Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak začít s přírodní pleťovou kosmetikou

zdroj:

Odpovídáme na častou otázku: Jak vlastně začít s přírodní pleťovou kosmetikou? Její benefity a plusy známe, ale funguje hned? Můžu mít alergickou reakci? Podíváme se na přechod z konvenční kosmetiky na tu přírodní krok na krokem.

Přírodní kosmetika? ANO!

Žijeme ve světě, který nám nabízí spoustu možností. Je těžké si vybrat, jakou cestou se chceme vydat a proč. Působí na nás spoustu vnějších vlivů včetně marketingu a reklamy. Jsme ovlivňováni každý den a můžeme se v nepřeberných možnostech ztratit. Pokud jste se ale už rozhodli PRO přírodní kosmetiku, toto je článek pro vás!

Jdeme od základu

Přírodní kosmetika je potrava pro vaši pleť. Neobsahuje chemické konzervanty, barviva, ropné deriváty ani jiné škodlivé látky způsobující podráždění. Díky jejímu složení je jemná i k citlivé a problematické pleti. Vhodná je také pro miminka a děti.

Konvenční kosmetika syntetických látky bohužel obsahuje a vaší kůži nenabízí příliš zářivou budoucnost. Pleť i vlasy si na ní mohou vytvořit závislost. Chemické tenzidy odmastí a vysuší co mohou. Hydratace a výživa se jen těžko láká zpět. Pleť nedýchá, je ucpaná látkami, které nemůže vstřebat a vlasy září, ale obalené silikony.

Čas na změnu

Přechod na přírodní kosmetiku nemusí být vždy procházka růžovou zahradou. Chemické látky zůstávají hluboko v pokožce i vlasech a to velmi dlouho. Jakmile změníte složení produktů na látky, na které není zvyklá, začne reagovat. Mohou se objevit pupínky, alergické reakce, pleť se úplně vysuší nebo naopak mastí. Pokožka si musí zvykat postupně. 

Jak to bylo u mě?

Například můj přechod na přírodní šampony. Mám dlouhé, pevné vlasy jak dráty. Měsíc a půl mi vstávaly na hlavě celý den. Před tím byly vlasy obalené silikony, ale najednou se očistily a začal elektrizovat. Někteří výrobci přírodních šamponů uvádějí, že je třeba setrvat až 2 měsíce než si vlas zvykne. Asi po 4 měsících používání přírodních šamponů mám vlasy znovu krásné a lesklé ale tentokrát jejich zdravím a silou.

Očista pleti

Mnozí z vás jistě znáte detox těla. Z těla se odvádí toxiny, aby mohlo lépe fungovat. U pleti proces probíhá stejně. V závislosti na uloženém objemu syntetických látek se může objevit různá alergická reakce, akné nebo vyrážky. Není tedy čeho se bát, je to přirozená reakce - pleť se tak čistí, dopřejme jí to. Vlastně bychom jí měli poděkovat, takové látky bychom v těle usazené mít nechtěli!

Co na to TČM

Podle čínské medicíny je náš doslova obličej mapa zdraví jednotlivých orgánů! Každá část obličeje reprezentuje jeden. Pokud máte například plné čelo boláků a nebo stále se opakující byť jemné akné, vaše střeva jsou pravděpodobně zanesená a to se může podepsat i na vaší imunitě. Mnoho žen trápí akné v oblasti dolní čelisti - zde je třeba se zaměřit na problémy našich pohlavních orgánů a vztahů.

Nechte pleť dýchat

Pokud tedy stále používáte klasickou konvenční kosmetiku, pro svou pleť nemůžete udělat nic lepšího, než si začít s tou přírodní. Ano, může vás doprovázet reakce čištění pleti od vnitřních usazenin. Ale není to podmínkou a stát se tak nemusí. Nechte svou pleť dýchat, dejte prostor jejím reakcím a budete spokojeni. Ověřeno!