, stejně jako já!

Má pleť je náladová citlivka a k tomu si usmyslela, že mě potrápí hormonálním akné, které se zdá být pěkný nezmar a jen tak něco na něj nefunguje. Ovšem jak už dobře víme, levandule je známá pro své schopnosti zmírňovat záněty, je tak ideální pro péči o aknózní či ekzematickou pleť. Po týdnu používání vidím znatelné zlepšení pleti a výraznou eliminaci pupínků i okolního začervenání pokožky.

Lecitinový regenerační krém je obohacen o levandulový olej a olej z mrkvových semen, který synergicky zvyšuje účinky levandule, ale také podporuje pohyb lymfatických tekutin v obličeji a tím intenzivně regeneruje stresovanou pokožku.

ELEUTHEROCOCC Eleutherococcový krém, 5 ml

Pleťový krém s eleutherococcovým extraktem je určený pro zralou, unavenou a oslabenou pleť. Má skvělé regenerační účinky a působí proti tvorbě vrásek díky obsaženému extraktu z eleutherococcu, lecitinům a oleji ylang ylang.

Krém používám chvíli, tudíž jeho “omlazující” účinky nemohu plně posoudit, každopádně se stal součástí mé každodenní rutiny péče o pleť. Má hedvábně našlehanou konzistenci, po nanesení na pokožku se okamžitě vstřebá bez zanechání mastného lepkavého filmu a k tomu opravdu moc hezky voní. 

Pokožku zanechává božsky hebkou, rozjasněnou a hydratovanou, je ideální jako noční regenerační péče i jako podkladová báze pod make-up. Všechny tři krémy mají společného jmenovatele a tím je přenádherná vůně. K tomu jsou bohaté na množství účinných látek a co je hlavní - skutečně fungují. Jsem ráda, že jsem si opět rozšířila obzory a poznala další tuzemskou značku přírodní kosmetiky, která si zaslouží i vaši pozornost.

ATOSAN LECI Lecitinový tělový balzám, 100 ml

Já, jakožto náročný milovník tělových mlék, mýdel a balzámů, jsem byla příjemně překvapená. Na první pohled nenápadná kosmetika v sobě skrývá mnoho úžasných ingrediencí. Mou suchou pokožku krásně vyživila. Základem balzámu jsou lecitin, bambucké máslo, včelí vosk, třezalkový macerát, oleje z jojoby a pšeničných klíčků. Tato lecitinová emulze podporuje fyziologii pokožky, symbiotickou mikroflóru, stavbu kožních struktur a látkovou výměnu. Kromě skvělého složení, se balzám rychle vstřebává a má úžasnou svěží vůni. Oceňuji i praktickou pumpičku, se kterou se balzám šikovně nanáší. Doporučuji i po opalování na pokožku, která byla namáhána sluníčkem.

HEMOSAN Speciální tělový olej, 100 ml

Tento speciální tělový olej s adstringentními a regeneračními účinky je určen převážně o péči o pokožku konečníku se sklony k tvorbě hemoroidů. Má příjemnou vůni a rychle se vstřebává. Díky rostlinným olejům a macerátům z kaštanu, měsíčku a třezalky má bohaté protizánětlivé účinky. Oceníte ho i pokud máte citlivou zarudlou pokožku, kterou rychle a efektivně ošetří a zklidní. Oceňuji také praktické balení s pumpičkou.