Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

6 věcí, které by mělo umět dobré tonikum

6 věcí, které by mělo umět dobré tonikum Dobré tonikum umí mnohem víc než jen vyčistit pleť.
Hana Bartušková
3,6 5
7

6 věcí, které by mělo umět dobré tonikum zdroj: shutterstock.com

Každý snad ví, že pleť je vhodné důkladně čistit. Ráno zbavit potu a mazu, večer zase odlíčit a důkladně vyčistit. Každý taky ví, že pleť je dobré namazat. Lehký hydratační krém ráno, hutnější regenerační krém večer. Co ale taková tonizace? K čemu to je? Není to jen takový krok navíc, který nám jen bere čas a který nepotřebujeme? Právě že vůbec ne. A pokud se naučíte s tonikem pořádně zacházet, tak uvidíte, že se to vaší pleti bude líbit. Co všechno by mělo správné tonikum umět?

1) Připravuje pleť na další péči

Hlavním účelem tonika je tonizovat pleť. Co to ale znamená? To ve zkratce znamená, že tonikum připravuje pleť na další péči. Vlastně dost nešťastně se často povídá, že tonikum dočišťuje pleť. Tedy ho nanesete na vatový tamponek a mokrým tamponkem přejedete po pleti, tím odstraníte všechny nečistoty. Toto ale není primární funkcí pleťového tonika. Ono toho totiž umí mnohem více než stáhnout nečistoty. Astringentní tonikum pomáhá stahovat póry, rozjasňující zase sjednocuje tón pleti, hydratační hydratuje. A především každé tonikum by mělo pleť lehce změkčit, a připravit ji tak na nanesení pleťového krému. Krém pak ke kůži lépe přilne a rychleji se vsákne.

2) Dodá pleti vodu

Správné tonikum by mělo být na bázi vody. Nebo jiných přírodních šťáv, jako je březová, Aloe vera nebo různé květové vody. Skvělá je třeba růžová voda nebo květová voda z vilínu. Tím, že tonikum obsahuje hromadu vody, tak mimo jiné pomáhá pleť i hydratovat. Máte dehydratovanou pleť a máte pocit, že běžné hydratační krémy vám nestačí? Pak si dávejte pozor i při výběru tonizačních pleťových vod. Mezi naše oblíbence patří tonikum od Acorelle, které kromě obyčejné vody obsahuje i další bylinkové extrakty a také propolis a rostlinné oleje, které pomáhají pleti s hydratací, regenerací a obranyschopností.

3) Nahradí sérum

S tím, že tonikum dává pleti víc než jen tu obligátní čistotu a stažení špíny, souvisí i to, že tonikum bychom si měli správně vybrat podle typu své pleti. Mnohá pleťová tonika obsahují často aktivní látky, které dodávají pleti vše, co jí chybí. Může to být hydratace, zmatnění, čistota pro póry nebo regenerace unavené pleti. Správné tonikum díky těmto aktivním látkám může částečně nahradit i pleťové sérum. A nebo ještě lépe, tonikum funguje spolu s pleťovým sérem a krémem v souladu a zvyšuje účinnost použitých látek. Jak si jenom vybrat to správné tonikum? Každý typ pleti si určitě vybere u značky Martina Gebhardt, jejich tonika jsou plná účinných přírodních látek a bez problémů často nahradí i sérum. Navíc díky tekuté konzistenci se účinné látky dostávají do hlubších vrstev pleti a fungují tak lépe a rychleji.

4) Vylepší váš olej

Základní poučku pro používání čistě přírodních olejů při péči o pleť jste už určitě slyšeli. Olej se má nanášet na vlhkou pleť, tak se lépe vsákne a navíc tak dodáte pleti vodu. Olej nanášený tímto způsobem uzamyká v pokožce hydrataci, zbytečně ji nezmastí a dá jí více. Zkuste ale místo obyčejné vody použít tonikum. Do dlaně dejte pár kapek vašeho oblíbeného oleje a přidejte zhruba dvojnásobné množství přírodního tonika. Vše smíchejte a dlaněmi nanášejte na obličej. Olej se tak rychle vstřebá a pokožce dodáte více aktivních látek. Použijte bylinkové nebo jiné přírodní tonikum podle typu své pleti, pro citlivou pleť doporučujeme tonikum od Naobay, které obsahuje také Aloe vera a heřmánkové výtažky pro jemnější a hebčí pleť.

5) Zafixuje make-up

Ještě jste neobjevili kouzlo květinových nebo tonizačních vod ve spreji? Tak to byste měli ale rychle napravit. Základní je v takovém případě výběr správného balení vody. Sprej by měl dělat jen jemnou mlhu, neměl by stříkat koncentrovaně na jedno místo, ale vodu spíše rozprášit do okolí. Na pokožku by měla poté dosednout jen jemná mlha. Takovou spršku oceníte třeba po namazání krémem, ten se rychleji vsákne a následný make-up pak bude i lépe držet. Malé šplíchnutí na nalíčený obličej zase pomůže make-up fixovat, odstraní příliš přepudrovaný vzhled a kdykoliv během dne i osvěží. Po jakém toniku ve spreji sáhnout? U nás máme rádi tonizující mlhu od Mille Ulivi. A jemnou spršku najdete i u všech tonik od Martiny Gebhardt.

6) Voní

Že vám tyhle argumenty ještě nestačí a pořád si myslíte, že tonikum vaše pleť nepotřebuje? A co takto menší aromaterapie a přírodní lehké vůně? To vás nepřesvědčí? Většina tonizačních vod v našem sortimentu totiž nejen funguje a pečuje o pleť, ale hlavně krásně voní. To je všechna ta růžová voda, bylinkové extrakty, éterické oleje. Čím víc přírody v toniku najdete, tím víc vás třeba vůně překvapí. Bylinkami, heřmánkem, levandulí nebo růžemi.

Související produkt
Ginseng ženšenové tonikum 100 ml
Martina Gebhardt / 530 Kč
Čisticí pleťové tonikum nejenom spolehlivě dočišťuje zbytky nečistot ze smíšené pleti po třicítce, ale také o ni pečuje. Lehce ji tonizuje a harmonizuje nadměrné maštění.
Detail produktu