Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Rozkvetlé tvářenky od Lavery

Recenze: Rozkvetlé tvářenky od Lavery Jak získat v květnu svěží tváře? Třeba s rozkvetlými tvářenkami od Lavery.
Marcela Fröhlichová
5,0 5
2

Recenze: Rozkvetlé tvářenky od Lavery zdroj: biooo.cz - Marcela Fröhlichová

Kdopak by nechtěl mít zdravou barvu tvářiček a nejen na jaře? Obzvlášť když marodíme a vypadáme poněkud pobledle. Nevím, jak je to v jiných domácnostech, ale pro mě je tvářenka jaksi nutnost - pocházím totiž z rodu bledých Sněhurek. Pokud jste dosud jakékoliv tvářenky přehlížely a doma žádnou nemáte, nebo naopak nějakou zrovna hledáte, zkuste zaměřit svůj zrak na přírodní tvářenky na minerální bázi.

Německá přírodní značka Lavera je jedna z neoblíbenějších a nejrozšířenějších na našem trhu. Jako jednu z mála (vedle Weledy) ji můžeme najít i v běžných drogeriích, což je velký posun ve vnímání přírodní kosmetiky. Na kosmetickém poli působí bezmála téměř půl století a za tu dobu stihla své technologie a receptury opravdu dotáhnout. Je známo, že Lavera má velký sortiment přírodní pečující kosmetiky se zaměřením na citlivou pleť, ale také má široký sortiment dekorativní kosmetiky. Dekorativní kosmetika stále ještě není úplně v popředí zájmu spotřebitelek a je to škoda. Tímto článkem bych chtěla přírodní dekorativku rehabilitovat a vyzdvihnout její klady. A proč nezačít rovnou u našich sousedů.

Kolekce minerálních tvářenek Lavera

Kolekce těchto minerálních tvářenek se obzvlášť povedla. A pokud někdo má ještě pochyby o tom, že třeba výrobci přírodní kosmetiky neumí ty správné odstíny, tak to už dávno neplatí. Lavera svůj barevně alchymistický um předvedla právě v kolekci těchto tvářenek z produktové řady Trend Sensitive. Nemusíte se obávat nějakých “přírodních” odstínů s převahou oranžové atd. Naopak máme na výběr ze čtyř odstínů a myslím, že si vybere každá žena. Jednotlivé tvářenky mají i krásný název So Fresh Mineral Rouge, který k měsíci květnu obzvlášť ladí.

  1. Odstín 01 Okouzlující růže má jemný růžový nádech s broskvovým podtónem, který bude určitě slušet každému tónu pleti. Je svěží, jemná a přirozená a dodá zdravý tón pleti, který prostě zalichotí.
  2. Odstín 02 Švestkový květ je velice přirozený odstín s modrým podtónem, který zvýrazní tváře všem bledulkám, aniž by působil nějak křiklavě.
  3. Odstín 03 Kašmírová hnědá bude slušet především snědé pleti, ale také ji můžete použít v létě místo bronzeru k zvýraznění vašeho opálení.
  4. Odstín 04 Růžová harmonie je výrazná růžová, která bude nejvíce slušet ženám a dívkám s růžovým podtónem pleti. Obzvlášť teď na jaře s ní vykouzlíte svěží líčení.

Recenze: Lavera tvářenka odstín 02 Švestkový květ

Já osobně jsem si vybrala odstín 02 Plum Blossom - Švestkový květ. Odstín mě uchvátil svým chameleonských zbarvením, krásně totiž opaleskuje (a nedá se to vyfotit, natož popsat). Také mě potěšil modrý podtón tvářenky, který my bledule preferujeme. Nebudeme si nic nalhávat, tvářenka musí člověka zaujmout na první pohled, a když se podíváte na ty krásné květinové výlisky na tvářence v kombinaci s krásným odstínem, tak není nad čím váhat. To jsou ty první dojmy, které vedou k tomu, že člověk vytáhne peněženku a odnese si tvářenku domů.

Cena je příjemná, v poměru cena/výkon naprosto srovnatelná s běžnými tvářenkami z drogerie či parfumerie, ale jednoznačně je převyšuje přidanou hodnotou, kterou je přírodní složení vhodné i pro citlivou pleť. Obal je plastový bez zrcátka či jiných doplňků. Plast je to bytelný, žádné tintítko, které praskne při druhém použití.

Když má člověk tvářenku doma a dostatečně se pokochal její netknutostí, je třeba začít zkoumat uživatelské vlastnosti. Samozřejmě přírodní složení má spoustu výhod a zjevně má i vliv na texturu tvářenky. Textura mě zde totiž překvapila nejvíc. Není to žádná prášivá pudrová tvářenka, ačkoliv teda pudrová tvářenka to je. Vysvětlení tohoto paradoxu člověk najde právě ve složení, kde najdeme v prvé řadě výživný jojobový olej, kokosový olej, arganový olej, bambucké máslo a kakaové máslo. Tyto ingredience spolu s minerály vytvoří jemnou sametovou strukturu. Tvářenka má velmi dobrou pigmentaci, takže s nanášením na štětec buďte opatrné, abyste nevyvolaly efekt ála Marfuša. Zde platí: méně je více. Výdrž je velmi dobrá. Musím říct, že doma nemám jen jednu tvářenku (mám jich několik), ale tahle se pořád drží na žebříčku těch nejoblíbenějších. A taky se přiznám, že už mám nějakou dobu cukání pořídit jí sestřičku. ;)