Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Přírodní barvy na rtech

5.0 5
3

zdroj:

Pokud by si žena měla vybrat jeden jediný produkt z přírodní dekorativní kosmetiky, tak by to měla být určitě rtěnka! Jednak je kůže na rtech opravdu velmi jemná a je potřeba jí věnovat důslednou a kvalitní péči. Také je fakt, že ženy sní za svůj život přes 3 kg rtěnek, lojů či lesků. A když už něco jíst, je nejlepší volit to přírodní, kde jsme si jisté složením. Než složité chemické názvy silikonů, parabenů a dalších chemických látek, které můžete v běžné kosmetice z drogérie najít. Přírodní rtěnky navíc nabízí nejen barvu pro vaše rty, ale také zároveň o ně pečují. Výživné složení a přírodní látky rty ochrání, hydratují a regenerují.

Přejít na sekci článku:

Přírodní rtěnka pečuje

Přírodní rtěnka pečuje zdroj: shutterstock.com

Jednou z velkých výhod přírodních rtěnek je právě jejich pečující složka. Rtěnka tak bez problémů nahradí i balzám na rty, zatímco dodá rtům barvu. Díky přírodnímu složení rtěnka pečuje, zjemňuje rty a zanechává je hebké. Co všechno můžete v přírodní rtěnkách najít?

Naolejuje-li olej rty?

Rostlinné oleje hrají v přírodní kosmetice zásadní roli. Jsou základem téměř veškeré kosmetiky. Do jejich arzenálu schopností spadá podpora regenerace a výživa. Nahradí mnohé z produktů konvenční kosmetiky a vy máte jistotu v otázce složení. Mezi nejčastěji používané oleje při výrobě rtěnek patří dozajista ricinový olej. Ten má totiž velmi hutnou konzistenci, která dokonale přilne ke rtům a podpoří jejich regeneraci. Ricinový olej je vhodný i pro velmi suché rty, které revitalizuje. Ve rtěnce můžete ale narazit i na kokosový olej, který má řidší konzistenci, a usnadňuje tak nanášení rtěnky. Arganový olej zase bojuje proti stárnutí rtů a vyživuje. Mandlový a olivový olej zjemňují, zatímco rakytníkový regeneruje a dodává vitaminy.

Jde to jako po másle!

V rostlinných máslech je ukryta ta nejsilnější schopnost regenerace z celé přírodní kosmetiky! Pokožka, rty i vlasy s vděkem prijímají tyto poklady a vy je taktéž můžete použít jako základ doma vyráběné kosmetiky. A rtěnka s bambuckým máslem je výživnou bombou. Přirozeně regeneruje jemnou kůži rtů, obsahuje i SPF přirozenou ochranu proti slunci. Bambucké máslo tak patří k velmi oblíbeným ingrediencím pro výrobu rtěnek. Pro hutnější konzistenci a delší výdrž na rtech bývá používáno zase kakaové máslo. To má i za standardní pokojové teploty pevnou konzistenci, díky tomu se vám rtěnka nerozpustí a není příliš matlavá.