Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Víte, co obsahuje vaše rtěnka?

Víte, co obsahuje vaše rtěnka? Doteď jste nenarazila na dostatečné důvody, proč přejít na přírodní dekorativní kosmetiku? Šampon z vlasů si smyjete hned, ale make-up je na pleti celý den.
Pavlína Klaudová
4,2 5
6

zdroj:

Uvádí se, že líčící se žena na sebe může nanést až 140 chemikálií. Denně. A to jen při použití dekorativní kosmetiky. Líčení, ať chceme nebo ne, zvyšuje ženské sebevědomí a výroba make-upů je jednou z nejrozšířenějších na světě. Všechny totiž chceme být krásné a bažíme po tom, abychom zjistily, čím se líčí naše oblíbená celebrita. Ženy po celém světě milují paletky očních stínů, hezké laky na nehty nebo kvalitní řasenky, které jim vykouzlí řasy dlouhé až do nebe. 

Kvalita je lepší než kvantita

Většina žen má nějaký produkt, který se jim na jejich poličce hromadí. Některé sbírají laky na nehty, jiné rtěnky nebo třeba parfémy. A už asi každá z nás zažila ten pocit při procházení prodejny či e-shopu, kdy narazíte na novinku a projede vámi ten známý záchvěv materiální touhy. Někdy je tak těžké odolat a při nákupech je obzvlášť potřeba pěstovat železnou vůli. Je totiž lepší mít doma pár kvalitních kousků, než celá kvanta nekvalitní kosmetiky. Navíc budete mít dobrý pocit z toho, že si kosmetiku vybíráte vědomě.

Dnešní producenti bio make-upů nabízí nepřeberné množství líčidel, které jsou šetrné k přírodě. Výrobci se zaměřují na to, aby byly obaly dobře biologicky rozložitelné, používají přírodní inkousty na potištění obalových materiálů, které navíc bývají z recyklovaného papíru, na který není užit při bělení chlór. Etický kodex firem, vyrábějící bio kosmetiku, navíc nabádá spotřebitele k tomu, aby neplýtval obalovým materiálem. Motivuje ho, aby si koupil (pokud to jde) náplň do obalu, který mu zbyde po spotřebovaném produktu. A dalším bonusem přírodní dekorativní kosmetiky je, že mnohé produkty jsou vhodné pro vegany či značky splňují principy cruelty-free.

Chceme se líčit. Zn.: Jinak

Časy, kdy ženám šlo primárně o výsledek líčení a nehleděly na složení kosmetiky jsou už dávno pryč. Olovo a jiné toxické látky v dekorativních produktech už nehrají prim a proto se oko spotřebitelek upřelo na celkové složení kosmetických produktů. Jako tomu už bývá, začala největší vlna informovanosti společnosti o BIO a vegan složení kosmetiky se zájmem celebrit, nicméně tady mluvíme o opravdu dobrém vlivu. 

A ze známých tváří si bere příklad stále více žen, které mají starost o svoje zdraví a chtějí kvalitní, šetrnou a zároveň komplexní péči o svůj zevnějšek. Přírodní líčidla totiž neobsahují agresivní chemikálie, které se používají pro zlepšení vzhledu produktu. Při dlouhodobém používání narušují přirozený kožní film a mohou vyvolávat podráždění pokožky nebo alergické reakce.

Často ve složení konvenčních líčidel objevíme:

  • Ropné deriváty, jenž jsou levnou náhražkou přírodních surovin, ucpávají póry a pleť tak nemůže dýchat.
  • Parabeny, jenž jsou účinným konzervantem.
  • Silikony, které mají za úkol vyhlazovat.
  • Hormonální disruptory, které poškozují endokrinní a také nervový systém.

Není make-up jako make-up

Díky vědě a rostoucímu zájmu lidí o přírodní produkty se výrobci dekorativní kosmetiky pořádně opřeli do řemesla a každým rokem vznikají desítky nových produktů, které jsou plnohodnotnou náhradou syntetické dekorativní kosmetiky, která ve svých obalech schovává až stovky škodlivých látek.

Pokud chcete provést malý test, můžete si na jednu polovinu tváře nanést přírodní make-up a na druhou klasický, který jste do teď používaly. Rozdíl je přímo propastný. Přírodní tónovací krémy neobsahují silikony a tudíž nevytváří na pokožce neprodyšný film. Tím se omezí ucpávání pórů a bujení infekce. Organický make-up poskytuje díky pečujícím olejům také ochranu pokožky před předčasným stárnutím.

Pokud si vyberete takový make-up, který je na bázi přírodních minerálů, podpoříte zdravý a mladistvý vzhled vašeho obličeje. Pleť bude vypadat zdravě a vyživeně. Make-upy obsahující oxid titaničitý, oxid železitý a oxid zinečnatý. Ty poskytují spolehlivou ochranu (až SPF15) před UVA i UVB zářením. Poměrně často se v tekutých make-upech používají také vitaminy C, A a B, které fungují jako antioxidanty a zpomalují projevy stárnutí pleti. Výživné kakaové máslo, výtažky ze zeleného nebo bílého čaje, meruněk či granátového jablka.

Všechny tyto složky napomáhají lepší elasticitě pleti a stimulují tvorbu kolagenu. Mnoho produktů přírodní dekorativní kosmetiky také obsahuje bylinné extrakty a nutričně bohaté látky, které poskytují pleti potřebnou výživu. Pokud chcete zkusit nějaký přírodní BB krém a nevíte, který vybrat, doporučujeme se řídit podle odstínů, na které jste zvyklá, či se vypravit do našich kamenných prodejen a všechny si pečlivě ohmatat.

Co nosíme v našich kosmetických taštičkách

Asi jste zvědaví, čím se líčíme my v BiOOOcz. Netajíme se tím, že jsme na osbě valnou většinu produktů vyzkoušeli, abychom byli schopni zákazníkovi poskytnout tu nejodbornější radu při výběru kosmetiky.

Mezi naše TOP favority spadají tito výrobci dekorativní kosmetiky:

  • ZAO pro následovatele filosofie ZeroWaste. Jejich znovunaplnitelné bambusové obaly neudělají ostudu na žádné poličce.
  • Lily Lolo pro milovnice minerálního líčení, které si potrpí na kvalitu.
  • Annemarie Börlind čepající sílu z bylinných extraktů a pečujících olejůl je vhodná pro náročnější.
  • PuroBIO cosmetics je italským vzkazem světu, že ani na poli přírodní kosmetiky nejsou pozadu a mají světu co nabídnout. Pestré barvy a přírodní pigmenty jsou doplněné pečujícími oleji té nejvyšší kvality.
  • Lavera patří mezi značky, které pronikly už i do standardních drogistických řetězců a mnohdy bývá prvním krůčkem zákaznic směrem k přírodní kosmetice.

Oblíbené jsou u nás také tónovací fluidy od Mádary, které jsou perfektní pro ty, kdo z nějakého důvodu nesnesou ani přírodní make-up. Jsou jemné, příjemně voní a velmi dobře se roztírají. Ale samozřejmě zmiňujeme pouze nejčastěji se vyskytující obsah našich osobních kosmetických taštiček. V BiOOO máme daleko více možností, z kterých si vybere tu svoji zamilovanou značku úplně každý, bez ohledu na věk, náladu či stav peněženky.