Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Přivítejte jaro na svých nehtech

Přivítejte jaro na svých nehtech Vyzkoušejte si na jaře nalakovat pastelové odstíny nebo nejrůznější odstíny zelené.
Kristýna Lexová
0,0 5
1

Přivítejte jaro na svých nehtech zdroj: shutterstock.com

Ačkoliv to za okny zatím nevypadá, tak období jara se k nám chystá každou chvíli. Je tedy načase obnovit arzenál vašich laků na nehty a připravit se na novou svěží sezónu.

Víte, co je výhodou nehtů na rozdíl od tváře? Stále na ně vidíte, a proto lak na nehty v osvěžujícím odstínu dokáže ovlivnit i vaši náladu. S nastupujícím jarním obdobím postupně odkládáme temné a syté odstíny ve stylu femme fatale a vzdáváme se také jiskrných třpytivých odstínů, které odplouvají s koncem plesové sezóny. Je načase obléknout vaše nehty do jarního kabátku.

Přivítejte jaro na svých nehtech

Jarní období přináší jasné veselé pastelové barvy. Jemné tóny růžové, světle modré či žluté vaše nehty přímo rozzáří a naladí vás na teplejší a veselejší počasí. První jarní sluníčko připomene světle žlutý odstín laku na nehty, zatímco šmolkově modrá připodobní vaše nehty k jasné obloze bez mráčku. Pokud si netroufáte na tyto odstíny, vyzkoušejte pastelově růžovou, jež je dostatečně neutrální například i do konzervativního pracovního prostředí a působí přirozeně.

Pastelové odstíny mají tu výhodu, že vypadají dobře na krátkých i dlouhých nehtech a nepůsobí vulgárně ani přehnaně. Můžete je skvěle ladit s vašimi jarními outfity a jejich jemné tóny vám zlepší ospalou náladu, kterou často trpíme po studeném a potemnělém zimním období.

Přivítejte jaro na svých nehtech

Nezapomínejte na bílou! Bílý odstín laku na nehty přišel do módy v posledních přibližně dvou letech a zažil hotový boom. Minimalistická bílá barva je přímo synonymem jarní očisty a dokáže vypadat velice elegantně a nenuceně. Zároveň se hodí úplně ke všemu a sluší i krátkým nehtům. Bílý lak na nehty ovšem vyžaduje větší pozornost při lakování a není příliš shovívavý k chybám. Dbejte proto na pečlivost při nanášení a zafixujte jej průhledným lakem na nehty pro delší výdrž.

Na jaře vše pučí a roste, proč tedy nevyzkoušet na vašich nehtech zelené odstíny? Zelená barva není pro každého, naštěstí ale existuje v mnoha tónech a může působit jak extravagantně, tak poměrně neutrálně. Pokud nemáte odvahu na brčálovou či jasnou trávovou zeleň, vyzkoušejte zelenou s mentolovými studenými tóny, jenž je velice svěží a lichotivá.

V případě, že experimentování s laky na nehty není vaší zálibou, tak právě jaro je obdobím přirozenosti, kdy nejlépe vyniknou čisté a upravené nehty. Možná ale i vás přesvědčí široká škála výběru laků na nehty s přírodními složkami, jež vaše nehty zkrášlí a připraví je na jarní sezónu.