Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak bělí přírodní opalováky: srovnání

Jak bělí přírodní opalováky: srovnání Porovnali jsme pro vás uživatelskou příjemnost přírodních opalovacích krémů.
Mája Ráblová
3,8 5
8

Jak bělí přírodní opalováky: srovnání zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Zatímco u konvenčních opalovacích přípravků se můžeme obávat negativního vlivu na naše zdraví, u přírodních opalovacích krémů a mlék je jediný háček v horší roztíratelnosti a také zabarvování pokožky, za kterým stojí obsah ochranných minerálních filtrů.

Zde je proto malý test, jak moc naše nejprodávanější opalováky zanechávají na pokožce ten neoblíbený bílý film:

Jak bělí přírodní opalováky: srovnání

1) Lavera Mléko opalovací SPF 20 - 125ml

Jak bělí přírodní opalováky: srovnání

Mléko příjemně voní a má šikovné sprejové dávkování. Barva mléka není vyloženě svítivě bílá, ve výsledku tak není na pokožce zas tak viditelná. Avšak i přesto je v porovnání s ostatními opalováky nejhůře roztíratelné. Složení je vhodné i pro citlivou pokožku, která je po použití nejen chráněná, ale i vyživená díky obsahu pečujících olejů.

2) Martina Gebhardt Summer Time zklidňující olej - 100ml

Olej je určen především pro použití po opalování, avšak díky svému složení má mírný (cca 4- 6) přirozený UV faktor. Příjemně voní, skvěle se roztírá a pokožka je s jeho pomocí zářivá a vyživená.

3) Martina Gebhardt Summer Time zklidňující mléko - 150ml

Jak bělí přírodní opalováky: srovnání

Stejně jako předchozí produkt Martina Gebhardt z řady Summer Time, je mléko určené především pro péči po opalování. Díky obsahu olejů a másel s přirozeným UV filtrem však lze mléko použít na mírném slunci jako UV ochranu. Skvěle se roztírá a zanechává pokožku hebkou a zářivou.

4) Acorelle opalovací gel na obličej SPF 30 - 30ml

Jak bělí přírodní opalováky: srovnání

Úžasně voňavý hutnější gel na bázi karanja oleje je zbarven do žlutooranžova, po rozetření ovšem poskytuje pleti jen jemný opálený nádech. Pokožka je vláčná díky obsahu pěstících olejů a také propolisu. Na kůži je opravdu velice příjemný a malé množství vystačí na celý obličej.

5) Acorelle opalovací krém SPF 30 - 100ml

Náplň je ukryta v lahvičce s rozprašovačem. Opět velice příjemně voní a i přesto, že je barva bílá, na kůži se dá poměrně dobře rozetřít. Stále však obsahuje minerální filtry, které jsou na pokožce při důkladném zkoumání vidět.

6) Acorelle opalovací krém SPF 50 - 100ml

Jak bělí přírodní opalováky: srovnání

Vše je víceméně stejné jako u předchozího Acorelle krému SPF 30. Složení je trošku jiné, ale vlastnosti krom vyššího SPF jsou téměř nerozeznatelné. A to je příjemné překvapení, protože často platí, že čím vyšší UV filtr, tím více přípravek bělí.

7) Po opalovacích krémech ještě přidám na závěr Lavera mléko po opalování - 150ml

To nezanechává krom hebkosti na pokožce žádnou stopu. Výrobce se pyšní tím, že kromě zklidnění a regenerace nám mléko poskytne i prodlouženou dobu a vyšší intenzitu opálení.

Osobní tip: Pokud nechcete být u vody pod vrstvou bělavého krému, doporučuji sáhnout po opalovacích olejích nebo gelech. Ty jsou zpravidla transparentní či mírně zabarvené do žlutooranžova, čímž se ještě podtrhne barva opálení.