Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Lamazuna - hravá BIO a přírodní kosmetika

Kosmetika Lamazuna koláž zdroj: Lamazuna

Lamazuna je originální francouzská kosmetika již s 10 letou tradicí, tvořená ručně, s láskou a respektem k přírodě a hlavně s cílem zamezit zbytečnému plýtvání. Gruzínský název v překladu znamená “krásná, mladá žena”, protože na trh vstoupila právě s produkty pro ženy. Zprvu šlo o unikátní Zero Waste ubrousky k čištění pleti a odličování, následovaly menstruační kalíšky a šetrná tuhá kosmetika z BIO ingrediencí, balená pouze do biologicky rozložitelných krabiček z recyklovaného kartonu.

Účinná, hravá, šetrná

Lamazuna si nápaditě pohrává s designem svých produktů, v nabídce této “krásné” a voňavé kosmetiky najdete pečující šampony, tuhé deodoranty, přípravky pro ústní hygienu nebo praktickou skleněnou dózu na tuhou kosmetiku pro zjednodušení “bezobalového” života. 

Kromě vymazlených produktů ve tvaru barevných obláčků, dortíků nebo nanuků přišli i s unikátní vychytávkou nahrazující klasické “uchošťoury”. Výjimečná pomůcka na čištění uší “oriculi” je minimalistická bambusová tyčinka a může se vám stát věrným společníkem klidně i na několik let. Degradujete tak hromady plastového odpadu, šetříte přírodu i svoji peněženku a to vše s ohledem ke svému zdraví. Narozdíl od klasických vatových tyčinek totiž pomocí oriculi čistíte pouze ušní okolí - beze strachu o poškození sluchu a také nehrozí ucpání sluchovodu mazem. 

Proč se stát “Lamazuiánem”?

Mýdlo Lamazuna

Protože Lamazuna vás bude jednoduše bavit. Vnese do vašeho života i koupelny hravost a radost. Navíc všechny produkty jsou maximálně šetrné k životnímu prostředí, veganské a naprosto etické - bez testování na zvířatech. Hrdě nesou certifikaci Cruelty Free. Neobsahují žádné esenciální oleje ani syntetické látky, tudíž jsou vhodné pro celou rodinu včetně těhotných či kojících žen nebo miminek. 

Vyzkoušeno na vlastní kůži:

Tuhé mýdlo na čištění obličeje pro suchou a citlivou pleť - IBIŠEK

Naše vrchní milovnice přírodní kosmetiky Míša pro vás s radostí vyzkoušela tuhé mýdlo ve tvaru něžného, růžového obláčku, určené na suchý typ pokožky. A jak tenhle roztomilý kousek kosmetiky, do kterého byste se nejraději zakousli, hodnotí?

Tuhé mýdlo na čištění obličeje ve tvaru mráčku je skutečně roztomilé, úplně máte chuť ho hýčkat a bylo mi až líto ho použít. Ale hezky se vyjímalo na mýdlence v koupelně, vneslo tam takovou milou, něžnou atmosféru.

Co se použití týče, dá se na obličej nanášet dvěma způsoby - mýdlíčkem krouživými pohyby jezdíte po navlhčené pokožce, čímž udělá dvě služby naráz - vyčistí a působí jako jemný peeling nebo si krémovou pěnu vytvoříte v dlaních, nanesete a umyjete obličej.

Lamazuna tuhé mýdlo na čištěí obličeje pro suchou pleť s ibiškem

Po opláchnutí mi pleť nikterak nepnula, takže doporučení pro suchou a citlivou pleť opravdu sedí a mohu doporučit.