Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Vizážistka, která naslouchá přírodě

Vizážistka, která naslouchá přírodě Krásné a trvanlivé líčení je možné i s čistě přírodní kosmetikou. Jak na to vám prozradí Biooo vizážistka Renáta.
Anna Nádvorníková
4,2 5
12

Vizážistka, která naslouchá přírodě zdroj: biooo.cz

Kosmetika nás baví, ta pečující, i ta dekorativní. Hrát si s odstíny, zvýraznit naše přednosti, jednou za čas se pořádně vybarvit! Pokud patříte k ženám, které se rády líčí, ale také by uvítaly, kdyby si je vzal někdo do parády, je tu služba právě pro vás! Vizážistka Renáta Kopřivová má v Biooo v Kotvě své království, kde vás ráda uvítá. Pokud se objednáte na líčení, nejen, že odejdete jako krásné královny, ale především si vyslechnete spoustu vychytávek a základních informací o přírodní dekorativní kosmetice. Hledáte si svou značku? Víte, jak se používá sypký minerální make-up? A jak náročný je přechod z konvenční kosmetiky na tu přírodní? Dáme slovo Renátě!

Renáto, jak ses k přírodní dekorativní kosmetice vlastně dostala?

Náhody neexistují, ale možná to náhoda byla. Dostala jsem se k ní totiž přes svou bývalou práci, rozvážela jsem do obchodů Bachovy esence. A tak jsem narazila i na Biooo, kde mi bylo moc dobře a kde jsme se nakonec domluvili na spolupráci.

Ale jako vizážistka jsi pracovala i před tím, nebo ne?

Jasně, a to dokonce i v divadle. Jsem zvyklá pracovat rukama, být tvůrčí, maluju, vytvářím dekorace, studovala jsem animovaný film, a do toho mě zajímá kosmetika. Tak se to hezky spojilo. Tahle práce mě děsně baví.

Jak moc je náročný přechod z konvenční kosmetiky na přírodní?

Je to náročnější, musí se dodržovat určitá pravidla, jednotlivé kroky. Tím, že tam není žádná chemie, musí se tou kosmetikou trochu čarovat. Ale má to bezesporu mnoho pozitiv. Pleť je odlehčenější, zdravější. Jaké konkrétní kroky se tedy musí dodržovat? Pokud má líčení, respektive celá vizáž, vydržet celou pracovní dobu, tedy kolem těch osmi hodin, musíte se držet několika jednoduchých rad.

Můžeš tedy popsat třeba základní nahé líčení?

Základ je vždy něco mazlavého, lehce mastného, něco, co krásně pleť sjednotí barevně. Někdo má pigmentové skvrny, někdo pupínky, sem tam nějaká jizvička, navíc potřebujeme sjednotit hlavu s krkem, to je základ, žádná maska!

Mluvíš teda o tekutém make-upu?

Může to být tekutý make-up, ale taky různé tónovací krémy, BB krémy, CC krémy, co já vím, takové, které sjednotí pleť. Druhý krok je základ zafixovat. To znamená použít pudr. Make-up tak krásně drží, a to celý den. Samotný pudr se zase bez mastnějšího základu rychle setře, chce to prostě dodržet oba kroky. Samozřejmě vždycky vybírám produkty s ohledem na stav kůže. Pokud má žena krásnou pokožku, nemá cenu ji zanášet hutným make-upem, to rozhodně ne.

Pudr bez make-upu nefunguje? Takže minerální sypké make-upy nejsou na celodenní použití?

To záleží na přání klienta, jaké má požadavky, jak moc potřebuje pleť sjednotit. Oproti těm klasickým make-upům tak, jak je známe, jsou mnohem lehčí. Pokud chce žena používat pouze minerální sypký make-up, musí počítat s tím, že je dobré ho mít s sebou v kabelce a občas ho na tváři doplnit. Ale stejně je třeba i pod sypký minerální make-up nanést alespoň krém, tedy něco mazlavého. Minerální makeup ale není úplně to samé co pudr, přestože to tak na první pohled vypadá. Je daleko pigmentovanější, takže zakryje mnohem víc a také se snadno vrství. Proto dokáže fungovat jako plnohodnotná náhrada tekutého make-upu.

Jaký si vybíráš ty sama?

Já preferuji kompaktní make-up, který je sice pudrový, ale má v sobě i tu mastnou složku, tedy dva v jednom. Krásně drží a pleť chrání, miluji třeba PuroBio, mám od nich celou takovou paletku. Rozjasňovač mám od Zao, stín na obočí zase PuroBIO. Pro mě to je ideální kombinace.

Základ tedy máme, co patří k nahému líčení dál?

