Víte, co obsahuje vaše rtěnka?

4,2 5
6

Víte, co obsahuje vaše rtěnka?zdroj: biooo.cz

Uvádí se, že žena si na sebe, pokud se líčí, může nanést až 140 chemikálií denně jen při použití dekorativní kosmetiky. Líčení, ať chceme nebo ne, zlepšuje ženské sebevědomí a produkce make-upů je jednou z nejrozšířenějších na světě. Všechny totiž chceme být krásné a bažíme po tom, abychom zjistily, čím se líčí naše oblíbená celebrita. Ženy po celém světě milují paletky očních stínů, hezké laky na nehty nebo kvalitní řasenky, které jim vykouzlí řasy dlouhé až do nebe. Ani ženské osazenstvo Biooo není výjimkou a i ty, které se moc nelíčí, mají ve své kosmetické taštičce aspoň čtyři produkty poslední záchrany, které použijí, když je potřeba vyrazit někde ven. Výjimky neexistují.

Kvalita je lepší než kvantita

Každá máme to svoje „něco“, co si ráda kupíme na kosmetické poličce. Některá laky na nehty, jiná rtěnky nebo parfémy. A ten pocit, když se probíráme internetovým obchodem a najdeme nějakou zajímavou novinku, kterou musíme mít, známe každá víc než by se nám líbilo. Někdy je tak těžké odolat a při nákupech je obzvlášť potřeba pěstovat železnou disciplínu. Je totiž lepší mít doma pár kvalitních kousků, které neničí vaše zdraví, než celá kvanta nekvalitní kosmetiky. Navíc budete mít dobrý pocit z toho, že se chováte ekologicky. Dnešní producenti bio make-upů nabízí nepřeberné množství líčidel, které jsou šetrné k přírodě. Výrobci se zaměřují na to, aby byly obaly dobře biologicky rozložitelné, používají přírodní inkousty na tištění obalových materiálů, které bývají z recyklovaného papíru, a při jeho povrchových úpravách se nepoužívá k bělení chlór. Etický kodex firem, vyrábějící bio kosmetiku, navíc nabádá spotřebitele k tomu, aby neplýtval obalovým materiálem. Motivuje ho, aby si koupil, pokud to jde, náplň do obalu, který mu zbude po vypotřebovaném produktu.

Chceme se líčit. Zn. Jinak

Byly časy, kdy ženy moc neřešily to, čím si zlepšují vizáž, a není tomu tak dávno. I když už nejsou hlavním tématem dnešní doby otravy olovem, oko spotřebitelek se zaměřuje na jiné složky našich denních zkrášlovadel. Pokud bychom chtěli najít člověka ze showbusinessu, který se zasadil o větší vážnost bio kosmetiky, určitě by to byla Stella McCartney. Ačkoli nelze zapřít rodinné vazby na slavného člena Beatles, je všechno jiné než někdo, kdo by žil z povolání jménem „slavná dcera“. Právě díky ní se před několika lety zábavní průmysl jako mávnutím kouzelného proutku přeorientoval na veganské produkty respektující přírodu a život.

A ze známých tváří si bere příklad stále více žen, které mají starost o svoje zdraví a chtějí kvalitní, šetrnou a zároveň komplexní péči o svůj zevnějšek. Bio líčidla totiž neobsahují agresivní chemikálie, které se používají pro zlepšení vzhledu produktu a při dlouhodobém používání narušují přirozený kožní film a mohou vyvolávat podráždění pokožky nebo alergické reakce. Často ve složení konvenčních líčidel objevíme i hormonální disruptory, které poškozují endokrinní a také nervový systém.

Není make-up jako make-up

Spojení moudrosti, získané v průběhu staletí a dnešních moderních technologií může za to, že se bio dekorativní kosmetika stále zlepšuje. Objevujeme nové kombinace, které pomáhají nabízet líčidla s kvalitními složkami, bohaté na živiny a pečující o naši pleť. Pokud chcete provést malý test, můžete si na jednu polovinu tváře nanést přírodní make-up a na druhou klasický, který jste do teď používaly. Rozdíl je přímo propastný, protože přírodní tónovací krémy neobsahují silikony a tudíž nevytváří na pokožce neprodyšný film. Tím se omezí ucpávání pórů a bujení infekce. Organický make-up poskytuje díky svému složení také ochranu pokožky před předčasným stárnutím.

Pokud si vyberete takový make-up, který je na bázi přírodních minerálů, podpoříte zdravý a mladistvý vzhled vašeho obličeje, pleť bude vypadat zdravě a vyrovnaně. Make-upy, obsahující oxid titaničitý, oxid železitý a oxid zinečnatý, poskytují spolehlivou ochranu (až SPF 15) před UVA i UVB zářením. Poměrně často se v tekutých make-upech používají také vitaminy C, A a B, které fungují jako antioxidanty a zpomalují projevy stárnutí pleti, výživné kakaové máslo, výtažky ze zeleného nebo bílého čaje, meruněk či granátového jablka. Tyto složky napomáhají lepší elasticitě pleti a stimulují tvorbu kolagenu. Mnoho produktů přírodní dekorativní kosmetiky také obsahuje bylinné extrakty a nutričně bohaté látky, které poskytují pleti potřebnou výživu. Pokud chcete zkusit nějaký přírodní BB krém a nevíte, který vybrat, máme pro vás horký tip. Sáhněte po novince letošního roku od Weledy. Jemně, příjemně voní, hezky se roztírá a bezchybně přilne k pokožce.

Co nosíme v našich kosmetických taštičkách

Asi jste zvědaví, čím se líčíme my v Biooo. A protože nejlepší je vlastní zkušenost, tajit se tím nebudeme. Zkoušíme všechno možné, co u nás najdete a doporučujeme dál. Nejvíce u nás „frčí“ značky Zao, Lily Lolo, Annemarie Börlind, když je obzvlášť významná událost, sáhneme po Faranu. Pokud nutně potřebujeme nový odstín očních stínů a je daleko do výplaty, zachraňuje nás PuroBIO nebo Lavera. Oblíbené jsou u nás také tónovací fluidy od Mádary, které jsou perfektní pro ty, kdo z nějakého důvodu nesnesou ani přírodní make-up. Jsou jemné, příjemně voní a velmi dobře se roztírají. Ale samozřejmě zmiňujeme pouze nejčastěji se vyskytující obsah našich osobních kosmetických taštiček. V Biooo máme daleko více možností, z kterých si vybere tu svoji zamilovanou značku úplně každý, bez ohledu na věk, náladu a stav peněženky.