Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Pění to, voní to, myje to, co je to?

Pění to, voní to, myje to, co je to? Přírodní mýdlo je to nejlepší, co můžete své koupelně pořídit.
Hana Bartušková
1,0 5
1

Pění to, voní to, myje to, co je to? zdroj: shutterstock.com

To nejlepší, co nám kdy kosmetika dala, je mýdlo. Počkat. Možná ne tak úplně. Třeba takové obyčejné mýdlo za deset ze spodního regálu v Albertovi není pro kůži až taková výhra. Neobsahuje téměř žádné nebo rovnou vůbec žádné pečující látky, pěnu nahání sulfáty a na pokožce brutálně vysušuje. Tož tak takové mýdlo nebrat. Ale přírodní mýdla? Mýdla jsou to nejlepší, co nám přírodní kosmetika dala.

Jasně nějaké ty oleje a másla a krémy a šampony a čistící gely jsou taky fajn. Ale kdybyste si měli tento rok pořídit už jenom jednu jedinou věc, tak mýdlo je jasná volba. Přírodní mýdla mají jemné složení, které pokožku nevysušuje, ale naopak často i podporuje hydrataci a výživu. Přírodní mýdla si stačí jenom vybrat s tím pravým složením a využijete ho na všechno. Na pokožku, na pleť, na vlasy, na děti, na ruce, na manžela, prostě na všechno.

Přejít na sekci článku:

Když to voní jako marcipán, tak je to nejspíš Bronner

Když to voní jako marcipán, tak je to nejspíš Bronner zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Mýdla Dr.Bronner’s mají dost kultovní status. A rozhodně si ho zaslouží. Multifunkční tekuté bronnersy máte doma už beztak všichni. Jsou vhodné do koupelny, do kuchyně, do pračky i do úklidové komory. Čistí, umývají, nádobí, podlahy, ruce, tělo, všechno se svým jednoduchým přírodním složením a v několika vůních. Tekuté multifunkční mýdlo se vám doma určitě bude hodit. Víte ale o tom, že Dr.Bronner’s nabízí i tuhé verze?

Tuhé verze jsou úplně stejně skvělé jako ty tekuté. Kostku můžete dát jen tak do koupelny na umyvadlo na umývání rukou. Nebo ji nastěhujte k vaně místo sprchového gelu. Ve sprše si s bronnerem můžete umýt nejen celé tělo, ale klidně s ním i vyčistíte a odlíčíte pleť nebo umyjete vlasy. Jedna malá kostka mýdla vám tak nahradí hned několik lahviček v koupelně na poličce. Je skvělá na cestování nebo jako provizorní řešení urgentní kosmetické situace. Mít alespoň jedno mýdlo od Dr.Bronner’s doma v koupelně by snad mělo patřit k základnímu vybavení každé domácnosti.

BIOOOtip: Mandlová varianta voní jako marcipán. A to prostě před Vánoci potřebujete.