Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak vyrobit peeling proti celulitidě ze 3 ingrediencí

Jak vyrobit peeling proti celulitidě ze 3 ingrediencí Ze tří jednoduchých ingrediencí si můžete doma vyrobit peeling, který perfektně obrousí pokožku a zároveň bojuje proti celulitidě.
Mája Ráblová
4,9 5
9

Jak vyrobit peeling proti celulitidě ze 3 ingrediencí zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Vyrobit si vlastní peeling patří k těm nejjednodušším disciplínám domácí alchymie :). Samozřejmě ještě jednodušší je si koupit peeling hotový, ale ta radost z vlastního výrobku je k nezaplacení a navíc nás ingredience vyjdou na zlomek ceny.

Pokud nepatříte k pravidelným a poctivým vyznavačům peelingů, shrňme si hlavní benefity:

★ Pravidelný peeling těla podporuje obnovu kožních buněk

★ Stimujule tvorbu kolagenu

★ Odstraňuje odumřelé pleťové buňky, suchou a zrohovatělou kůži

★ Sjednocuje barevnost a povrch pleti

★ Prokrvuje kůži i podkoží

★ Zlepšuje funkci lymfatických uzlin

★ Dodává pokožce zdravý a pěstěný vzhled

Co budeme potřebovat?

Jak vyrobit peeling proti celulitidě ze 3 ingrediencí
  • Káva - Namletými kávovými zrnky docílíme skvělé textury pro náš peeling. Zrnka krom toho, že krásně voní, jsou perfektním prostředkem proti celulitidě a to nejen díky hrubosti, která se prvotřídně postará o mechanickou masáž, ale také díky obsaženému kofeinu. Ten se velice často přidává do nejrůznějších přípravků na vnější užití proti stárnutí pleti, povadlé pokožce a pro podpoření a zlepšení metabolismu a spalování tuků. Káva zvenčí má skvělou schopnost na sebe vázat toxiny i zmírňovat otoky. Dokonce pomáhá rychleji vylučovat vodu z problematických partií.
  • Třtinový cukr - Druhá brusná složka v našem peelingu, která je ovšem dostatečně drobná, aby se, narozdíl od větších kávových zrnek, postarala o jemnější práci. Jelikož se cukr postupně rozpouští, pečuje svými zmenšujícími se kousky i o ty nejjemnější záhyby naší pokožky. Třtinový cukr obsahuje nejrůznější minerály, které mohou výrazně doplnit to, co naše kůže postrádá - železo, draslík, zinek, fosfor, hořčík a vápník. Výrobci často sáhnou místo po cukru po soli, ta ovšem i přes všechna svá detoxikační pozitiva pokožku vysušuje a může ji u citlivějších uživatelů dráždit. Proto za sebe doporučuji třtinový cukr, který není ani pro citlivou pokožku agresivní a nezpůsobuje začervenání.
  • Kokosový olej - Surovina, díky které se peeling lépe aplikuje, kousky po pokožce kloužou a tím se zabrání drobným rankám, které běžné peelingy páchají. Kokosový olej je bohatý na mastné kyseliny a různé stopové prvky, díky kterým je naše pokožka vláčná, jemná a vyživená. Lze použít i jiný rostlinný olej než kokosový, ovšem jeho schopnost tání až při aplikaci na teplou pokožku je u peelingu, který pak není tolik tekutý, poměrně žádaná vlastnost.
  • Skořice, himalájská nebo mořská sůl, limetková kůra, éterické oleje, apod. - Tady už je to čistě individuální. Skořice zvýší prokrvující účinek peelingu. Sůl (himalájská je mnohonásobně lepší než jiné druhy soli, protože obsahuje málo sodíku a naopak překypuje draslíkem a hořčíkem) má pročišťující efekt. Citrusová šťáva nebo kůra podporuje detoxikaci pokožky, probouzí buňky k činnosti a podporuje správnou regeneraci pokožky. Snad nejvýznamnějšími éterickými oleji pro boj proti celulitidě je grapefruitový, fenyklový, jalovcový a také olej z pelargónie. Éterický olej z levandule v jednom kroku jemně čistí případné neviditelné ranky a zároveň zklidňuje možné podráždění. Rozmarýnový olej silně prokrvuje a jehličnany odvodňují.
Jak vyrobit peeling proti celulitidě ze 3 ingrediencí

Jak na to?

Kávová zrnka si rozemeleme nebo si je koupíme již namleté. Tři lžíce této drti smícháme se třemi až čtyřmi lžícemi kvalitního třtinového cukru a přidáme dvě lžíce rozpuštěného kokosového oleje. Poměry si můžete libovolně upravovat podle toho, co od peelingu očekáváme a také na jaké partie je určený. Výslednou směs přelijeme do připravené uzavíratelné nádobky. Následná aplikace je pak velice jednoduchá - vezmeme prsty menší množství tužší směsi (kokosový olej po pár hodinách od rozehřátí ztuhne a rozpustí se až při nanášení na tělo) a masírujeme ve sprše do vlhké až mokré pokožky. Opakujeme dle potřeby.

Jelikož tento peeling obsahuje výživný olej a není na solné bázi, zjemňuje, prokrvuje a vyživuje v jednom kroku. Není proto potřeba již používat tělové mléko. Pravidelné používání peelingu zjemňuje tvrdou kůži například i v okolí chodidel, kolen a loktů.

Osobní tip: Lymfu řádně rozproudí i čerstvý zázvor. Ten sice zkrátí dobu trvanlivosti peelingu, ale můžeme si ho nastrouhat vždy v potřebném množství těsně před sprchou, kdy peeling plánujeme, a přidat ho do směsi až v dlani. Na druhou stranu, nic nebrání tomu, abychom do původní směsi přidali zázvor sušený.

Tento peeling nedoporučuji používat na obličej. Je příliš hrubý a kokosový olej má tendenci zanášet póry. Ale nebojte, o obličejový peeling vás určitě neochudím!