Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Krásné oči s přírodním make-upem

Krásné oči s přírodním make-upem Oko i oční okolí jsou velice citlivé, měli bychom si proto dát pozor, jakou dekorativní kosmetiku používáme.
Renata Ježková
5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Přírodní péče o oční okolí

Péče o oční okolí zdroj: shutterstock.com

Ani sebekrásnější make-up nezakryje suchou, podrážděnou nebo nehezky vrásčitou kůži. Takže na péči bychom měli myslet vždy ještě předtím, než začneme uvažovat o estetických vylepšeních. Kůže kolem očí je velmi jemná a křehká a obsahuje daleko méně tukových buněk než na ostatních částech těla. Proto je vhodné používat na oční okolí hutnější krémy, než jsme jinak zvyklí. Mnoho lidí má pocit, že speciální oční péče je zbytečnost a že zrovna tak dobře poslouží i obyčejný denní krém. To je pravda jen do určitého věku a pro určitý typ pleti. Pokud máte již od mládí pleť suchou a používáte výživnější krémy, není problém je nanášet i na oční okolí. Pokud je vaše pleť mastnější či problematická, používáte lehké gely, fluidy nebo antibakteriální přípravky, raději do oční péče investujte.

Oční krém vybírejte podobně jako krém pleťový. Nemusíte mít nutně stejnou řadu nebo značku, nicméně na tak malé ploše, jakou obličej je, je kombinace dvou diametrálně odlišných přípravků vcelku zbytečná. Pokud je to možné, vyberte si tedy krém, který má podobné složení nebo vlastnosti jako vaše běžná péče, případně má čisté a nekomplikované složení, jako je tomu například u očního krému Faran. Složení bez vody na bázi Aloe vera pleť dokonale hydratuje, obsažené oleje se postarají o výživu, levandule, geránium a rakytník pak o redukci otoků a prevenci vrásek.

V případě, že máte oční okolí hodně náročné na péči, ať už z důvodu vyššího věku nebo obecně křehké pleti, najděte si péči, která vám poskytne skutečně něco navíc, vzhledem k nepatrné spotřebě se to rozhodně vyplatí. Ideální je pak kombinovat krém a sérum - krém je hutnější, sérum má větší koncentraci aktivních látek. Můžete si tedy vybírat takovou texturu, jakou zrovna chcete nebo vrstvit. Pokud potřebujete redukovat otoky a tmavé kruhy, povzbudit cirkulaci krve a podpořit prevenci vrásek, ideální společníkem vám bude krém a sérum Masticeye od Mastic spa. V případě, že hledáte opravdu silného spojence v boji proti vráskám, můžete se spolehnout na antioxidanty nabité duo očního krému a séra Xingu od Santaverde, které v současné době představuje asi to nejlepší z evropských značek skutečně přírodní kosmetiky. Oko je okno nejen do vaší duše, ale též vaše okno do světa, zaslouží si tedy adekvátní péči.

Související produkt
Xingu Age perfect oční sérum 10 ml
Santaverde / 1416 Kč
Oční sérum pečuje o jemnou citlivou pokožku očního okolí, posiluje ji a chrání před ztrátou elasticity díky vysokému podílu antioxidantů a také kyseliny hyaluronové.
Detail produktu