Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Hladká pleť bez použití peelingu

Hladká pleť bez použití peelingu Dosáhnout čisté a hladké pleti můžete i bez drastických čisticích prostředků a příliš hrubých peelingů. Stačí pochopit, jak pleť vlastně funguje.
Barbora Křížová
4,3 5
21

Hladká pleť bez použití peelingu zdroj: unsplash.com

Nebudeme v tomto článku apelovat na potřebu detoxikovat tělo pomocí nejrůznějších „zelených“ nápojů, a tím si tak dlouhodobě zajistit zdravý vzhled těla a pokožky. Mám na mysli něco jednoduššího s lokální aplikací. Pochopila jsem totiž další skládačku v péči o pleť a o nový puzzlík se s vámi chci nyní podělit. Objevila jsem, že pokud se zaměřím na čištění pleti zevnitř a ne zvenčí, občasná peelingová touha tak zcela odpadá.

Čištěním pleti oleji se mi podařilo dosáhnout čisté a svěží pokožky z vnějšího pohledu. Sami asi víte, co mám na mysli. Pocit, který máte z právě vyčištěné pokožky, je úžasný. Všichni bychom ten okamžik chtěli zachovat ideálně navždy. Když jsem se zkoumala v zrcadle, bylo všechno v pořádku. Pleť byla čistá a jasná. Cítila jsem ale, že pod povrchem to není takové, jaké by to mělo být. Netrpěla jsem na žádné akné, avšak čas od času se objevil ucpaný pór.

Biofáze Nobilis Tilia

Jak už jsem nastínila v úvodu, nebudu se zde zaobírat dlouhodobou očistou, i když pochopitelně bez odpovídajícího životního stylu lze zdravý vzhled udržet jen stěží. Objevila jsem totiž Biofáze od Nobilis Tilia. Tyto Biofáze jsou směsí éterických olejů vybraných podle své účinnosti tak, aby pomohly řešit daný kožní problém. Jedná se o lehkou mléčnou emulzi, která se rychle vsakuje do pokožky. Séra nezanechávají žádný pocit mastnoty, naopak lidé s mastnější pletí po použití Biofáze již nepotřebují žádný další krém, jelikož jsou séra hydratační. Základními séry je sérum Geranium, které se používá jako první, a které pleť lehce zahřívá a nastartuje. Druhým je Tymián, které pleť následně zchlazuje. Tento postup pleť dostatečně oživí a připraví na další kroky.

Biofáze aktivují v naší pokožce enzymy, které pak samy zařídí a spustí přirozené regenerační a očistné procesy. Základem zde je nedodávat pleti to, co jí chybí, ale aktivovat ji tak, aby se sama opět dala dohromady. Zní to chytře, ale trochu cize, tak to rovnou vysvětlím na příkladu.

Biologické procesy pleti

Osobně si to představuji následovně. Když si vlezu myslí pod povrch své pokožky, vidím tam permoníky. Takové malé mužíčky, co se starají o správný chod kůže. Jeden má lopatičku a uklízí, druhý má cement a špachtli a vyspravuje trhliny (rozumějte kolagen). Aby permoníci pracovali samostatně, potřebovali by na to značné množství energie, proto jim pomáhají právě enzymy, které tuto potřebu aktivační energie sníží na minimum. Pokud z různých důvodů enzymatické pochody nefungují tak, jak by měly, permoníci začnou být líní. Jeden se o lopatu opírá a podřimuje, druhý zazdívání trhlin šidí. Naše pleť pak vypadá unaveně, zaneseně a zašedle. Biofáze od Nobilis Tilia jsou kompozice éterických olejů, které kromě vůně přináší i biologickou aktivitu, což je to, co naše pleť potřebuje. Enzymy začnou opět pracovat a přirozené biologické procesy se proberou.

Moje osobní zkušenost je taková, že si každý večer po vyčištění pleti nanesu sérum Rozmarýn, které je čisticí. Ráno mám pleť úplně hladkou a na pohled je vidět, že se v ní celou noc uklízelo. Ideální je dodržet doporučený způsob používání základních sér Geranium a Tymián nebo si jako já můžete vybrat některou z lahviček samostatně a pomoci tak pleti si vzpomenout, co to znamená správně fungovat.