Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Podzimní líčení

Podzimní líčení Hitem letošního podzimu v líčení jsou matné odstíny očních stínů i rtěnek.
Kristýna Lexová
5,0 5
1

Podzimní líčení zdroj: pixabay.com

Podzimnímu počasí už se nevyhneme, je opravdu tady, ale s novým líčením si můžeme toto studenější období roku zpříjemnit. Vyměňte zářivé barvy za matnou sofistikovanou krásu, která podpoří vaši ženskost.

Podzimní období nemusí být jen smutné a studené. Naopak, podzim je sám o sobě plný barev, ostré sluneční paprsky se proměňují v měkké a jemné světlo a s podzimem měníme i svou paletu líčení. Po létu, které přímo vyzývá k experimentování, se vracíme k přirozenějším tónů, třpyt a lesk vyměníme za sofistikovaný mat a místo zářivých barev nastupují tlumenější odstíny. Právě na podzim můžeme pomocí jemných tónů a klasických prvků, jako jsou například tekuté oční linky, nejlépe podtrhnout svou přirozenou krásu a vplout tak plynule rovnou do zimní plesové sezóny.

Klasické oční linky jsou nestárnoucí, nadčasové a jedinečné. Nic tak nepodtrhne vaše oči jako černá francouzská linka protažená mírně do stran. Oční linka protáhne linii oka a vytvoří vám kočičí pohled. Není divu, že toto líčení je klasikou již stovky let. Oční linky vyžadují trochu cviku, ale vězte, že učení dělá mistra. Dejte si proto na čas a dělejte linku postupně, můžete si i při linii řas namalovat malé tečky, které povedou vaši ruku. Volte tekuté, gelové či krémové oční linky, se kterými vám půjde práce nejlépe od ruky. Výrazné oční linky doplňte dvěma vrstvami prodlužující řasenky a rty nechte přirozené a matné. Vyzkoušejte některý z nahých odstínů a nezapomeňte na konturovací tužku, která pěkně obtáhne tvar rtů. S tvářenkou se držte v podobných velmi přirozených tónech.

Pro milovnice tmavých a výrazných rtěnek přicházejí doslova žně. Odstíny, jako je švestková, malinová, tmavá červeň či ostružinová mají na podzim otevřené pole působnosti. Tyto tmavé odstíny můžete nosit spolu s výraznými linkami, například na večerní party, nebo nechat oči jednoduché a doplnit je pouze řasenkou. Výrazná rtěnka promění vaše líčení v několika málo vteřinách a je výbornou volbou v případě, že jdete z práce rovnou na večírek. Další výhodou rtěnek se studeným podtónem je to, že opticky vybělí vaše zuby.

Podzimní líčení

Matné líčení je skvělou volbou nejen na podzim. Pokud jste si v létě zamilovaly teplé a zářivé odstíny bronzu či zlata, tak se nemusíte těchto barev vzdávat, pouze je převeďte do jejich matné podoby. Matné odstíny teplé hnědé, jako je skořicová, zrzavá či kaštanová se v líčení uplatní a navíc podtrhnou zbytky vašeho letního opálení. V matné podobě ale působí mnohem elegantněji a mohou je bez obav nosit i starší ročníky, které se třpytu po právu obávají, neboť zvýrazňuje vrásky kolem očí. Matné líčení je nenápadné, ale velice působivé, podtrhne totiž vaši přirozenou krásu. Vyhrát si samozřejmě můžete i s paletou studenějších odstínů, pokud máte přirozeně narůžovělý tón pleti, který vyžaduje odstíny, jako je holubičí šeď či uhlově šedá.

Podzimní líčení

Podzimní líčení se sice nezdá být tak hravé a plné barev, jako v létě, ale zase dává prostor nadčasové eleganci a zvýrazní vaši přirozenou krásu. Proto se podzimu nebojte a užijte si jej s novým líčením naplno.