Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Ian White na vlastní oči

Ian White na vlastní oči Ian White, tvůrce australských květových esencí navštívil Prahu. A my byli u toho.
Barbora Křížová
3,9 5
9

Ian White na vlastní oči zdroj: lifedirection.cz

Jaký je Ian White na živo? A co s Vámi udělá taková esence jako Gaia? Tvůrce velice oblíbených Australských květových esencí byl v Praze a my měli možnost zakusit jak jeho osobnost, tak několik z jeho velice specifických produktů. Jaký byl jako člověk a co všechno se při jednom zvláštním večeru dělo?

Ian White je muž, bylinkář, který vyrostl v australské buši a naučil se komunikovat s přírodou. Sám vypadá jak padesátiletý elf, či jak nazvat jeho vzezření, a již od pohledu je jiný. Má dlouhé vlasy, specifické rysy obličeje a nosí jásavé a tak trochu praštěné oblečení. Jeho esence odráží jeho skutečný kontakt s rostlinnou říší. Australské květy jsou plné slunce a síly a díky Ianovi i perfektně ušité na míru dnešním potřebám.

Na setkání jsem šla se smíšenými pocity, jednak jsem byla po týdnu vyčerpaná, a jednak jsem nevěděla, jaké to bude a co to se mnou vůbec udělá. V přednášce byla totiž i předem avizovaná meditace, tak jsem se trochu bála velké skupiny lidí a hromadného "uvolňování". Nicméně australské “bušovky” jsou skutečné hvězdy, protože jsem odcházela spokojená a nabitá energií. Ty esence jsem v sobě cítila ještě celý další den, cítila jsem, jak mi kolují krví a rozvibrovávají systém.

Nejvíce jsem byla zvědavá na něj. Jaký bude? Osobnost a záměr tvůrce čehokoliv se vždy odráží i v jeho produktech, a proto je to neméně významná součást výběru. Ian ten večer měl na sobě oblečení dle svého gusta, měl sako a kalhoty ve světle jásavé fialové barvě, nazvala bych ji sytě šeříkovou, tmavě fialové ponožky a lakované polobotky ve stejné tmavě fialové barvě. Výraz jeho obličeje mě osobně potěšil, byl překvapivě vcelku ostražitý a velice bystrý. Rozhodně byste u něj nenašli "sluníčkovský" úsměv a podobná nastavení mysli. Bylo vidět, že je chytrý a že si nedělá iluze. Což je skvělé, jen někdo takový Vám může pomoci. Někdo, kdo má kontakt s vyššími světy a dokáže je uplatnit v naší krásné, ale někdy těžké pozemské realitě, protože stále stojí nohama na zemi.

Ten večer nás provedl jeho čtyřmi vysokovibračními esencemi, kterými jsou Gaia, Solar Logos, Isis a Rainbow. Dvě z nich jsme si dokonce vyzkoušeli na vlastní kůži. Tyto esence vznikaly postupně podle toho, jak se vyvíjel tento svět a jakým způsobem potřeboval, a stále potřebuje, podpořit.

Příběh Isis

Ian primárně takovéto esence nevymýšlí hlavou, přichází mu shora jako inspirace a žádost od vyššího vedení, se kterým umí komunikovat. Ian nám vysvětlil výrobní proces jedné z nich, Isis. Prý v životě nebyl v Egyptě. Až se tam jednou dostal a chvíli na to náhodou absolvoval cestu do Británie, načež mu bylo řečeno, že ve vedlejší vesnici je žena, která má zájem o vytvoření další esence přímo s ním. Ta žena se jmenuje Sally Pulinger, bydlí v Glastonbury (původní místo Avalonu) a je médiem. Skrze ni promluvila Isis, bohyně silně spjatá s ženstvím, mateřstvím a přírodou. Ian se Sally se společně vydali do chrámu bohyně Isis na nilský ostrov Philae. Sally seděla uprostřed chrámu, kolem byly mísy s vodou a skrze ni je Isis naplnila svou esencí.

O čem jsou a co umí tyto vysokovibrační a specifické esence?

Gaia je jméno bytosti Země. Tato esence má především uzemňovat, vytváří rovnovážné spojení mezi vesmírem a zemí. Je tu právě od toho, abychom později byli schopni přijmout energie, které k nám z vesmíru proudí, abychom je byli schopni integrovat. A nejde jen o energie, jde o uskutečnění sebe sama, o přijetí své síly. Tohle se mně osobně na Ianovi líbí nejvíce. Jeho esence Vás nemají odnést někam do tramtárie do vyšších světů, že budete mimo realitu, právě naopak. Jeho esence jsou právě o tom, že Vám pomůžou tohle všechno vstřebat v rovnovážném spojení s realitou, kterou všichni žijeme.

