Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Když přírodní make-up, tak od PuroBIO!

Když přírodní make-up, tak od PuroBIO! Hledáte přírodní dekorativní kosmetiku? Vyzkoušejte značku PuroBIO. Kosmetika PuroBIO obsahuje pouze organické ingredience a cenově je velmi příjemná.
Pavlína Klaudová
4,7 5
15

zdroj: BiOOO.cz

Pojďme se přenést z říše pohádek a mýtů konvenčního kosmetického průmyslu do bio reality. Je přírodní make-up lepší než chemický? Zruinuje nám výměna šminek rozpočet? Vyplatí se vůbec investovat do přírodních alternativ? My říkáme jasné ano. Protože my, ženy v BiOOO, jsme to udělaly a změnu si nemůžeme vynachválit.

Výhody a nevýhody přírodního make-upu

Řekněme si to otevřeně. Některé věci přírodní make-up prostě neumí, i kdybychom chtěli sebevíc. I když se s ním můžeme nalíčit stejně kvalitně jako s konvenčními produkty, v některých odvětvích má své Achilovy paty. Nenajdete v něm např. voděodolnou řasenku, protože tu bez chemie prostě nevyrobíte. Mnoho z nás mělo celkem obavy z toho, jak kryjí přírodní make-upy. Ale byly jsme celkem mile překvapené, že drží i maskují nedokonalosti pleti na jedničku. Stačí si jen vybrat ten vhodný make-up podle typu vaší pleti. Rozhodování, jestli si koupíte přírodní make-up nebo  BB krém a vůbec jaká přírodní líčidla si vybrat, vám co nejvíce usnadníme - buď v podobě testerů a vzorků nebo radou naší přírodní vizážistky na BiOOO prodejně. 

Co rozhodně nenajdete v přírodním make-upu

I když většinou skloňujeme toxicitu tělové péče, chemii se nevyhneme ani v dekorativní kosmetice. Už se vám stalo, že jste měli po nanesení tónovacího krému alergickou reakci anebo vám napuchly oči, když jste zkoušeli super nové stíny? Věděli jste, že např. v očních stínech můžete najít skelný prach nebo těžké kovy? To se vám u přírodní alternativy nestane. V přírodním make-upu určitě nenajdete nic, co pochází z ropy (syntetické parfemace, azobarviva, ftaláty, PEGy, toluen, formaldehyd) ani antibakteriální přísady jako triclosan (hormonální disruptor, používaný jako antibakteriální činidlo). A už vůbec ne silikony (které zabraňují pokožce dýchat) nebo agresivní konzervanty

PuroBIO - značka přátelská ke zvířatům i financím

Pokud hledáte značku s širokým sortimentem dekorativní kosmetiky, vyzkoušejte italskou puroBIO cosmetics. PuroBIO je jedna ze značek, které jsou velmi uživatelsky i cenově přátelské, má zajímavý design a poskytuje širokou škálu barevných odstínů. Většina produktů je také vhodná pro vegany. PuroBIO cosmetics vznikla v Itálii v roce 2014 z touhy vytvořit přírodní make-up bez použití škodlivých látek a testování na zvířatech. Kosmetika je vyrobena z kvalitních surovin a obsahuje pouze minerální pigmenty, přírodní barviva a pečující rostlinná másla a oleje, přesto je cenově dostupná a na podobné cenové úrovni jako chemická kosmetika.