Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Krásné oči s přírodním make-upem

5.0 5
1

Přejít na sekci článku:

Přírodní oční stíny

Přírodní oční stíny zdroj: shutterstock.com

Pokud by vám samotná řasenka byla málo, není nic snazšího, než přidat intenzitu očnímu make-upu výběrem těch správných stínů. I v tomto případě bychom neměli zapomínat, že jsme na citlivé půdě a podle toho vybírat produkty. Na výběr je dostatek variant, nicméně nejvíce na výběr, co se týče barev, najdeme u značek minerální kosmetiky. Tam si také můžeme být jistí, že stíny jsou skutečně “čisté” a neobsahují nic, co obsahovat nemusejí.

Nicméně jejich sypká forma je často důvodem, proč budí rozpaky. Což je velká škoda, protože uživatelsky nejsou o nic komplikovanější než kompaktní stíny, navíc většinou nabízejí daleko širší a rozmanitější paletu barev a v zářivosti a třpytu se jim nic nevyrovná. Ke správnému použití vám stačí pouze adekvátní štětec - ten by měl být ze syntetických vláken, protože ty jsou jemnější a lépe naberou produkt a rovnoměrně ho nanesou na víčko. Jediným rozdílem oproti nanášení kompaktních stínů je to, že ty sypké je potřeba trochu do štětce trochu zapracovat, aby při nanášení neopadávaly. Velmi záleží i na kvalitě, stíny Faran jsou mleté tak jemně, že budí dojem téměř krémových a nanášejí se velmi snadno.

Pokud se vám nějaká barva sypkých stínů zalíbí, ale přesto si na ně netroufáte, ani tak není důvod házet flintu do žita. Potřebujete pouze kovovou “mističku”, ve které jsou za normálních okolností kompaktní stíny vtlačené - buď zlikvidujte nějaký neoblíbený či zničený stín nebo kupte novou. Dále budete potřebovat vysokoprocentní líh, čistý hadřík a korunovou minci nebo malou kovovou lžičku. Sypký stín opatrně přesypeme do kovové mističky (v tuto chvíli uvidíte, kolik “klasických” stínů jste si v jednom balení vlastně koupili), lehce stlačíme a pokapeme lihem tak, aby byl úplně vlhký, ale ne moc mokrý. Přes čistý hadřík potom přitlačíme kovovou mincí či lžičkou co nejvíc to půjde. Jakmile stín natlačíme do mističky tak, že více už to nebude možné, necháme minimálně dvanáct hodin schnout, aby vyprchal všechen ethanol. Výsledný produkt pak používáme stejně jako klasický kompaktní stín. V některých případech se může trochu změnit barva.