Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Krásné oči s přírodním make-upem

Krásné oči s přírodním make-upem Oko i oční okolí jsou velice citlivé, měli bychom si proto dát pozor, jakou dekorativní kosmetiku používáme.
Renata Ježková
5,0 5
1

Krásné oči zdroj: shutterstock.com

Že je oko oknem do duše, se neříká jen tak. Většinu informací o světě získáváme vizuálním kontaktem a na základě něj si také tvoříme o dané věci mínění. Pokud chceme o někom skutečně něco vědět, díváme se mu do očí. Takže pokud to následně udělá někdo nám, logicky chceme, aby uviděl něco pěkného. Zdali a jak můžeme ovlivnit to, co uvidí z naší duše, by bylo na dlouhou spirituální debatu, ale jak to okno k nám do duše vypadá, to taky není úplně bez významu.

Přestože nám jde hlavně o estetickou stránku věci, neměli bychom nikdy zapomínat, že oko je poměrně křehký orgán, kůže kolem očí je jemná a náchylná k podráždění a oční sliznice je otevřenou branou do těla, takže určitě není od věci přemýšlet o tom, co si na oči a kolem nich dáváme. Rozhodně chceme krásný a svůdný pohled, ale měly bychom ho chtít nejen pro dnešek, ale zajistit, aby nám ještě pár let vydržel.

Přejít na sekci článku:

Voňavá přírodní řasenka

Oči zdroj: shutterstock.com

Řasenka je základ. A to nejen očního líčení, ale líčení jako takového. Kolik žen se prakticky nelíčí, ale řasenku použije čas od času snad každá. Dlouhé a svůdné řasy jsou natolik archetypální obraz, že pro jeho docílení je mnoho z nás ochotno k nemalým obětem, ať už finačním či zdravotním. Možná vám potenciální zdravotní závadnost řasenky přijde přehnaná, protože si přece barvíte jen tak malý kousek něčeho. Takže i kdyby to nebylo až tak úplně zdravé, tak co na tom? Přeci nás to nezabije.

Tak zcela jistě nezabije. Nicméně je s podivem, že zatímco kdekdo najednou řeší silikony ve vlasové péči, kolem voděodolných řasenek je podivné ticho. Obalit vlasy, které se kůže sotva dotýkají, silikonem je špatné, ale nanést si na řasy těsně k oční sliznici něco voděodolného, neprodyšného a daleko problematičtějšího, je v pořádku? Nejde spíš o marketingový trik, jelikož vyrobit šampon bez silikonu není žádný problém, uživatel často ani nepozná rozdíl, ale “zdravá” voděodolná řasenka je něco z říše scifi a nejspíš to tak i nadále zůstane? Protože ať je to jak chce, voděodolné řasenky jsou jedním z nejprodávanějších artiklů každé značky.

A jsme u největšího kamene úrazu přírodních řasenek. Nejsou a ani nikdy nebudou voděodolné, takže na koupaliště nebo na pláž nebudou nejvhodnější. Pokud se zapomenete a protřete si oko, nejspíš si ji trochu rozmažete. Pokud se s vámi rozejde nečekaně přítel, dorazíte domů jako méně roztomilá variace na pandu. Ale pokud jste toto kvůli svému zdraví ochotni obětovat, dostanete - vzhledem k současnému výběru - stejný výkon jako u konvenčních značek, nemusíte řešit zdravotní rizika a v případě řasenky Dizao ještě jeden nečekaný bonus v podobě luxusní kávovo-čokoládové vůně, díky které bude váš zkrášlovací rituál ještě o něco příjemnější.