Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Balíme ekologicky

Balíme ekologicky Fotoreportáž o balení balíků v Biooo skladu.
Anna Nádvorníková
4,7 5
31

Jak balíme zboží zdroj: biooo.cz

V Biooo přistupujeme k balení zásilek opravdu zodpovědně. Naši skladníci se točí kolem toho, abyste měli své produkty doma v pořádku a rychle. Balíme je tak, aby všechny přežily náročnou cestu z našeho skladu až k vám domů a děláme to co nejvíce ekologicky.

Na balení našich zásilek máme systém. U každého produktu je třeba rozmyslet si, jak ho zabalit co nejvíce šetrně vzhledem k přírodě a zároveň myslet na to, aby vám domů nepřišel třeba v tekuté formě, vylitý do krabice. Někdy postačí vložit ho do drtě z kartonových krabic nebo mezi výplňové vločky, ale pokud je více choulostivý, je nutné ho obalit ještě fólií. Nechceme, aby se produkty, které jste si vybrali, během cesty poškodily. Podívejte se na to, jak je balíme krok po kroku.

Šetříme přírodu

Neradi plýtváme a nechceme, aby se žádný náš výrobek během cesty poškodil, nebo dokonce rozlil a poničil své spolucestující. Znamenalo by to, že produkt přijde nazmar a k tomu si připočtěte spousty kilometrů na cestách s novým zbožím: svoz poškozených výrobků, cesta nových výrobků k nám do skladu a od nás k vám domů. Ekologičtější varianta je prostě vše pečlivě zabalit a ochránit. A to je přesně to, co u nás děláme dobře a rádi.

Připravené objednávky

Do papírových tašek shromažďujeme vaše objednávky, které jsou připravené k zabalení.

Krabice

Krabice recyklujeme a zboží vkládáme do těch, které již byly použity.

Vločky

Na dno dáváme papír a produkty osypeme ekologickým výplňovým materiálem. Malé vločky do tvaru osmiček do sebe krásně zapadnou a minimalizují otřesy. Vločky jsou vyrobené z kukuřičného škrobu, neobsahují freony ani chlor a v půdě se rozloží za několik týdnů.

Izolepa

Z naší zkušenosti víme, že víčka se cestováním uvolňují a produkt vytéká. Nechceme, aby k vám došla polovina produktu a zbytek byste našli vylitý mezi další zboží. Proto víčko oblepíme izolepou.

Plasty a recyklace

Dokonce recyklujeme i výplňový materiál, ve kterém k nám přichází zásilky. I plasty tedy mají možnost posloužit vícekrát, což dále snižuje zátěž pro naše životní prostředí.

V Biooo bereme tyto věci velmi vážně a našim cílem je, abyste i díky používání našich výrobků, mohli v klidu spát.