Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak na pupínky a jiné drobné nedokonalosti

Jak na pupínky a jiné drobné nedokonalosti Pro zakrytí pupínků a pigmentových skvrn použijte lokálně hutnější korektor a lehce jej vklepejte do pokožky.
Kristýna Lexová
5,0 5
1

Jak na pupínky a jiné drobné nedokonalosti zdroj: biooo.cz

Pupínky mnoho z nás provázejí již od puberty a ani v dospělosti se jim často nevyhneme. Stejně tak nás mohou potkat pigmentové skvrny či další drobné nedokonalosti, kvůli kterým pak pokožka působí nesjednoceně. Samozřejmostí je v první řadě důkladná péče o pleť, ale i dekorativní kosmetika může pomoci a dokáže účinně zakrýt, co si nepřejeme, aby bylo na první pohled patrné.

Méně je více – toto heslo platí i v případě zakrývání nedokonalostí. Dejte si v první řadě pozor, ať to s množstvím korektoru nepřeženete. Daná oblast by pak paradoxně byla mnohem výraznější a opticky jasněji patrná. Na pupínky proto používejte co nejmenší štětec, ideálně tenký štětec na oční linky, který vám zaručí skutečně přesnou aplikaci. Použijte tuhý či krémový korektor, který má koncentrovanější pigment, a tím i vyšší krycí schopnost. Naberte korektor na špičku štětce a naneste jej přesně do středu pupínku. Následně jej jemně vklepejte prsty, ale neroztírejte příliš do stran. Korektor by měl krásně splynout s pletí.

Pokud je pupínek hodně zarudlý, vyzkoušejte zelený korektor, protože zelenkavá barva je přirozeným protikladem červené. Korektor se zeleným nádechem tak opticky zneutralizuje zarudnutí. Nezapomeňte ale tento zabarvený korektor následně přetřít make-upem či korektorem v tělové barvě, protože sám o sobě by byl hodně vidět.

Na pupínky se příliš nehodí tekuté korektory, které mívají příliš jemnou konzistenci, která se z pokožky snadno vytrácí. Některé tekuté korektory ale obsahují ingredience, které pomáhají pupínky vysušit a tím je i zmenšit. Takové korektory jsou pak ale určené pouze na pupínky, neaplikujte je pod oči, mohly by vysušit jemnou pokožku očního okolí.

Jak na pupínky a jiné drobné nedokonalosti

Pigmentové skvrny ze slunce či z hormonálních změn dokážou pěkně potrápit a často se nacházejí na těch nejnevhodnějších místech, jako na čele, na hřebeni nosu či nad horním rtem. Volte takový korektor, který hodně kryje, ale zároveň je dostatečně krémový, aby splynul s pokožkou. Obzvlášť v případě, že jde o větší plochu, nebojte se korektor vrstvit, a tím postupně regulovat jeho krytí do požadované intenzity. Na tmavé pigmentové skvrny můžete zkusit aplikovat korektor o odstín světlejší, než je vaše pokožka či s lososovými tóny pro prosvětlení. Pokud bude korektor příliš hutný, můžete jej smíchat s vaším make-upem či hydratačním krémem.

Větší plochy postižené akné zachrání krémový make-up, která má koncentrovanější pigmentaci, než make-upy tekuté. Nanášejte jej ideálně navlhčenou houbičkou, která vytvoří tenkou, ale dostatečně krycí vrstvu, která nebude působit jako maska. Skvělou volbou je také minerální make-up, který aknózní pokožku přehnaně nezatíží a nechá ji volně dýchat, zároveň jej ale můžete libovolně vrstvit, a to i během dne.

Nezapomeňte ihned po nalíčení korektor zafixovat kompaktním či sypkým pudrem. Tak korektor vydrží po celý den na svém místě. Navíc, zmatnění povrchu způsobí menší viditelnost pupínků či nerovností.

Jak na pupínky a jiné drobné nedokonalosti

Korektor je zkrátka malý šikovný pomocník, který vás zachrání před mnoha faux pas a pomůže vám schovat to, co si nepřejete, aby bylo na vaší tváři vidět. Můžete jej použít jak s make-upem, tak bez něj. V každém případě ale dokáže vaši tvář efektivně sjednotit a zakrýt vše, co je potřeba.