Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Proč vyzkoušet minerální produkty na tvář

Proč vyzkoušet minerální produkty na tvář Se sypkými minerálními líčidly se snadno pracuje, můžete si lehce namíchat vlastní odstín a líčení libovolně vrstvit bez efektu nepřirozené masky.
Kristýna Lexová
5,0 5
2

Proč vyzkoušet minerální produkty na tvář zdroj: biooo.cz

Minerální tvářenky, bronzery, rozjasňovače, korektory... všechny tyto produkty mají svoje výhody, když jsou v minerální podobě a oproti svým běžným kompaktním alternativám vás mohou jen příjemně překvapit.

Většinou máme rádi hlavně to, na co jsme zvyklí. Kosmetika sice ve své prapůvodní podobě byla spíše v sypké či naopak krémové formě a slisované kompakty tehdy nebyly tak snadno dosažitelné, přesto v dnešní době vídáme více kompaktních produktů, než těch sypkých. Minerální bronzery a tvářenky ale mají spoustu výhod oproti svým kompaktním protivníkům a jejich používání je mnohem jednodušší, než to na první pohled vypadá.

Hlavním plusem minerálních produktů na tvář je jejich základ, tedy právě ony minerály. Jsou totiž skvělým nosičem pigmentu. Díky tomu jsou odstíny rozjasňovačů a tvářenek skutečně intenzivní, bohatě pigmentované a nemusíte se bát, že by odstín na vaší tváři postrádal intenzitu a bylo by nutné jej složitě vrstvit. Minerální produkty se obvykle vyznačují skutečně sytými odstíny, které můžete nanést jak lehkou rukou, tak líčení zintenzivnit například pro večerní make-up.

Proč vyzkoušet minerální produkty na tvář

Se samotnou konzistencí souvisí také snadnost aplikace. Minerály se skvěle nabírají na štětec, dostatek produktu naberete skutečně jedním tahem a nemusíte štětec několikrát otírat o kompakt, abyste se mohly nalíčit. Sypká konzistence může často vyděsit make-upové začátečnice, ale nemusíte se vůbec ničeho bát, se sypkým produktem se pracuje velice dobře a můžete upravovat intenzitu výsledku podle toho, jak si věříte v technice. Minerální tvářenky a bronzery skvěle spolupracují se všemi druhy štětců, pro ještě výraznější výsledek je můžete nanášet i na mokro, například navlhčenou houbičkou.

Minerální make-up je velmi variabilní. Odstíny mezi sebou můžete velmi snadno míchat a získat tak více produktů v jednom, pokud chcete například ze svojí růžové tvářenky vytvořit letní variantu, přidejte do ní trochu bronzeru nebo nazlátlého třpytu. Takto můžete přizpůsobit své líčení aktuální chuti a minerální produkty se vzájemně velmi snadno smíchají do požadovaného odstínu. Výsledné líčení tak bude přirozené a rovnoměrné. Díky míchání snadno vytvoříte z matné tvářenky třpytivou či přidáte ještě víc zlaté záře do svého oblíbeného bronzeru. Fantazii se nekladou žádné meze!

Minerální produkty se dobře vrství na sebe a nehrozí, že byste si neopatrnou manipulací setřely předchozí vrstvu či se vám vytvořil na tváři viditelný nános. Například, potřebujete-li obnovit rozjasňovač či bronzer během dne, tak jen snadno nanesete lehký poprašek, který přirozeně splyne s původním líčením a vše se uzamkne v jeden celek.

Další výhodou je pak samotná podstata minerálního make-upu, a to minimalizace množství přidaných ingrediencí, což je skvělé nejen pro oddané minimalisty, ale ocení to i všichni s citlivou či problematickou pletí. Minerální produkty nezanášejí póry a nepodporují tvorbu nedokonalostí, což vzhledem k tomu, že pupínky se tvoří velice často právě v oblasti tváří, je rozhodně velmi pozitivní. Zároveň je používání minerálního make-upu hygienické, vždy si ze samotné nádobky odsypete potřebné množství a nesaháte štětcem opakovaně do kompaktu s produktem, takže nepodporujete množení bakterií v líčidlech.

Mimochodem, chystáte se na letní dovolenou? Netahejte s sebou velké balení a jednoduše si odsypte malé množství minerální tvářenky či bronzeru do menší nádobky. Ušetříte tak místo ve vašem zavazadle!