Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

ZAO: První certifikovaná značka doplnitelného eko-friendly make-upu

Dekorativní kosmetika ZAO zdroj: ZAO

Z přírodní dekorativní kosmetiky se v poslední době stává mainstream zaplavující internet, sociální sítě a drogerie, kde vedle stojanů s klasickou konvenční kosmetikou najdete i ty s kontrolovanou přírodní kosmetikou. Konvenční kosmetika je plná chemie a nezatěžuje tak jen vaši pokožku a zdraví, ale i naši planetu. 

Dnešní přírodní dekorativní kosmetika čítá mnoho značek s nepřeberným množstvím líčidel s garancí maximální kvality použitých surovin. 

Umí fungovat stejně dobře jako ta konvenční a k tomu je plná vitamínů, minerálů a esenciálních olejů, takže vás nejen zkrášlí, ale zároveň se postará o blaho vaší pokožky a ještě si udržíte ekologického ducha, protože obaly jsou buďto recyklovatelné nebo zcela zero-waste

Jednou z takových je i poměrně mladá francouzská značka ZAO, jejíž signaturou jsou elegantní bambusové obaly. Pojďme se s touto krásnou značkou, která nám učarovala, seznámit blíž.

Příběh značky

Luxusní francouzská značka přírodní dekorativní kosmetiky ZAO se na trhu objevila relativně nedávno, konkrétně v roce 2012. Založili ji 4 přátelé - milovníci přírody vědomi si dopadu naší spotřeby na životní prostředí. 

Rozhodli se proto vyvinout produkty organického líčení v souladu s jejich základními hodnotami a tak vznikla první značka doplňovatelného make-upu, 100% přírodní, veganská s certifikací ECOCERT a Cruelty-free.

Svým zákazníkům nabízí širokou škálu kvalitních minerálních líčidel od make-upu, přes rtěnky, tvářenky, laky na nehty až po kvalitní kosmetické štětce. Vše ve výjimečně pestré paletě odstínů a barevných podtónů. 

Z nabídky ZAO si tedy vybere skvěle padnoucí odstín make-upu skutečně každý k docílení bezchybného a dlouhotrvajícího líčení. O syté a výrazné barvy se postarají pečlivě zvolené kombinace minerálních pigmentů, které zároveň pečují o zdraví pokožky. Ba co víc. 

Minerály perfektně přilnou k pokožce, tudíž se nerozmazávají, neslévají se do vrásek a vydrží po celý den!

Krása bambusu vně, výhody uvnitř

Identitou značky ZAO jsou obalové materiály případně části obalů z ikonického a odolného bambusového dřeva pocházejícího z kontrolované sklizně. Je krásné na pohled a nadělá spoustu parády v koupelně či kosmetické taštičce. 

Co je ale nejdůležitější - obaly jsou maximálně ekologické - jakmile totiž produkt uvnitř spotřebujete, snadno jej nahradíte novou, cenově výhodnou náplní.

A proč právě bambus? Přesvědčení tvůrců, že certifikovaná organická kosmetika musí disponovat přírodním obalovým materiálem, byla zřejmá. 

Pro bambus se rozhodli nejen pro jeho nadčasově elegantní vzhled, ale také proto, že díky své výjimečné schopnosti rychlého růstu spotřebovává mnohem vyšší množství CO2 než ostatní rostliny a tím významně napomáhá k odbourávání uhlíku z ovzduší. 

Při výrobě obalů tak vykazuje sníženou uhlíkovou stopu. A tím jeho chvála nekončí. Tato rostlina je navíc bohatá na organický oxid křemičitý, prvek přirozeně se vyskytující v našem těle, který se podílí na procesu výroby kolagenu, který zachovává pružnost tkání.

