Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak na tvářenku

Jak na tvářenku zdroj: biooo.cz

Tvářenka umí udělat s vaším obličejem divy. Ať už nosíte make-up nebo ne, ta pravá tvářenka vám okamžitě dodá šťávu a svěží vzhled. Dokáže zcela proměnit váš výraz a také upravit rysy vašeho obličeje.

Tvářenka je jedním z produktů, které vás dokážou ve vteřině opravdu proměnit. Přirozený ruměnec na lících působí mladistvě a svěže. Tvářenka je navíc skvělým pomocníkem, který dokáže nenápadně upravit tvar vašeho obličeje. Zní to téměř zázračně, ale jak na to?

Najít ten pravý odstín tvářenky není nic těžkého, škála možných variant je neuvěřitelně široká. Krok vedle nikdy neuděláte s klasickou světlou růžovou – vybírejte teplejší nebo studenější odstíny podle podtónu vaší pleti. Nádherně vypadá také meruňková či jemná lososová. Tyto barvy jsou nejblíže přirozenému ruměnci a sluší opravdu všem. Na podzim a zimu si můžete vyhrát i s tmavšími a sytějšími odstíny, jako je vínová či hřejivá cihlová. V létě je zase čas experimentovat s výraznými odstíny ve fuchsiových či oranžových tónech.

Jak na tvářenku

Tvářenky jsou nabízeny jak v pudrové, tak v krémové konzistenci. Je zcela na vás, jaký způsob aplikace je pro vás příjemnější. Krémové tvářenky vypadají velice přirozeně a dobře se používají, i když na sobě nemáte žádný make-up či podkladový krém. Zároveň je můžete aplikovat také na rty coby univerzální líčidlo. Klasické pudrové tvářenky volte v sypké minerální textuře či v kompaktní formě. Výhodou minerálních tvářenek je jejich intenzivní pigmentace a snadné nanášení.

Ať už ale zvolíte jakoukoliv tvářenku, kámenem úrazu je naučit se s ní zacházet tak, aby vám co nejlépe lichotila. Kam ji vlastně nanést? Hlavní způsoby jsou dva.

1 Jednak můžete aplikovat tvářenku na jablíčka tváří – to je vystouplá část tváře, která je nejlépe vidět, když se usmějete. Použijte kulatý štětec a tvářenku naneste lehkými krouživými pohyby, kdy se pokožky budete jen jemně dotýkat. Tento způsob aplikace je vhodný především pro oválný či hranatý (čtvercový, obdélníkový) tvar obličeje. Dokáže soustředit pozornost do středu vaší tváře a vyrovnat tak jeho vertikální délku a zmírnit příliš ostré rysy.

2 Pokud máte obličej, který je spíše širší, volte druhý způsob. Tvářenku opět naneste nejdříve na jablíčka, ale protáhněte ji mírně vně podél přirozené linie lícních kostí. Tato varianta dokáže skvěle zeštíhlit a protáhnout obličej. Můžete v této partii také nanášet místo tvářenky váš oblíbený bronzer.

Jak na tvářenku

Matné tvářenky jsou elegantní stálicí, která se ve vaší výbavě jistě neztratí. Jejich výhodou je univerzálnost použití. V případě, že budete mít náladu na trochu třpytu, tak vám nic nebrání použít nad lícní kosti rozjasňovač, ale zároveň se můžete také uchýlit ke zcela matnému looku. Tvářenky třpytivé zvýrazní i rozjasní lícní kosti v jednom kroku, ale pokud máte vrásky či trpíte na pupínky v oblasti tváří, tak tvářenka se třpytem by je jen zvýraznila. Volbou pro vás je tedy jednoznačně tvářenka matná.

Klasický zkosený štětec je jednou z nejčastěji používaných pomůcek pro aplikaci tvářenky. Je nejvhodnější volbou pro začátečníky, protože s ním snadno nanesete tvářenku na to správné místo, zároveň ho můžete použít i pro konturování. Velice dobře funkční variantou je také štětec kulatý, se kterým se nemusíte omezovat jen na tvářenku, ale lze jej použít na téměr všechny produkty na tvář. Kulatý štětec je také dobrou volbou pro cestování, kdy nezabere příliš místa v kosmetické taštičce a využijete jej stejně tak na bronzer, pudr, či rozjasňovač. Vybírejte dostatečně jemný vlas, který pokožku nepodráždí, avšak tak hustý, aby dobře nabíral tvářenku a dokázal ji rozetřít do ztracena.

Tvářenka je zkrátka vaším nepostradatelným pomocníkem, který nejen, že osvěží váš vzhled, ale dokáže vám v případě nouze opticky nahradit i několik hodin spánku.

Související produkt
Minerální tvářenka Flushed 2,5 g
Lily Lolo Mineral Cosmetics / 435 Kč
Okouzlující a nadčasová matná růžová tvářenka v tlumeném odstínu podpoří vaši přirozenou krásu a dodá lícním kostem elegantní a výrazný vzhled. Složení s minerálními pigmenty zaručí celodenní výdrž.
Detail produktu