Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

by mukk: Přírodní produkty pro péči o pleť z ostrova Saaremaa

zdroj: by mukk

Saaremaa je největším ostrovem Estonska a patří k nejřidčeji osídleným regionům Evropy. Toto magické místo definuje panenská příroda a působivá historie vykreslená zmínkami o zdatných Vikinzích. Pokud se do kouzelných končin ležících v Baltském moři vydáte, jako byste se vrátili v čase. Narazíte na starobylé větrné mlýny z bytelných prken, očaruje vás specifická fauna i flóra. A právě z ní vzešla unikátní organická kosmetika by mukk, jež obsahuje například laktobacilový kvas, který posiluje přirozenou kožní bariéru.

Ingredience budoucnosti. Řemeslná výroba.

V by mukk používají místní červené řasy z pobřeží, aby do vzorců přidali vlastnosti obnovy pokožky. 

Všechny skvělé produkty vznikají ve spolupráci s předními vědci a chemickými inženýry. Samotná sklizeň jednotlivých ingrediencí probíhá ekologicky nebo v srdci volné přírody, tudíž si můžete být jisti nejen jejich přírodním původem, ale také čerstvostí a vzájemnou souhrou.  

Výroba probíhá probiotickou technologií, tedy bez nutnosti použití tradičních konzervantů. Nejznámější z těchto procesů je fermentace laktobacilů – inhibuje růst jiných mikroorganismů, mění míru kyselosti PH a produkuje antimikrobiální peptidy, které pomáhají udržovat produkt a mikroflóru pokožky. 

Hledáte-li 100% organickou pleťovou kosmetiku, pak právě by mukk je pro vás ideální!

Kosmetika pro každý typ pokožky

Velký důraz je kladen především na ochranu a zklidnění pokožky s ohledem na podnebí, ať už jde o velmi chladné počasí či znečištěné ovzduší ve větších městech. Díky tomu, že se vyhýbají syntetickým přísadám a umělým konzervantům, je složení všech přípravků vhodné i pro tu nejcitlivější pokožku

Balení a udržitelnost

Čisté přírodní složení jde ruku v ruce s co nejmenší možnou zátěží pro životní prostředí. V by mukk se proto soustředí na co nejmenší spotřebu plastů a zaměřují se především na recyklovatelné materiály obalů. 

Pleťové krémy a masky balí do hliníkových tub či hnědého lékařského skla vhodného k recyklaci. Produkty jsou zároveň uchovány déle čerstvé, protože nedochází k pronikání vzduchu a slunečního světla – UV záření. Sklo je 100% recyklovatelné, aniž by se uvolňovaly škodlivé toxiny a chemikálie. 

Svůj význam má i specifický obdélníkový tvar lahví, který je kompaktní a zabírá méně místa.