Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Nebojte se v létě výraznějších barev

Nebojte se v létě výraznějších barev V létě bychom se v líčení neměli bát experimentovat s barvami a využít výrazné odstíny, které podtrhnou naše opálení.
Kristýna Lexová
5,0 5
2

Nebojte se v létě výraznějších barev zdroj: pixabay.com

Léto je obdobím, na které se těší snad většina z nás, díky slunečním paprskům máme lepší náladu a je také čas dovolených a nových zážitků. K létu zkrátka patří radost, energie a sluncem políbená pokožka. S teplejším počasím a slunečními paprsky se mění nejen tón naší pokožky, ale stojí za to vyměnit i některé barvy v líčení a vyzkoušet takové, které lépe podtrhnou (nejen) vaše opálení. Léto je totiž čas experimentů!

Vaše opálení nejlépe podpoříte líčením tón v tónu, namísto šedých a stříbrných očních stínů volte spíše z teplejšího barevného spektra. Bronzové oční stíny vypadají na oku skutečně nádherně, rozzáří váš pohled a zároveň dokážou opticky zvýraznit snad každou barvu očí. Můžete je používat na den na celé pohyblivé oční víčko nebo je použít jako základ pro večerní kouřové líčení, kdy je jen doplníte tmavě hnědým matným stínem do záhybu oka. Pokud si přejete přidat oční linky, tak namísto černé klasiky vyzkoušejte metalické odstíny měděné či zlaté, které vypadají skvěle k opálené pokožkce a navíc otevřou váš pohled. Líčení v bronzových a nazlátlých odstínech skvěle podtrhnete bronzerem, který použijte na celé lícní kosti a zvýrazněte jím i okraje obličeje na spáncích či hranách čelisti – tak dosáhnete vzhledu skutečné letní bohyně. Nad lícní kosti pak naneste rozjasňovač ve zlatém či champagne odstínu, který celé líčení dotvoří. V létě se nemusíte obávat třpytivého líčení, protože díky slunečním paprskům skutečně vynikne a nepůsobí přehnaně.

Nebojte se v létě výraznějších barev

Nezapomínejte také na své rty. Právě v létě můžete dát průchod své kreativitě a vyzkoušet některý ze zářivých odstínů. Výrazná růžová či fuchsiová sluší i bledším typům, nicméně s opálením vypadá rovněž fatasticky. Růžové odstíny se studeným podtónem navíc opticky vybělí vaše zuby a vypadají opravdu svěže. Za zmínku stojí určitě také intenzivní korálové a oranžové tóny, které můžete nosit s takřka libovolným líčením a sluší každému. Výhodou výrazných rtěneck je to, že vyniknou nejlépe samy o sobě, proto jsou ideální pro dny, kdy nanesete na oči jen řasenku a jste připraveny vyrazit do víru letních dobrodružství.

Nebojte se v létě výraznějších barev

Léto je přímo synonymem pro výrazné barvy, proto vytáhněte ze šuplíku také v zimě opomíjené barevné oční linky. Fantazii se opravdu meze nekladou, proto zkoušejte, co to dá. K létu v každém případě patří odstíny vody – od zářivé tyrkysové připomínající dovolenou v Karibiku přes ultramarínovou modrou až po petrolejovou v barvě mořských hlubin. Na večerní líčení se pak hodí umírněná námořnická modř, jež sluší všem barvám očí a rozhodně ji využijete po celý rok. Bronzové, zlaté a měděné oční linky pak můžete sladit s očními stíny stejných odstínů nebo je použít samostatně. Zajímavý akcent oku dodá také fuchsiová či fialová barva, která sluší především zeleným a hnědým očím. Pokud neholdujete barevným očním linkám, tak dejte šanci barevným řasenkám, které zajímavě orámují oko a dodají mu trochu barvy bez přílišné extravagance.

Nebojte se v létě výraznějších barev

Letní čas zkrátka přeje experimentování a kdy jindy se vaše pokusy tak dobře snesou, než v uvolněném letním období? Vneste do svého líčení novou energii a dejte šanci i tomu, co vás nikdy předtím nenapadlo vyzkoušet. Je přece léto!

Související produkt
Kompaktní bronzer matující 03 9 g
puroBIO cosmetics / 365 Kč
S kompaktním bronzerem snadno dodáte svým tvářím jiskřivé zlatavé odlesky. Vhodný i pro vegany.
Detail produktu