Proč si organickou kosmetiku ZAO oblíbíte i vy:

  • Všechny produkty jsou 100% přírodní, vegan, bez lepku
  • Účinné látky z bambusu jsou obsažené i v samotné kosmetice
  • Ingredience pocházejí z ekologického zemědělství
  • Elegantní odolné obaly z bambusového dřeva, které lze doplnit náhradní náplní za příznivou cenu (šetrné ekologicky i ekonomicky) 
  • Příjemné textury, plné krytí, sytě barevné pigmenty
  • Dlouhodobá výdrž, líčidla se neslévají do vrásek, nerozmazávají se
  • Nezatěžují pokožku, naopak o ni pečují a vyživují ji
  • Certifikace zaručující kvalitu

Vyzkoušely jsme za vás:

DLOUHOTRVAJÍCÍ TEKUTÁ RTĚNKA

První, co mě na rtěnce zaujalo, bylo krásné dřevěné balení, které vypadá elegantně a zároveň z něj má člověk lepší pocit.

Jedním nesporným plusem rtěnky je její výdrž. Nanesla jsem ji dopoledne a vydržela mi opravdu celý den.
Rtěnka je celkem výrazná, dlouho trvá než zaschne a zanechává tak otisky. Jakmile ale zaschne, nikde za sebou už žádné stopy nenechává.

Rtěnka navíc obsahuje ricinový olej, díky kterému nebyly rty po zaschnutí rtěnky tolik vysušené. Rtěnka má opravdu lehounkou texturu, na rtech jsem ji skoro vůbec necítila.

ZAO tedy příjemně překvapilo svou kvalitou. Pokud hledáte dlouhotrvající rtěnku, tuhle vám můžu s klidným svědomím doporučit. 

MATNÁ RTĚNKA RED POMEGRANATE

Co na značce ZAO opravdu miluji, tak jsou to RTĚNKY! A hlavně ty matné!

Odstínu 472 Red Pomegranate jsem se ale malinko obávala, protože mně, jakožto světlovlasé zrzce, tmavé odstíny rtěnek opravdu nejdou. Se světlou pletí s trochou nedokonalostí to opravdu nejde moc ruku v ruce. Ale je tu jedno velké ALE... Tím, že se jedná o matnou rtěnku, tak na sebe poutá pozornost jen barvou, ale né leskem.

Složení rtěnky je plné rostlinných olejů, másel a vosků, které se postarají o maximální výživu a ochranu rtů před vysušováním. Odstín je takový tmavě cihlový – záleží ale také na tom, jak silnou vrstvu na rty nanesete. Pokud chcete jemnější odstín, natřete si rty před použitím rtěnky lehoučkou vrstvou balzámu a rtěnkou rty jen tak "poťupkejte". Pokud chcete docílit výrazného odstínu, rty rtěnkou bohatě vybarvěte. Samozřejmostí je, že produkty značky ZAO obsahují pouze minerální pigmenty, které zajišťují syté a výrazné barvy.

Rtěnka na rtech moc hezky drží a zanechává příjemný pocit. Rty se mi dost častou vysušují a loupou, čemuž může matná rtěnka ještě přispět, ale to se v případě rtěnky ZAO nestalo. Za mě jednička s hvězdičkou! 

OČNÍ STÍNY

Oční stíny moc nepoužívám, ale tyhle od ZAO se mi tak zalíbily, že je do svého každodenního líčení musím zařadit!

Všechny stíny se krásně lehce nanáší - já je aplikovala pomocí prstů a nebyl žádný problém. Snadno se manipulují a roztírají do ztracena.

Byla jsem také mile překvapená z jejich dlouhé výdrže a fixace - držely na místě, na kterém mají a já, díkybohu, po dni nošení nevypadala jako panda.

Jste-li milovnicí očních stínů, s těmi od ZAO určitě neprohloupíte. A i když nejste, rozhodně není na škodu je zkusit. ZAO nabízí spoustu odstínů, ze kterých si vybere každý a věřím, že s nich budete nadšené, stejně jako já!