Gaia jako taková s námi komunikuje skrze elementy a tato esence je všechny spojuje. Dokáže transformovat bloky v těle i mysli a nastolit pocit bezpečí a jistoty. Tohle byla první esence, kterou jsme si vyzkoušeli. Všichni jsme si ji kápli pod jazyk a pohroužili se do sebe. Já jsem hlavní účinek cítila především v ledvinách. Cítila jsem, jak je esence obalila a prostoupila. Bylo to velice příjemné, kolem ledvin jsem měla takový měkký rozvibrovaný obláček, podobný pocit, jako kdybyste dali zkřehlé ruce pod teplou vodu. V ledvinách jsem ji cítila asi proto, že dle tradiční čínské medicíny právě ledviny uchovávají naši životní esenci, ze které čerpáme celý život a která dostává na frak hlavně přemírou strachu a úzkosti. Ledviny jsou totiž tak trochu moje téma.

Druhou esenci, kterou jsme následně zkoušeli, byla Solar logos. Toto je esence síly, která přichází přímo od zdroje a která nemá žádné pohlaví. Je druhá, na které spolupracovala i Sally a která vznikla přímo v Glastonbury. Má za úkol aktivovat světlo v nás a pomoci nám zvládnout velké změny, které teď všude probíhají. Tato síla přináší lásku a porozumění. Pomáhá nám poznat, kdo jsme, a následně nám také pomáhá tuto naši individuální sílu v dnešním světě kreativně uplatnit.

Ian nás upozornil, abychom při užití dodrželi dávkování, neb se jedná o esenci velice silnou. Následovala opět meditace. Nevím, jak ostatní, já jsem v průběhu celé meditace zírala před sebe s očima otevřenýma dokořán Prostě jsem je nebyla vůbec schopná zavřít :)) Ani se mi nechtělo. I teď, když o této esenci píšu, cítím, jak na mě působí a jak se zorničky rozšiřují. Moje tělo si z této esence opět vzalo své. Oproti Gaie jsem ji cítila ve vaječnících. Solar logos mi je obalila příjemným vibrujícím obláčkem. Proč vaječníky? Nedivím se. U žen jsou spojené s velkou tvorbou, které je žena schopna. Mimo jiné jejich zdraví závisí na tom, jaké máme vztahy s okolím, jestli jsme schopné stát si samy za sebou a být samy sebou. Kdyby ty esence působily především v oblasti fyzického těla, bylo by to skvělé. Tělo je totiž to, díky čemu tady můžeme být a díky čemu můžeme svého ducha v životě manifestovat.

Následoval výklad posledních dvou esencí. Isis je esencí ženství, je bohyní mateřství silně spjatá s přírodou a intuicí. Jako taková po nás chce, abychom jí odevzdali naše veškeré bolesti a traumata, ona nám za to dá na oplátku lásku. Její poselství zaznělo ve větách: "Otevři srdce a já ti dám nový život. Dej mi všechnu svou bolest a utrpení a já ti vrátím lásku." Jako taková by měla zahojit naše zranění. Jako bonus navíc nám Ian pustil nahrávku se Sally, skrze kterou Isis promluvila. Bylo to zvláštní, mluvila nějakým cizím jazykem, občas do toho zazněly slova v angličtině. Osobně mi to nic nedělalo, jediné, co na mě dobře působilo, byl bezeslovný zpěv, který jsme mohli slyšet na začátku a na konci nahrávky. Naskočila mi příjemná husí kůže.

Jako poslední nám Ian představil esenci Rainbow. Rainbow, v překladu duha, je vlastně jemnější verzí esence Solar Logos. Síla ze zdroje se zde na zemi nachází v podobě bílého světla, které nemusí být za normálních okolností viditelné. Ve chvíli, kdy nastanou vhodné klimatické podmínky, se toto bílé světlo rozloží do celého barevného spektra. Tato esence nám má pomoci přijmout veškeré barvy života a i sami sebe. Jde o nalezení a propojení se s kvalitami uvnitř nás, které jsme vždy měli, o uvědomění si našeho potenciálu a o odstranění limitů. Tuto esenci jsem si odnesla domů. Jaká bude a co bude dělat, se časem dozvíme :-)