Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Pleť a make-up v létě

Pleť a make-up v létě V létě sáhněte po lehkém BB krému nebo jen zamaskujte nedokonalosti korektorem a zapudrujte mastnější T-zónu.
Kristýna Lexová
0,0 5
1

Pleť a make-up v létě zdroj: biooo.cz

Naše pokožka si s námi prostě umí hrát. Reaguje na všechno kolem sebe, ať už je to teplo, slunce, zima, vítr, znečištění či vnitřní faktory jako je výživa. V létě je pak vystavena mnoha vlivům vnějšího prostředí, které dokážou udělat s vaší pletí doslova kotrmelce. Vyměňte proto svůj zimní a jarní make-up za odlehčenou letní variantu nebo make-up nepoužívejte vůbec a vystačte si jen s korektorem, který zakryje nedokonalosti.

Léto přímo volá po lehounkých texturách. Pokožka se v teplejších měsících více mastí, leskne se a je náchylnější k tvorbě pupínků, proto ji zbytečně neduste hutnými make-upy. Váš klasický krémový či tekutý make-up bude možná pro toto období příliš těžký, proto přicházejí ke slovu tónovací krémy a BB krémy. Výhodou tónovacích krémů je to, že dokážou pokožce poskytnout jak péči, tak lehké krytí, a díky tomu vám po ránu ušetří jeden krok. Tónovací krémy a BB krémy nabízejí lehčí až střední krytí, nechávají pokožku dýchat a dodávají jí pěstící benefity. Zanechávají zářivý vzhled a sjednocenou pokožku. Pokud si nechcete na léto kupovat nic nového, vyzkoušejte jednoduchý trik a smíchejte malé množstvá vašeho obvyklého make-upu s kapkou denního krému, a vytvořte si tak vlastní tónovací krém na míru vaší pleti.

Pleť a make-up v létě

Skvělou volbou na léto je také minerální make-up, obzvláště pak pro mastnější pokožku. Minerální make-upy dokážou pleť udržet dlouhodobě matnou a díky vrstvení dosáhnete takového vysokého krytí, jaké momentálně potřebujete. Minerální make-up dokáže zakrýt i pupínky, jež se v létě hojně vytvářejí, a zmírnit pigmentové skvrny. Navíc neucpává póry a nepodporuje vznik černých teček.

Vyrazit v létě bez make-upu? Kdy jindy! V létě pleť získává zdravou barvu, díky čemuž má opticky sjednocenější vzhled. Proto můžete make-up či tónovací krém zcela vynechat a vystačit si s korektorem, kterým zakryjete začervenalé pupínky či tmavší pigmentové skvrny. Na oblast kolem očí pak použijte rozjasňující korektor v tekutější konzistenci, který oční okolí rozzáří a schová tmavé kruhy pod očima.

Pokud vás trápí lesknoucí se pokožka, zejména pak T-zóna, nezapomeňte na kvalitní pudr. Po líčení pleti použijte sypký fixační pudr, který udrží make-up na svém místě a pro případ oprav během dne přibalte do kabelky pudr kompaktní, který se nerozsype a můžete jej použít i za chůze. Pudr můžete používat vícekrát denně, dávejte ale pozor, abyste si nevytvořily až moc velký viditelný nános. Pro takové chvíle je ideální obličej přetříkat květovou či minerální vodou ve spreji, která odstraní pudrový vzhled a pomůže mu vpít se do pleti.

Pleť a make-up v létě

Ať už s make-upem nebo ne, užijte si toto léto bez starostí s vrtošivou pokožkou!