Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Kompaktní pudr od puroBIO

Recenze: Kompaktní pudr od puroBIO Vyzkoušejte přírodní dekorativní kosmetiku. Pudr puroBIO skvěle zmatní a sjednotí tón pleti a je vhodný pro všechny typy pleti.
Jana Konečná
5,0 5
8

zdroj: BiOOO.cz

Pudr puroBIO cosmetics je ideální produkt pro období, kdy nechcete pleť zbytečně zatěžovat. Dá se použít čistě jen na zmatnění a sjednocení odstínu pleti, ale skvěle si rozumí i s tekutým nebo krémovým make-upem. Kompaktní pudr make-up zafixuje a prodlouží jeho výdrž. Já jsem pudr používala během dne samotný, bez make-upu. Vybrala jsem si odstín 02, který je poměrně světlý a  je vhodný pro světlou pleť s narůžovělým podtónem. Řekla jsem si, že právě tento odstín by mohl být to pravé pro mou pleť s rozšířenými žilkami a načervenalými tvářemi.

Navíc se moje veganská duše zaradovala i nad složením pudru, které je bez zbytečných živočišných složek. Oficiální veganský certifikát sice pudr nemá, ale o jeho čistě rostlinném složení informuje i nápis „vegan OK“ na obalu. Pudr obsahuje výživné rostlinné látky, které slibují o pleť i pečovat. A jaké látky tedy pudr obsahuje?

Látky, které se starají hlavně o dekorativní efekt:

 • mica neboli slída se stará o rozjasnění pleti
 • kukuřičný škrob pleť zmatňuje a přispívá také k tomu, aby pudr na pleti dobře přilnul
 • zinek má protizánětlivý účinek, propůjčuje pudru světlý odstín a dodává pleti přirozený lesk
 • rýžový prášek dodává pleti sametový vzhled, absorbuje přebytečný kožní maz, aniž by pleť ucpával, rýžový prášek byl v minulosti také základní složkou v líčidlech gejš, které měly na dekorativní kosmetiku vysoké nároky – musela perfektně krýt, vypadat dokonale, ale přesto přirozeně.

Pudr může obsahovat minerální pigmenty, jako jsou:

 • oxid titaničitý dodává bílou pigmentaci a také působí jako přirozený filtr proti slunečnímu záření
 • oxidy železa jsou charakteristické svými zemitými tóny, pudru propůjčují lehce tmavší a přirozený nádech (i když se jedná o světlý odstín, tak aby přece jen nebyl úplně čistě bílý)

Potom tu máme ještě vyloženě pečující látky:

 • vitamin E je regenerační vitamin, který navíc funguje jako přirozená konzervační látka,
 • bambucké máslo dodává během dne výživu a stará se o to, aby pudr pleť nevysušoval,
 • makadamiový olej má skvělé vyživující i regenerační schopnosti a díky svému šetrnému působení je vhodný i na citlivou pleť,
 • meruňkový olej je skvělý pro regeneraci suché či stárnoucí pleti, ale díky nízkému komedogennímu stupni je vhodný i pro mastnější pleť,
 • avokádový olej je vysoce regenerační, doslova nacpaný vitaminy E a A,
 • pudr je navíc obohacen i o kapku karanja oleje, jenž má výborné dezinfekční a protizánětlivé účinky,

A jak tedy pudr fungoval?

Musím potvrdit účinnost obsažených výživných látek – pudr vůbec nevysušoval, nezalézal do vrásek ani nevytvářel na pleti suché šupinky, jak to mají některé pudry ve zvyku. Skvěle zmatňoval a pleť vůbec nedráždil. Že je vhodný na opravdu citlivou pleť, jsem otestovala nejen na své náladové pleti na klasických místech v obličeji, ale občas jsem trochu přepudrovala i lesknoucí se oční víčka. Ve zkoušce „potících“ se očních víček pudr také obstál – celý den se na nich žádný nežádoucí lesk neukázal.

Pudr docela dobře i kryje. Rozumějte, žádnou těžkou formu akné vám neschová, ale na začervenalé tvářičky a pár rozšířených žilek je jako dělaný. Pokud jej samozřejmě použijete v kombinaci s make-upem. Záleží však samozřejmě i na kvalitě použitého make-upu. Pudr samotný působí velice přirozeně, pokud to s pudrováním ovšem nepřeženete. Stačí ho nabrat na štětec opravdu malinko, aby předvedl své retušovací kouzlo v té nejpřirozenější verzi. Navíc má dobrou výdrž, i po celodenním nošení se nesetřel.

Pudr puroBIO cosmetics bych tedy doporučila všem typům pleti. Samotný pudr vykouzlí krásný vzhled především na pleti, kterou žádné velké nedokonalosti netrápí a potřebuje pouze sjednotit barevný odstín a případně zmatnit. Pleti s nedokonalosti prokáže také skvělou matovací službu, ale hlavně zafixuje make-up. Hodí se i jako podklad pro oční stíny, kterým prodlouží výdrž.