Jak nosit jarní barvy?

Jak nosit jarní barvy?zdroj: shutterstock.com

Všimli jste si, jak se na jaře příroda vybarvuje? Všechny ty odstíny od bílé, béžové, narůžovělé, nafialovělé, až blankytně modré a ostře žluté. Květiny dokáží přírodu vybarvit a každou chvíli se v jarní zelené ukáže jiná. Co takto naladit jarně i svoje líčení a dát si na oči, na tváře i na rty trošku barvy? Té něžné, pastelové, nenápadné a přitom tak svěže jarní.

A tak zkuste líčení v jarních pastelových tónech. Na očích, na rtech i na tvářích. Máme toho spoustu na vybranou. Od výživných balzámů na rty s pigmentací rtěnky do Dizao až neskutečně pigmentované minerální oční stíny Faran. Kterou barvu si vyberete a na kterou si troufnete? Co třeba růžové oční stíny a fialová rtěnka? Nebo to máte raději naopak?

Přejít na sekci článku:

Oči v barvách Pantone

Přírodní oční stínyzdroj: shutterstock.com

Pantone je americká korporace, která je známá hlavně podle systému identifikace barev. A aby byli ještě známější, tak začali každý rok vyhlašovat tzv. barvu roku. Ani to nakonec nebylo dost, a tak letos máme barvy roku dvě. Růžovou a světle modrou. Jsou pastelové, jsou krásné dohromady i každá zvlášť a navíc jsou tak neuvěřitelně jarní. Tak zkuste Pantone podlehnout, navíc v barvách tohoto roku si vyberete i u přírodní kosmetiky.

Jak vůbec tyhle barvy v líčení nosit? Zkombinujte růžovou a pastelově modrou na očích. Růžovou aplikujte na celé víčko a modrou vystínujte vnější koutek očí. Modrou můžete dát i na spodní linku. I když je pravda, že modrá nemá v líčení očí moc dobrou pověst, tak bát se jí vůbec nemusíte. Hlavně tak krásně světlá modrá vás naladí a připraví na celý den plný slunce, čisté oblohy a především jara. Chcete zkusit spíš sofistikovanější tmavší modrou? Sáhněte po minerálních očních stínech od Faran, v odstínu Sky Blues. Protože přesně taková je jarní obloha.

No a jestli si na modré oči přece jen netroufnete, tak nesmutněte. Stačí se vyřádit s růžovou. Oční stíny Faran Pink Dreams dodají očím romantický pohled, ve kterém se váš partner pod třešní možná i utopí. Navíc se toho vůbec nemusíte bát a tu samou růžovou můžete použít i jako tvářenku. Tento ultra sladěný vzhled, tedy stejné barvy očních stínů i tvářenky, byl trendy už před pár lety a letos je zpět. Což je dobře, protože je to sofistikované, velmi jednoduché, ale přitom tak svěží a jarní, hlavně když zvolíte pastelové odstíny na barevné škále růžové, červené nebo oranžové.

Oční stíny si samozřejmě žádají i nové štětce na oční stíny. Co takto Barbara Hofmann. Syntetické štětce, které jsou ideální jak pro lisované oční stíny, tak i pro ty minerální. Štětce jsou vhodné pro suché i pro mokré nanášení, jsou jemné, ideálně nanáší všechny možné oční stíny, snadno se s nimi manipuluje a vyčarují jakékoliv líčení. Navíc jsou vyrobené šetrně a ekologicky.