Jak bělí přírodní opalováky: srovnání

3,8 5
8

Jak bělí přírodní opalováky: srovnánízdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Zatímco u konvenčních opalovacích přípravků se můžeme obávat negativního vlivu na naše zdraví, u přírodních opalovacích krémů a mlék je jediný háček v horší roztíratelnosti a také zabarvování pokožky, za kterým stojí obsah ochranných minerálních filtrů.

Zde je proto malý test, jak moc naše nejprodávanější opalováky zanechávají na pokožce ten neoblíbený bílý film:

Jak bělí přírodní opalováky: srovnání

1) Lavera Mléko opalovací SPF 20 - 125ml

Jak bělí přírodní opalováky: srovnání

Mléko příjemně voní a má šikovné sprejové dávkování. Barva mléka není vyloženě svítivě bílá, ve výsledku tak není na pokožce zas tak viditelná. Avšak i přesto je v porovnání s ostatními opalováky nejhůře roztíratelné. Složení je vhodné i pro citlivou pokožku, která je po použití nejen chráněná, ale i vyživená díky obsahu pečujících olejů.

2) Martina Gebhardt Summer Time zklidňující olej - 100ml

Olej je určen především pro použití po opalování, avšak díky svému složení má mírný (cca 4- 6) přirozený UV faktor. Příjemně voní, skvěle se roztírá a pokožka je s jeho pomocí zářivá a vyživená.

3) Martina Gebhardt Summer Time zklidňující mléko - 150ml

Jak bělí přírodní opalováky: srovnání

Stejně jako předchozí produkt Martina Gebhardt z řady Summer Time, je mléko určené především pro péči po opalování. Díky obsahu olejů a másel s přirozeným UV filtrem však lze mléko použít na mírném slunci jako UV ochranu. Skvěle se roztírá a zanechává pokožku hebkou a zářivou.

4) Acorelle opalovací gel na obličej SPF 30 - 30ml

Jak bělí přírodní opalováky: srovnání

Úžasně voňavý hutnější gel na bázi karanja oleje je zbarven do žlutooranžova, po rozetření ovšem poskytuje pleti jen jemný opálený nádech. Pokožka je vláčná díky obsahu pěstících olejů a také propolisu. Na kůži je opravdu velice příjemný a malé množství vystačí na celý obličej.

5) Acorelle opalovací krém SPF 30 - 100ml

Náplň je ukryta v lahvičce s rozprašovačem. Opět velice příjemně voní a i přesto, že je barva bílá, na kůži se dá poměrně dobře rozetřít. Stále však obsahuje minerální filtry, které jsou na pokožce při důkladném zkoumání vidět.

6) Acorelle opalovací krém SPF 50 - 100ml

Jak bělí přírodní opalováky: srovnání

Vše je víceméně stejné jako u předchozího Acorelle krému SPF 30. Složení je trošku jiné, ale vlastnosti krom vyššího SPF jsou téměř nerozeznatelné. A to je příjemné překvapení, protože často platí, že čím vyšší UV filtr, tím více přípravek bělí.

7) Po opalovacích krémech ještě přidám na závěr Lavera mléko po opalování - 150ml

To nezanechává krom hebkosti na pokožce žádnou stopu. Výrobce se pyšní tím, že kromě zklidnění a regenerace nám mléko poskytne i prodlouženou dobu a vyšší intenzitu opálení.

Osobní tip: Pokud nechcete být u vody pod vrstvou bělavého krému, doporučuji sáhnout po opalovacích olejích nebo gelech. Ty jsou zpravidla transparentní či mírně zabarvené do žlutooranžova, čímž se ještě podtrhne barva opálení.

Jak se vám článek líbil?