zdroj: pixabay.com
Double cleansing je módní, in a v kurzu. V péči o pleť každý večer je prý double cleansing nutností. Zajistí vám čistou pleť, zbaví vás akné, pomůže předcházet vráskám. Z popisků se takové dvojí čištění jeví jako zázrak. Kdo jej nedělá, ten škodí své pleti i sám sobě. Tak se pojďme na to podívat blíže, co vlastně double cleansing znamená a jak na to s čistě přírodní kosmetikou?
Double cleansing je dvojí čištění. Tohle základní pravidlo se nám snaží říct, že pleť bychom si měli každý večer čistit alespoň dvakrát. Základem takového čistění pleti je důkladné odlíčení. V prvním kroku byste totiž měli z pleti dostat pryč všechen make-up a další líčení. Takto máte v podstatě čistou pleť, kterou dále pak ještě jednou umyjete. Proč? Protože není dostačující odstranit jenom make-up, který je na povrchu pleti. Čištění pleti v druhém kroku jde více do hloubky, vyčistí póry a zanechá pleť jen dokonale čistou a připravenou jít spát.
Nejdřív odlíčit
Odlíčit pleť bychom měli pokaždé, když nosíme přes den make-up nebo pokud jsme měli na obličeji krém s ochranným faktorem nebo jsme přes den pobývali v silně znečištěném prostředí. Pleť bychom si tedy měli odlíčit vždy, výjimkou jsou snad situace, kdy jsme se ráno nenamazali ani tím opalovacím krémem a pak celý den chodili po doma v pyžamu a v domácí pohodičce. Ve všech dalších případech je velmi vhodné se nejdříve před důkladným vyčistěním pleti dokonale odlíčit.
Sáhnout můžete po jakémkoliv oblíbeném odličovacím přípravku. Pro skvělé odstranění make-upu vám poslouží všechny produkty založené na olejovém nebo máslovém základě. Odličovací oleje, odličovací másla nebo jejich kombinace . Olejový základ v odličovači na sebe dokáže navázat maz z pleti a také rozpouští veškerá líčidla a další nečistoty. Pak už jen stačí setřít z pleti a všechen make-up je pryč. Pro jednodušší odlíčení vodou i bez vody vyzkoušejte třeba hydrofilní odličovací oleje nebo micelární vody.
Oleje, másla i odličovací vody dokáží odstranit všechnu špínu, make-up, líčení očí i voděodolné líčení. Velkou výhodou je to, že nevysušují pleť, naopak jí dodávají výživu a pomáhají udržovat její rovnováhu. Tyto přírodní alternativy jsou tak lepší než nepřírodní produkty, které jsou většinou plné sulfátů nebo silikonů. Přírodní odličovadla můžou sice být často mastná a olejová, ale vůbec nevadí, když vám na pleti nechají jemný mastný povlak. Následuje totiž druhý krok večerního čištění pleti a to hloubkové vyčištění.
Potom vyčistit
Druhým krokem v čištění odstraníte z pleti veškeré zbytky, které jste nedostatečně smyli při odličování. Na pleti můžou zůstat jak zbytky make-upu, tak i třeba příliš mastný odličovač, který se vám nechtělo přehnaně umývat. Díky tomu, že zařadíte do péče o pleť odličování a večerní čištění ve dvou krocích, tak budete pleť mnohem méně namáhat. Nemusíte například zbytečně tahat za pleť, abyste setřeli i poslední zbytky líčení, protože co se nesmyje v prvním kroku, to docela určitě umyjete v kroku druhém.
Pokud jde o druhý krok v čistění pleti, tak je nejlepší, pokud pleť vyčistíte vodou. Všechna ta odličovací mléka, oleje, vody, které nakapete na tamponek a přetřete pleť, dokud není čistá, jsou samozřejmě fajn. Ale alespoň jednou denně je vhodné pleť umýt vodou. Nádobí taky neumýváte jen tak, že byste ho otírali vlhčenými ubrousky. A čistá voda umí opravdu skvělé věci. Pokud se bojíte vysušování nebo podráždění pleti, tak stačí jen sáhnout po správném produktu.
S citlivou a suchou pletí zkuste pro druhé čistění večer jemné pěny nebo přírodní gely. Ty často obsahují rostlinné tenzidy, které zabraňují vysušování, a také další přírodní látky, jako jsou oleje nebo rostlinné extrakty, které pokožce dokáží dodat i něco málo výživy a péče. S mastnou pletí zase sáhněte po přírodních mýdlech nebo prášcích. Hlavně mýdla jsou zázrak, na který se při péči o pleť často zapomíná. Prý totiž vysušují. To ale moc neplatí, pokud sáhnete po opravdu přírodním složení, tak mýdlo umyje nečistoty, ale pleť zbytečně nevysuší.