Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Vytvarujte si tvář bronzerem!

Vytvarujte si tvář bronzerem! Za pomoci bronzeru dokážete snadno a rychle vykonturovat obličej tak, aby vypadal dokonale a navíc krásně zvýrazníte přirozené opálení pleti.
Lucie van Koten
5,0 5
1

Vytvarujte si tvář bronzerem! zdroj: shutterstock.com

Na bronzer nepotřebujete mít sexy snědou pokožku jako Jennifer Lopez. Pojem bronzer budí neoprávněně dojem čehosi oranžového a třpytivého, co z obličeje udělá masku. Pravdou ale je, že dokáže víc než půlka kosmetické taštičky dohromady. A že ho k vytvarování a zúžení obličeje používají i známé hollywoodské bledulky, do kterých bychom to vůbec neřekli.

Bronzer dokáže dodat jiskru oku, zúžit a vytvarovat tvář a třeba i opticky snížit příliš vysoké čelo. Stačí přitom jen pár lehkých tahů štětcem!

Ještě než se pustíme do správného nanášení, je dobré vědět, že bronzer v kabelce je občas záchrana celé vizáže nejen po náročném dni. Navíc je to chytrá věc, kterou lze použít jako tvářenku, jako oční stín a v kombinaci s pomádou na rty i jako rtěnku. Za každé příležitosti udělá z mdlé pleti bez barvy pleť rozzářenou a zdravou.

Vytvarujte si tvář bronzerem!

Na vytvarování obličeje...

Pro vizážisty je bronzer naprostou nezbytností v konturování obličeje. Ale ani my, naprostí laici, se však nemusíme ničeho bát. I jedním tahem můžeme dodat obličeji naprosto nové tvary.

1Začíná se u linie vlasů, což opticky sníží vysoké čelo a přes spánky se pokračuje tak, jako bychom chtěli nakreslit polovinu srdce. Končíme pod lícní kostí ideálně tak, aby bronzer vyplňoval prohlubeň tváří. Tímto bronzer poslouží zároveň jako tvářenka, kterou už můžeme vynechat. Pomocí dvou linek podél nosu si zase můžeme bronzerem opticky zúžit nos.

2Rozzářit lehkými třpytkami však můžeme i oční víčka. Jiskru oku dodáme tím, že bronzer vezmeme místo očních stínů, či jej použijeme jako malou a nenápadnou dolní i horní linku. A pokud říkáme nenápadnou, tak trochu kecáme – málokdo ji zaregistruje, a přesto ve výsledku udělá velký rozdíl.

3 Rovněž není pravda, že bronzer se dá používat jedině v létě, i když mu krásně bronzová pleť z dovolené hraje do karet. Bronzer využijeme za každé příležitosti a zdaleka nemusíme zůstávat jen u obličeje. K dokonalému a přirozenému looku je dobré poprášit jím rovněž krk a dekolt.

4 Stačí opravdu jen pár chytrých tahů. Vždy je však potřeba hlídat intenzitu – bronzer z nás má vykouzlit bohyni, u které si nikdo líčení ani nevšimne. Pracujeme tak s minimem bronzeru a štětcem roztíráme případně ostré hrany či barevné přechody.

Jaký bronzer vybrat?

Přírodní kosmetika jede v minerálních bronzerech ve velkém. Pro každého něco. Od lehce broskvičkové, po tmavě hnědou nebo odstíny do růžova. Většina bronzerů obsahuje lehký shimmer, který se krásně odráží na denním světle, není ale potřeba se bát výrazných třpytek.

Vytvarujte si tvář bronzerem!

Lily Lolo však přichází i s zcela matnými bronzery, Lavera zase letos sází na zajímavou bronzující mozaiku, která kombinuje odstíny růžové s béžové.

Svůj ideální odstín poznáte rychle – bronzer by měl být totiž o odstín (maximálně o dva) tmavší než je vaše pleť a měl by působit tak, jako když jste v létě lehce opálená. Podle toho, jak chytáte na sluníčku tak poznáte nejlíp, zda zvolit růžové či béžové odstíny.

Slovíčko o rozjasňovačích

Pakliže už si hrajeme s bronzery, nemůžeme nezmínit jejich (dalo by se říct) druhou polovičku. Tedy rozjasňovače. Zatímco bronzery vybíráme o odstín tmavší než je naše pleť, u rozjasňovačů je tomu právě naopak. Rozjasňovač o odstín světlejší než pleti udělá nejvíce užitku a bude přitom vypadat naprosto přirozeně.

Rozjasňovač sice není nezbytnost, ale oceníte ho tehdy, když budete chtít rozzářit vnitřní koutky očí, vytvořit kontrast s tmavším obočím, zvýraznit lícní kosti i tvar rtů. Používá se rovněž na hřbet nosu i lehce pod oči.

Vždy však platí zásada, že méně je více. Pleť by vždy měla působit svěže, aby nikdo nedokázal určit, čím to, že vypadáte tak skvěle!