Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Tipy pro zářivou a rozjasněnou pleť

Tipy pro zářivou a rozjasněnou pleť Unavená a zašedlá pleť po zimě získá novou dávku energie díky těmto snadným krokům a tipům, jak navrátit pokožce přirozený jas a záři.
Kristýna Lexová
3,6 5
7

Tipy pro zářivou a rozjasněnou pleť zdroj: istockphoto.com

Přichází jaro a po temné zimě se probouzí i naše pleť. Chladné počasí, změny teplot a absence sluníčka na ní ale napáchaly své, proto se vám může hodit několik tipů, jak pleti vrátit přirozený jas a záři.

Zima je velmi náročné období pro celý náš organismus. Projevuje se to i na pokožce, která může být po zimě zašedlá, unavená a bledá. Probudit svoji pleť do jara můžete hned několika způsoby, jednak samozřejmě zdravým životním stylem a péčí, ale i několika triky s dekorativní kosmetikou.

Jakou péči zvolit pro zářivou pleť

Základem pro kvalitní líčení je vždy dobře připravená pleť. Pokud vás trápí unavený vzhled pokožky či zašedlý vzhled, určitě věnujte pozornost peelingu. Peeling odstraní odumřelé kožní buňky a vrátí do vaší pleti život. Můžete zvolit buď mechanický peeling se zrníčky nebo peeling chemický (enzymatický). Enzymatický peeling působí na bázi jemných kyselin, které odstraňují odumřelé kožní buňky a bonusem může být i minimalizování černých teček.

Před líčením nezapomeňte pleť dostatečně hydratovat a to buď vaším oblíbeným krémem, nebo olejem. Dopřejte pokožce po zimě pořádnou dávku vláhy a ona se vám odvděčí svěžím vzhledem. Krém či olej nechte asi pět minut vsáknout, než se začnete líčit.

Jak líčením docílit projasněné pleti

Jestli jste se někdy rozhodovali pod make-up použít bázi, tak teď je ta správná chvíle. Vyzkoušejte buď klasickou transparentní bázi, která vyhladí všechny případné nerovnosti a poskytne dobrý základ pod make-up nebo do ní přimíchejte jednu až dvě kapky krémového či tekutého rozjasňovače. Tak získáte rozzářenou pokožku, která bude lehce prosvítat pod make-upem a ubere vám dobrých pár let.

Z make-upu pak volte spíše lehčí konzistence a fluidní textury se středním a nižším krytím, které nechají vyniknout přirozenou krásu vaší pokožky. Jaro je také ideální období pro přírodní tónovací krémy a BB krémy, které pleť lehce sjednotí a zároveň jí dodají péči. S pudrem pak buďte opatrnější a nanášejte jej jen tam, kde je skutečně potřeba, například v oblasti T-zóny. Přebytek pudru totiž pokožku zbytečně zmatní a obličej “zploští”. Pleť pak může vypadat unaveně a bez života.

Rozjasňovač bude vaším nejlepším kamarádem nejen na jaře. Nanášejte jej na oblast lícních kostí, pod obočí či nad horní ret. Vybírejte zlatavé a narůžovělé odstíny, které podpoří vaši přirozenou krásu a dodají pokožce mladistvý svěží vzhled. Pokud chcete opravdu pořádnou dávku rozjasnění, tak kombinujte konzistence. Nejprve aplikujte rozjasňovač tekutý či krémový a na něj pudrový. Docílíte tak výrazného lesku a navíc rozjasňovač vydrží bez chybičky po celý den. Pokud se vám podařilo nachytat prvních pár slunečních paprsků, tak přijdete i bronzer, který podtrhne decentní opálení.

Související produkt
Kompaktní rozjasňovač 310 Pink Champagne 9 g bambusový obal
ZAO / 525 Kč
Rozjasňovač s kvalitními přírodními pigmenty políbí vaše tváře světlým lososovým odstínem se zlatým shimmerem, neucpává póry a nevysušuje pleť.
Detail produktu