Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

5 tipů, jak na plnější rty i bez injekcí

zdroj: Shutterstock

Zvětšení rtů patří k jedněm z nejžádanějších zákroků estetické medicíny. Dodá rtům plnost, symetrii a ženskou smyslnost. Výplně rtů na bázi kyseliny hyaluronové, látce tělu vlastní, mají okamžitý efekt, látka je velice dobře přijímána organismem a zachovává vyváženou hydrataci. Aplikace je snadná, rychlá a téměř bezbolestná. Nicméně není zadarmo a leckoho může odradit vyšší cena za invazivní zákrok, jehož působení není trvalé, nýbrž dočasné, cca půl roku. Cena za výplň rtů se pohybuje průměrně okolo 6 tisíc korun a ne každý si takový výdaj může dvakrát ročně dovolit. Jak tedy snadno získat plnější smyslnější rty i bez injekcí? Postačí vám k tomu pár jednoduchých triků.

Pravidelná péče je základ

Co se péče týká, věnujeme pozornost pleti, pokožce těla, vlasům, nehtům, nohám, ale rty často opomíjíme v domnění, že balzám vše napraví. Aby získaly zdravější barvu a působily šťavnatým dojmem, dopřejte jim alespoň 1x týdně peeling, který je zbaví staré vrstvy kůže a šupinek. Pomoct si můžete i zubním kartáčkem, kterým po vyčištění (nebo před) budete rty chvíli masírovat, čímž se krásně prokrví, na pohled budou jemnější a plnější. A aby zůstaly pokaždé sametově hebké, mějte za každé situace po ruce kvalitní balzám na rty s vyživující recepturou.

Konturky se vrací do hry

Opticky zvětšit rty dokáže i obyčejná konturovací tužka. Ovšem zacházejte s ní opatrně, každý přehnaný tah může být vidět a odstín vybírejte nejlépe v barvě vašich rtů. Obtáhněte vaše rty těsně za linií rtů a nebojte se si jemně vymalovat požadovaný tvar zejména horního rtu, případně vyplňte celé rty - rtěnka tak bude lépe a déle držet! Pak už jen naneste rtěnku nebo lesk a neskonale svůdné rty jsou na světě. 

Jestliže se přeci jen trochu bojíte kouzlení s barevnou konturovací tužkou, sáhněte po transparentním odstínu. Snadno orámuje linii rtů a spolehlivě udrží rtěnku tam, kde má být. Navíc ji využijete ke všem vašim oblíbeným odstínům rtěnek.

Bronzer a rozjasňovač nejen na tváře

Opticky větších rtů snadno dosáhnete i pomocí rozjasňovače, který ve své kosmetické výbavě najde většina žen. Naneste ho jemně nad zobáček horního rtu, naopak těsně pod linii spodního rtu naneste pomocí štětečku tmavý bronzer. Tento trik rozšíří přirozenou linii vašich rtů a dodá jim plasticitu.

Lesk pro větší objem rtů a světlejší tóny

Libujete si v matných rtěnkách? Na rtech vypadají krásně sametově, obvykle mají delší výdrž než klasické rtěnky. Ovšem pozor na ně, mají tendenci opticky dělat rty menší, zvláště pokud se jedná o tmavší odstíny. Zkuste dát šanci lehčím texturám v podobě lesků na rty, které jsou letos hitem a zaměřte se také na světlejší odstíny. Vaše rty budou vypadat plnější, šťavnatější, zkrátka k nakousnutí. Pohrajte si s tónováním a zahalte své rty do neodolatelné smyslnosti.

Přírodní lesky navíc dodají rtům potřebnou výživu a hydrataci díky složení plnému rostlinných olejů, výtažků a másel, nelepí a proto jsou vhodné i do teplejšího počasí.

Cviky na rty

Kromě beauty hacků, jak opticky zvětšit rty můžete vyzkoušet i tzv. lip yogu. Až budete protahovat svaly po dlouhém sezení za počítačem, nezapomeňte ani na obličej. Podle odborníků lze pomocí obličejové jógy zpevnit pleť, zmírnit vrásky a dokonce zdůraznit nebo naopak některé části obličeje. Například rty. Stejně jako vašemu tělu, i rtům prospívá pravidelný tělocvik. Když budete cviky opakovat každý den, brzy uvidíte první výsledky. Navíc ​​pravidelné cvičení zabraňuje ochabování a tvorbě vrásek v okolí rtů.

  • špulení rtů - s našpulenými rty vydržte alespoň 5 vteřin, hýbejte s nimi ze strany na stranu a opakujte nejméně 10x během dne
  • pískání - zapojením svalů okolo rtů je posílíte, takže se časem zvětší, pískejte 3 - 4 minuty v kuse několikrát za den
  • stlačte rty k sobě a pohybujte jimi zleva doprava, na každé straně vydržte 5 vteřin, cvik opakujte 10x za den
  • opakujte samohlásky - pravidelně říkejte ó, á, í a další samohlásky, dlouze je protahujte a špulte u nich rty