Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Unisex deodorant od Sportique

Recenze: Unisex deodorant od Sportique zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

V rámci minimalismu v koupelně jsem se rozhodla vyzkoušet unisex variantu deodorantu od Sportique. Není nad to, mít co nejmíň lahviček na poličce. Minimálně se tam líp utírá prach, když už nic jiného ☺. Jedna lahvička deodorantu pro ni i pro něj se také velice hodí, když jedete na dovolenou a hodí se vám každé místo navíc. Nebo když se chystáte na túru, kde po celodenním výšlapu jde každý zbytečný gram v zádech i v nohách cítit. Unisex deodorant se také hodí pro ženy, které nemají moc rády přeslazené vůně. Tady se totiž musí trefit do vkusu i mužům, takže se míchají spíše z neutrálnějších tónů.

Konkrétně Unisex deodorant od Sportique sází na bylinkovou kompozici, kterou namíchal kombinací éterických olejů. Nejvýraznější vůni zastává tymián a šalvěj. Sekunduje jim měsíček lékařský a heřmánek. Bylinkové éterické oleje však nemají jen vonnou funkci. Tymián a šalvěj přirozeně minimalizují nadměrné pocení. Zároveň působí dezinfekčně a brání vzniku a množení bakterií, které jsou zodpovědné za tvorbu zápachu z potu. Heřmánek a měsíček lékařský pečují o citlivou pokožku v podpaží a zklidňují případná podráždění.

Velkým plusem deodorantu je, že neobsahuje hliník. Díky tomu pocení nezabraňuje, jen ho velice šetrně zmírňuje pomocí výtažků z bylinek. A to je dobře. Pocení je zdravé a potřebné. Potem z našeho těla odchází spousta škodlivých látek. Dalším kladem složení deodorantu je, že neobsahuje žádnou živočišnou složku, a tudíž je vhodný i pro vegany. Skvělé je i balení deodorantu. Sprejový aplikátor zajišťuje 100% hygieničnost, i když si jej budete půjčovat se všemi členy rodiny.

Recenze: Unisex deodorant od Sportique

Hned s prvním zmáčknutím aplikátoru se vám v podpaží rozlije příjemný chladivý pocit. Což bylo skvělé hlavně v horkých dnech nebo po hodince strávené cvičením. Jako první jde z deodorantu trochu cítit alkohol, které je ve složení zastoupen, ale po chvilce se rozvoní do bylinkova. Vůni bych popsala jako lehce nahořklou, osvěžující a také trochu nakyslou. Trochu jsem se bála právě kvůli obsahu alkoholu, jestli nebude pokožku nějak moc vysušovat nebo dráždit, ale nic takového se nestalo. Jen si musíte dávat pozor, pokud použijete deodorant hned po holení, tak to trochu štípe, ale nic co by se nedalo přežít. Je to vlastně taková malá dezinfekce.

A protože jsem se o používání deodorantu dělila i s drahou polovičkou, rozhodla jsem se recenzi obohatit i o mužský pohled na věc. Vůně mu prý připadala až moc silná, chlap by moc vonět neměl. Ideálně, aby nesmrděl nebo jenom trochu. Používání deodorantu po holení neřešil, protože podpaží si neholí a bradu si zase nesprejuje. Chladivý efekt v létě i po cvičení je super, ale zase by to mohlo být bez té vůně. No prostě… nezavděčíte se všem ☺.