Přírodní barvy na rtech

5,0 5
3

Přírodní barvy na rtechzdroj: shutterstock.com

Pokud byste si měly vybrat jeden jediný produkt z přírodní dekorativní kosmetiky, který budete používat, tak by to měla být rtěnka. Za prvé proto, že na rtech je pokožka nejjemnější a zaslouží si nejvíc péče. A za druhé proto, že velkou část balzámů, rtěnek nebo lesků na rty stejně většinou nakonec sníme. A lepší je jíst něco málo té přírody, i když to je vlastně nadrcený kámen, než silikony, parabeny a dalších chemické látky, které můžete v běžné rtěnce z drogérie najít. Přírodní rtěnky navíc nabízí nejen barvu pro vaše rty, ale také zároveň o ně pečují. Výživné složení a přírodní látky rty ochrání, hydratují a regenerují.

Přejít na sekci článku:

Přírodní rtěnka pečuje

Přírodní rtěnka pečujezdroj: shutterstock.com

Jednou z velkých výhod přírodních rtěnek je právě jejich pečující složka. Rtěnka tak bez problémů nahradí i balzám na rty, zatímco dodá rtům barvu. Díky přírodnímu složení rtěnka pečuje, zjemňuje rty a zanechává je hebké. Co všechno můžete v přírodní rtěnkách najít?

Především rostlinné oleje. Mezi nejčastěji používané oleje při výrobě rtěnek patří dozajista ricinový olej. Ten má totiž velmi hutnou konzistenci, která dokonale přilne ke rtům a podpoří jejich regeneraci. Ricinový olej je vhodný i pro velmi suché rty, které revitalizuje. Ve rtěnce můžete ale narazit i na kokosový olej, který má řidší konzistenci, a usnadňuje tak nanášení rtěnky. Arganový olej zase bojuje proti stárnutí rtů a vyživuje. Mandlový a olivový olej zjemňují, zatímco rakytníkový regeneruje a dodává vitaminy.

A taky přírodní másla. Rtěnka s bambuckým máslem je výživnou bombou. Přirozeně regeneruje jemnou kůži rtů, obsahuje i SPF přirozenou ochranu proti slunci. Bambucké máslo tak patří k velmi oblíbeným ingrediencím pro výrobu rtěnek. Pro hutnější konzistenci a delší výdrž na rtech bývá používáno zase kakaové máslo. To má za normální pokojové teploty úplně pevnou konzistenci, díky tomu se vám rtěnka nerozpustí a není příliš matlavá.