Důležité je samozřejmě i upravené obočí, tvoří nám výraz. To ostatně patří k mé nabídce služeb tady v Biooo. Někdo si ho dokresluje raději stínem, někdo tužkou. Pak přidávám řasenku, tvářenku, lesk na rty - a hotovo. Můžeš jít! Je to jako s oblékáním, také nosíme nejprve spodní prádlo a pak můžeme vrstvit. Takže nejdřív základ a pokud máme více času, můžeme přidat tužku na oči, stíny, výraznější rtěnku a podobně.

Jak se líčí ženy v Praze, sleduješ to?

Asi to patří k mému povolání, ale vidím tu dost chyb. Vždycky si říkám, že by si ženy měly říci, jak chtějí působit. Chtějí mít jemný make-up, nebo být opravdu výrazně nalíčené, aby si toho někdo všiml? Nemám ráda, když to odbývají, řeknou si, že se chtějí nalíčit, ale nemají moc času. Pak to podle toho vypadá. Rozpitá řasenka kolem očí, silné linky, nevhodně nanesené stíny... To ať se radši nelíčí vůbec. Přitom úplně stačí základ, bez rtěnky, stínů, tužky na oči. Pokud si žena ráno stihne nanést kvalitní základ, je to skvělé a krásné a vydrží to celý den.

Když v Biooo ženy líčíš, vysvětluješ jednotlivé kroky? Učíš je to taky?

Jasně! Krok po kroku to komentuji a někdy jim i navrhnu, že část udělám s komentářem já a pod mým vedením si to samy dotáhnou. Tak, aby se to naučily.

Co od tebe ženy chtějí nejčastěji, líčíš i na večírky a svatby, že?

Ano, to mám moc ráda, vždycky to s těmi nevěstami trochu prožívám, ty nervy, aby to bylo dokonalé. Občas dělám i účesy, mám ráda i bláznivinky, extravagantní líčení na párty a podobně. Ale nejčastěji chodí ty, které si chtějí vyzkoušet klasické nahé denní líčení. A líbí se mi, že přivedou i své dospívající dcery, které z toho mají skvělý zážitek, to je paráda!

Máš nějaký trik, který ženám doporučuješ?

Napadá mě jedna podstatná věc, a to, že pokud chci něco zakrýt, musím něco jiného zvýraznit. Tedy samotné zakrytí nefunguje. Chtěla sis zakrýt ten pupínek, tak proč na něj upozorňuješ? Pokud si dáš na pupínek jen korektor, stejně na to místo přitáhneš pozornost. Pokud si k tomu zvýrazníš obočí a oči, pozornost se rázem upře jinam. Pokud chceš upoutat pozornost na oči, udělej to pořádně, dotáhni to. Na popraskané rty fakt není vhodná rtěnka, která na vyschlou a odlupující se kůži upozorní, vážně to není hezké. Přitom tu jsou skvělé balzámy. Nejdřív to chce zdravý základ a pak se můžeme bavit třeba o barvě rtěnky...

Co dalšího se u tebe ženy dozví?

Myslím, že pro ně může být skvělé to, že je naučím líčit přímo na míru. Každá jsme jiná, někdo má velké, někdo menší rty, spadlé nadočnicové oblouky, neviditelné obočí a tak dále. Navíc je můžu naučit různé techniky, používat kosmetické pomůcky jako třeba štětečky. Zajít si někdy k vizážistce je krok, který se myslím si, dost vyplatí.

Doporoučíš i značku a odstíny na míru?

Samozřejmě, to je součástí. Vybereme barvičky i typ kosmetiky, včetně značky, která klientce sedne. Ptám se zákaznic, jaké mají rády barvy, jestli jsou více do studených nebo teplých tónů, podívám se na šperky, doplňky, to je samozřejmě také důležité.

O jakou značku nebo produkt je nejvíce zájem, jaký ty sama nejvíc používáš?

Já to ráda mixuju, zkouším, chci vytvořit vizáž konkrétní ženě fakt na míru. Klasika je pro mě Annemarie Börlind a PuroBio.

Pokud má klientka dlouholetou zkušenost s konvenční kosmetikou, která jí vyhovuje, a chce přejít na přírodní, dokážeš jí doporučit vhodnou variantu za daný produkt?

Ano, určitě! Může si přinést celou kosmetickou taštičku, podívám se na to, co používá, jaké má barvy a pak jí za to vytvořím kosmetickou taštičku novou, zdravou, z přírodní dekorativky. Ono, jen tak mezi námi, jsou tam dost často odstíny, které k její pleti ani nesedí. A teď už to není jen mezi námi!

Líčení s Renátou si můžete rezervovat na čísle +420 775 731 355, na mailu: rezervace@biooo.cz nebo si můžete zakoupit poukaz.

Související produkt
Kompaktní rozjasňovač 310 Pink Champagne 9 g bambusový obal
ZAO / 656 Kč
Rozjasňovač s kvalitními přírodními pigmenty políbí vaše tváře světlým lososovým odstínem se zlatým shimmerem, neucpává póry a nevysušuje pleť.
Detail produktu