Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Svěží jarní líčení pro každodenní nošení!

zdroj: Shutterstock

Vzhledem k tomu, že jaro je už mezi námi, rozhodli jsme se, že kromě různých tipů na detoxy a péči o tělo se s Vámi podělíme i o nějaké tipy, jak opečovat i svůj zevnějšek. Proto se dnes společně podíváme na několik jednoduchých tipů, jak na jednoduchý a přirozený make-up, který se hodí pro hezké jarní dny a budete se v něm cítit skvěle!

Nejdříve musíme připravit pleť

Samozřejmě jako první krok před tím, než se člověk pustí do jakéhokoliv líčení, je náležitě na to připravit pleť. Na to bychom neměli nikdy zapomínat. Proto budeme mít i dnes na paměti základní 3 kroky. Jako první si pleť vyčistíme. Čištění bychom měli provádět jednak na konci dne, ale také na jeho začátku - o to spíše pokud hodláme pleť zatížit líčením. Před nanesením make-upu je důležité pleť důkladně vyčistit jemným čisticím prostředkem. To pomůže odstranit nečistoty, maz a zbytky make-upu z předchozího dne. Pro tento účel existuje několik možností - ať už je to čisticí gel, pěna nebo třeba čistící mléko. Konkrétně značka Attitude má čistící mléko, které obsahuje triglyceridy, které pomáhají udržet vlhkost v pokožce a odstraňovat nečistoty a zároveň pleť regenerují. Druhý krok je samozřejmě hydratace. Po vyčištění pleť hydratujte lehkým hydratačním krémem. To pomůže udržet Vaši pleť vyživenou a zabrání jejímu vysušení. Pozor, není ale radno používat extra těžké a mastné krémy těsně před tím, než nanášíte make-up, ty jsou vhodné spíše před spaním, kdy má pokožka čas je vstřebat. Jako třetí krok přípravy pleti je primer. Primer je volitelný krok, ale pomáhá připravit tvář na aplikaci dalších produktů. Jeho hlavním úkolem je vytvořit hladký a rovnoměrný povrch pleti, který pomáhá zlepšit výdrž make-upu a minimalizuje vzhled pórů a nerovností pleti.

Jde se na pleť

Když máme pleť vyčištěnou, hydratovanou a celkově připravenou, můžeme se vrhnout na lehký make-up. V rámci jarního líčení budeme chtít docílit opravdu lehkého looku, něčeho jako "no make-up make-up". Pro jarní líčení je tedy ideální lehký make-up, který dodá Vaší pleti barvu a krytí, aniž by ji zatížil. Doporučujeme si proto vybrat BB krém, CC krém nebo tónovací hydratační krém. S takovými produkty totiž nebudete mít pocit, že máte na tváři o vrstvu navíc, ale zároveň se nejedná jen o další vrstvu krému. Make-up se dá do pleti zapracovávat několika způsoby. Mezi ty nejčastější asi patří make-upová houbička, štětec nebo klasicky prsty. Je jen na Vás, jaký způsob bude vyhovovat zrovna Vám. Když máme základ hotový, můžeme se vrhnout na korektor a kontury. Vlastně oba tyto kroky jsou volitelné a záleží jen na Vás, jestli je chcete do líčení zahrnout. Nicméně korektor se hodí na zamaskování kruhů pod očima a případných nedokonalostí a kontury tam, kde je chcete zvýraznit - takže zejména lícní kosti, kořen nosu a podobně. V tomto momentě už jsme s pletí skoro hotoví. Stačí poslední dva kroky - a to pudr a rozjasňovač. Pudr nám hezky zafixuje dosavadní výtvor a rozjasňovač hezky oživí celý look. A vzhledem k tomu, že jarní look má být svěží a lehký, právě rozjasňovač mu dodá tu správnou šťávu.

Je čas na zbytek

Když máme hotový základ, je čas na to, vrhnout se na oči, obočí a rty. Co se obočí týče, vzhledem k povaze lehkého make-upu bychom zvolili pouze lehkou úpravu. To znamená pročesání kartáčkem a zafixování gelem. Nicméně pokud máte náladu, u očí jako takových se můžete trochu odvázat. Na víčka bychom nanesli nějaké jemné stíny, nic výrazného, jen pro lehké sjednocení oka. Takže nějaká nude barva na celé pohyblivé víčko a lehce tmavší do očního záhybu. Nicméně kde je prostor pro kreativitu jsou v tomto případě barevné linky nebo řasenky. S těmi se dají dělat hotové divy. V poslední době se totiž především barevné řasenky staly docela hitem, přitom jejich aplikace je úplně stejná jako s každou jinou řasenou. Osobně bychom ale doporučili buď jedno nebo druhé - to znamená buď barevné linky nebo barevnou řasenku. Celý look bychom zakončili buď lehce zabarveným leskem na rty nebo jen bezbarvým balzámem na rty. No a je hotovo!