Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Dopřejme pleti přírodní regeneraci

Dopřejme pleti přírodní regeneraci Nejen v náročném zimním období bychom měli klást důraz na regeneraci pleti.
Marcela Fröhlichová
5,0 5
6

Dopřejme pleti přírodní regeneraci zdroj: unsplash.com

Regenerace pleti je důležitá v každém věku, ale od věku cca 35 let bychom se na ni měli mnohem více zaměřit. Pleť s věkem ztrácí přirozenou pružnost a hydrataci a mnohem pomaleji regeneruje, proto je více než na místě pleti pomoci intenzivní péčí. A nejen věk klade na pleť větší nároky, jsou to i vnější podmínky, např. znečištěné životní prostředí. Zimní roční období je také velmi náročné pro pleť, kvůli neustálému střídání tepla a zimy se pleť stává křehčí a citlivější. V takovém období musíme klást mnohem větší důraz na regeneraci. Po celodenním pobytu v klimatizovaných místnostech, přechodech do chladného počasí, cestování v přetopených prostředcích naše pleť velmi ocení odpočinek a péči navíc.

Ideálním rituálem je hned po příchodu domů pleť odlíčit od všech nečistot, které na sebe nachytala během dne, zklidnit ji pleťovou vodou a poté nanést novou vrstvu svého denního krému. Takto si pleť může odpočinout a pozvolna se připravit na noční regenerační proces a nemusí čekat, až ji odlíčíte těsně před spaním. Nejdůležitější regenerační proces se totiž děje právě během spánku, kdy má pokožka ideální příležitost opravit vše, co se během náročného dne nějak narušilo či poškodilo, a takto uvede organismus zpět do určité rovnováhy. Pokud si ovšem nedopřejete kvalitní a adekvátně dlouhý spánek, zkracujete i dobu celkové regenerace a další den to bude znát i na vaší pleti. Ideální je tedy podpořit celkovou regeneraci jak kvalitním spánkem, tak i kvalitní noční péčí o pleť.

Výborné jsou k tomu výživné rostlinné oleje, které správný regenerační krém obsahuje v různé kombinaci. Oleje mají bohatý obsah mastných kyselin a antioxidantů, jako jsou vitamin A (retinol) , E (tocopherol), C (ascorbic acid), které umí zatočit s únavou pleti, rozjasní, udržují adekvátní vlhkost, pomáhají udržovat ochranný film pleti - prostě celkově dohlížejí na to, aby pleť byla zdravá a zbytečně rychle nestárla. Antioxidanty a celá řada prospěšných látek se nacházejí také ve spoustě rostlinných extraktů.

Příroda je velmi štědrá, co se týče prospěšných látek, které dokáží regenerovat, a je dobré se na ně zaměřit i ve svém pečujícím krému. Některé méně známé, přesto velmi účinné rostlinné výtažky si dnes ukážeme.

Goji

Určitě znáte tyto malinké plody, které mají velký obsah antioxidantů a minerálů. Najít je můžete ve výživných regeneračních krémech pod názvem “lycium barbarum fruit extract”. Intenzivně regenerují a zjemňují pleť.

Gardénie

Nádherná květina s intenzívní vůní ovšem není používána pouze pro vůni či pro botanické okrasné účely. V kosmetickém průmyslu se často používají kmenové buňky různých rostlin, které mají skvělé účinky při udržení kondice a mládí pleti. Takovéto buňky z gardénie najdete v krémech pod označením “gardenia jasminoides meristem cell culture extract”.

Dopřejme pleti přírodní regeneraci

Vilín virginský

Možná ho všichni známe spíše pod názvem Hamamelis Virgiana nebo také Witch Hazel. Má léčivé protizánětlivé účinky, používá se i při ekzémech a také při regeneraci pokožky.

Granátové jablko

Toto atraktivní ovoce, které zrovna teď často najdete v obchodech, určitě všichni dobře známe. Má velký obsah antioxidantů a hraje účinnou roli v regeneraci a omlazování pokožky. Olej ze semen granátového jablka ze používá v kosmetice nejčastěji a najdete ho pod názvem “punica granatum seed oil”.

Seznam skvělých přírodních extraktů zdaleka tímto nekončí, to bychom tu byli možná do léta. Ale není od věci si některé ty zázračné rostlinky občas připomenout. Pokud se totiž zaměříme na správnou regeneraci, zjistíme, že pleť je schopná lépe odolávat i nepřízni během dne. Jednou či dvakrát týdně si dopřejte extra péči v podobě regenerační masky a vaše pleť vám bude velmi vděčná a odmění se krásným svěžím vzhledem.