Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Přírodní barvy na rtech

Přírodní barvy na rtech Přírodní rtěnky můžete i jíst.
Hana Bartušková
5,0 5
3

zdroj:

Pokud by si žena měla vybrat jeden jediný produkt z přírodní dekorativní kosmetiky, tak by to měla být určitě rtěnka! Jednak je kůže na rtech opravdu velmi jemná a je potřeba jí věnovat důslednou a kvalitní péči. Také je fakt, že ženy sní za svůj život přes 3 kg rtěnek, lojů či lesků. A když už něco jíst, je nejlepší volit to přírodní, kde jsme si jisté složením. Než složité chemické názvy silikonů, parabenů a dalších chemických látek, které můžete v běžné kosmetice z drogérie najít. Přírodní rtěnky navíc nabízí nejen barvu pro vaše rty, ale také zároveň o ně pečují. Výživné složení a přírodní látky rty ochrání, hydratují a regenerují.

Přejít na sekci článku:

Přírodní rtěnka pečuje

Přírodní rtěnka pečuje zdroj: shutterstock.com

Jednou z velkých výhod přírodních rtěnek je právě jejich pečující složka. Rtěnka tak bez problémů nahradí i balzám na rty, zatímco dodá rtům barvu. Díky přírodnímu složení rtěnka pečuje, zjemňuje rty a zanechává je hebké. Co všechno můžete v přírodní rtěnkách najít?

Naolejuje-li olej rty?

Rostlinné oleje hrají v přírodní kosmetice zásadní roli. Jsou základem téměř veškeré kosmetiky. Do jejich arzenálu schopností spadá podpora regenerace a výživa. Nahradí mnohé z produktů konvenční kosmetiky a vy máte jistotu v otázce složení. Mezi nejčastěji používané oleje při výrobě rtěnek patří dozajista ricinový olej. Ten má totiž velmi hutnou konzistenci, která dokonale přilne ke rtům a podpoří jejich regeneraci. Ricinový olej je vhodný i pro velmi suché rty, které revitalizuje. Ve rtěnce můžete ale narazit i na kokosový olej, který má řidší konzistenci, a usnadňuje tak nanášení rtěnky. Arganový olej zase bojuje proti stárnutí rtů a vyživuje. Mandlový a olivový olej zjemňují, zatímco rakytníkový regeneruje a dodává vitaminy.

Jde to jako po másle!

V rostlinných máslech je ukryta ta nejsilnější schopnost regenerace z celé přírodní kosmetiky! Pokožka, rty i vlasy s vděkem prijímají tyto poklady a vy je taktéž můžete použít jako základ doma vyráběné kosmetiky. A rtěnka s bambuckým máslem je výživnou bombou. Přirozeně regeneruje jemnou kůži rtů, obsahuje i SPF přirozenou ochranu proti slunci. Bambucké máslo tak patří k velmi oblíbeným ingrediencím pro výrobu rtěnek. Pro hutnější konzistenci a delší výdrž na rtech bývá používáno zase kakaové máslo. To má i za standardní pokojové teploty pevnou konzistenci, díky tomu se vám rtěnka nerozpustí a není příliš matlavá.