Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

OCM navrátí pleť do rovnováhy

OCM navrátí pleť do rovnováhy OCM je funkční metoda čištění pleti oleji.
Pavlína Klaudová
5,0 5
21

OCM navrátí pleť do rovnováhy zdroj: istockphoto.com

Kdo by chtěl do nekonečna řešit ucpané póry, mastnou pokožku, akné a další rozmary naší kůže, které nám akorát komplikují život? Je možné udělat něco kvalitního, přesto poměrně jednoduchého a finančně nenáročného pro to, aby se naše zblázněná pokožka umoudřila? Řešení se jmenuje oil cleansing method - zkráceně OCM neboli metoda čištění pleti oleji.

Přejít na sekci článku:

Co je to OCM?

Co je to OCM? zdroj: pexels.com

Nevíte, proč vám blázní pokožka, když děláte všechno pro to, aby to nedělala? Používáte přírodní nebo mainstreamovou kosmetiku? To je naprosto základní a nosná otázka.

Pleť může protestovat proti chemikáliím, které obsahují konvenční kosmetické přípravky. Uvažovali jste, že byste zkusili olejové čištění pleti? Možná se na první pohled zdá, že je poměrně šílený nápad dávat na mastnou pleť oleje, protože přeci logicky se poté ještě více zmastí. Opak je ale pravdou. Každý projev pleti má nějakou příčinu a maštění souvisí s tím, že používáme příliš vysušující kosmetiku, a proto se naše pleť brání a ještě více mastí. Základní myšlenkou OCM je používání rostlinných olejů ve specifické kombinaci, která pokožku zbaví efektivně nečistot a obnoví její rovnováhu.

Pomocí metody čištění pletí olejem - OCM - lze domluvit pleti, aby přišla k rozumu a našla opět cestu k rovnováze. Při olejovém čištění pleti se sází nejen na rostlinné oleje, ale také na účinky teplé vody. Ta otevře póry a olej se lépe dostane k nečistotám v nich usazených, zbaví přirozeně pokožku bakterií na ní ulpěných a dodá jí výživu a hydrataci. Když je OCM správně a důsledně provedeno, lze jím vyřešit problémy nejen mastné pokožky, ale také její přílišné vysoušení, enormní citlivost, sklony k zarudnutí, ucpávání a vznik černých teček. Nevyvážená pokožka má navíc sklony k míliím, to jsou bílé tvrdé pupínky, které se tvoří na obličeji nejčastěji v očním okolí.

Postup při čištění pleti oleji (OCM)

Když začnete s olejovým čištěním pleti, může vás překvapit to, že se její stav přechodně zhorší, ale tento stav netrvá dlouho. Je potřeba, aby si na sebe kůže a oleje zvykly. Jedná se o naprosto přirozený projev detoxikace pleti. Postupné, více viditelné zlepšení lze vidět v rámci tří týdnů, ale to je poměrně individuální, takže u některých typů pleti je zlepšení pozorovatelné dříve. Velmi záleží na tom, na jakou péči byla pokožka doposud zvyklá.

Pokud jste olejové čištění ještě nikdy neprováděli, začněte s velmi malým množstvím oleje. Použijte maximálně tři čajové lžičky oleje. Naneste olej na obličej a čistými prsty masírujte za krouživých pohybů v podstatě co nejdelší dobu. Obecně se doporučuje až 15 minut a platí pravidlo, že čím déle, tím lépe. Doporučujeme si k masáži pustit třeba audio knihu či hudbu a nastavit ji tak, aby hrála po váš požadovaný čas masáže (respektive čištění pleti). Odzkoušeno máme ovšem i jen dvou minutové čištění a dobrá zpráva pro lenochy - pleť se taktéž vyčistila. ;)

Následně namočte žínku nebo ručník do horké vody, vyždímejte a položte na tvář, kde ji ponechte minutu nebo dokud nevychladne. Je lepší a pohodlnější si k tomu lehnout, nemusíte se stresovat tím, že vám padá z obličeje. Můžete ji namočit znovu z druhé strany a přiložit podruhé. Póry v pleti se tak otevřou a oleje se zapracují ještě více do hloubky, kde pleť vyživí a zbaví ji nečistot. Následně žínkou setřete zbytky oleje z obličeje.

Začínáte-li používat oleje pro čištění pleti, odolejte při zhoršení jejího vzhledu pokušení používat mýdla nebo jinou kosmetiku a nechejte oleje dělat svoji práci. Pleť je takto do hloubky zbavená make-upu i nečistot. Při dodržování pravidelnosti si pleť sama rozpomene na její přirozené funkce. Když ji přestanete denno denně vysoušet, pokožka pak nebude mít potřebu stále více a více produkovat maz. A suché pokožce se pak připomene, co má vlastně dělat.

Související produkt
Šípkový olej, extra bio 20 ml
Saloos / 232 Kč
Bio šípkový olej má oproti tomu běžnému vyšší obsah karotenoidů a antioxidantů. Je vhodný pro všechny typy pleti, urychluje hojení, redukuje viditelnost jizviček i pigmentových skvrn.
Detail produktu