Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Esenciální olej Mandarinka

Esenciální olej Mandarinka Mandarinkový esenciální olej je vhodný i pro malé děti a budoucí maminky.
Renata Ježková
5,0 5
5

Esenciální olej mandarinka zdroj: shutterstock.com

Pokud jste až doteď měli pocit, že aromaterapie a esenciální oleje nejsou nic pro vás, protože vás nic netrápí a ty vůně jsou jakési podivné, těžké nebo ne zcela obvyklé, tak teď přichází vaše chvíle. Nebo tu snad je někdo, kdo nemá rád mandarinky? Ne ty ze supermarketu, ze kterých se vám křiví obličej už od pohledu, ale ty skutečně krásné, lesklé, tak jasně oranžové jako by z nich přímo sálalo to slunce, na kterém dozrály. A všechno toto je skryto i v jejich esenciálním oleji.

Jelikož citrusů je velké množství, je třeba vždy přesně vědět, jaký olej vlastně chceme. V tomto případě jde o odrůdu Citrus reticulata, která má v angličtině název tangerine. Dalšími odrůdami je potom Citrus Nobilis nebo Madurensis, které právě nesou v angličtině název mandarin, což může občas trochu mást. Nicméně použití je podobné, nás tedy zajímá Citrus reticulata a olej lisovaný z kůry. Jedná se o jeden z mála olejů, který nejen, že není kontraindikován, ale je dokonce velmi vhodný i pro velmi malé děti nebo pro těhotné.

Přejít na sekci článku:

Což takhle dát si... mandarinkový olej

Mandarinkový olej zdroj: shutterstock.com

Mandarinkový esenciální olej je jeden z těch, který je extrémně příjemný a prospěšný pro vnitřní užití. Na rozdíl od jiných esenciálních olejů, které musíme konzumovat buď v kombinaci s nějakou potravinou a občas přetrpět ne každému příjemnou chuť nebo si pořídit gelové tobolky a polykat v nich, tak mandarinka je velmi uživatelsky příjemná. Stačí kapka nebo dvě do sklenice vody a máte nejen vynikající osvěžení, ale především jste právě vytvořili něco jako “supervodu” (pokud jste navíc použili k úpravě vody šungit, jsou uvozovky naprosto zbytečné).

V mandarinkovém oleji je velmi bohatě obsažený d-limonene, který je silným antioxidantem, takže preventivně chrání před všemožným poškozováním buněk a posiluje imunitu. Dalším velkým benefitem je blahodárný vliv mandarinkového oleje na zažívací ústrojí. Dalo by se říct, že snad není problém, který by nedokázal vyřešit - nadýmání, průjem, zácpa, pálení žáhy... Reguluje a harmonizuje zažívání a funkci střev, což něj činí naprosto nepostradatelného společníka pro cestování, protože není asi žádná jiná lahvička, které by vám vyřešila tolik problémů najednou (slivovici nepočítáme, jelikož mluvíme o množství kolem 10 ml a mandarinka bude mít rozhodně lepší výsledky než homeopatický panák slivovice).

Související produkt
Mandarinka 10 ml
Nobilis Tilia / 236 Kč
Čistá rostlinná silice z italských mandarinek má příznivý vliv na psychiku, zmírňuje příznaky úzkosti, melancholie a deprese. Podporuje funkci zažívacího systému a osvěžuje mysl.
Detail produktu