Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Partnerská recenze: Krém Smart Antioxidants od Mádary

Partnerská recenze: Krém Smart Antioxidants od Mádary Krém Smart Antioxidants od Mádary je určen pro mužskou i ženskou pokožku kolem třiceti let.
Jana Konečná
5,0 5
2

Partnerská recenze: Krém Smart Antioxidants od Mádary zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Krém Smart Antioxidants od Mádary je určen pro pleť kolem třicítky, kdy se na ní začínají objevovat první známky stárnutí a prohřešky proti zdravému životnímu stylu i zanedbanou péči už nám nepromíjí tak snadno. V nabídce značky Mádara najdete hned několik přípravků na míru určených přesně tomuto stavu pleti. A vybrat si mohou samozřejmě i majitelé různých druhů pleti. Vybírat lze z denního krému pro suchou až velmi suchou pleť nebo pro mastný a smíšený typ pleti. Krém navíc můžete pořídit i v jeho odlehčené verzi v podobě fluidu. Novinkou v Biooo sortimentu je pak oční krém ze stejné řady Smart Antioxidants.

Ženský pohled

Krém od Mádary mě zaujal především proto, že je unisexový, mohou jej tedy používat muži i ženy. Já jsem si vybrala krém pro suchou a velmi suchou pleť. Ne, že bych měla normálně až tak extrémně suchý typ pleti, svoji pleť bych popsala spíše jako smíšenou, ale v té době byla ještě docela vysušená po zimě, zašedlá, sem tam se olupovala a rýsovaly se na ní právě drobné linky, které jsem připisovala právě tomu, že pleť dostala během zimy pořádně zabrat. Navíc jsem jej díky tomu, že je i pro muže, mohla tajně podstrčit i tomu svému.

Mému muži sice vrásky svědčí (jako snad asi každému chlapovi - nespravedlnost!), ale mívá problémy se suchou pokožkou kolem nosu a na tvářích. Jako „správný“ chlap si však na sebe nechce nic patlat, takže se na to musí diplomaticky – nenápadně postavit krém na poličku v koupelně, ideálně tak, aby jej měl přímo pod nosem při čištění zubů a pak se jen tak (ještě víc) nenápadně zmiňovat, že ten nový krém, co mám, je super na suchou pokožku, a že je kupodivu určený nejen pro ženy, ale i pro muže. ☺

Základ krému tvoří olivový, makadamiový a jojobový olej. Jojobový olej je perfektní v tom, že je vhodný prakticky na každý typ pleti, normalizuje totiž činnost mazových žláz, takže mastné pleti pomáhá od nadměrného maštění a té sušší zase dodává výživu velmi podobnou přirozenému kožnímu mazu. Dále obsažená růžová voda působí bezvadně na suchou a přecitlivělou pleť, zklidňuje případná podráždění a zároveň pleť aktivně regeneruje. Účinné duo tvoří s extraktem z kontryhelu, který má výborné protizánětlivé a hojivé účinky. A to by nebyla Mádara, aby do krému nepřidala také nějaké severské bylinky, v tomto případě mechy, lišejníky a kapradiny, jako je například rašeliník či pukléřka islandská, jež jsou plné antioxidantů.

Krém Smart Antioxidants jsem používala na den i noc (i když se jedná o denní krém). Jen na noc jsem pod něj přidávala čistý gel z Aloe vera od Santaverde. Ráno pak pleť byla krásně odpočatá, hydratovaná a opravdu viditelně vypnutá. Jako ranní krém se osvědčil samozřejmě také skvěle, když je to v jeho popisu práce. Velmi rychle se vstřebává, proto nemusíte dlouho čekat s nanesením make-upu a můžete vyrazit z domu. Krém jsem občas trochu přetáhla i k očím a nahradila tak oční krém, opravdu skvěle totiž pokožku vypíná. Teď už se ale nemůžu dočkat, až vyzkouším od Mádary „opravdový“ oční krém ze stejné řady.

Mužský pohled

To jsem tak jednoho dne zahlédl na poličce v koupelně Smart Anti-age krém proti stárnutí (přesněji je to krém na suchou až velmi suchou pokožku s prvními známkami stárnutí) od firmy Mádara. Chytlo mě to hnedka za oči, protože jsem celý blázen do všech těch nových, smart (většinou technických) věcí, takže mi jeho název okamžitě přitáhl oči.

A co je na tom vlastně to „smart“? Na pěkném, štíhlém, černém flakónku je výrazně bílou barvou napsáno Smart Antioxidants. To sice nikomu nic neřekne, ale už jsme blíž, protože všichni víme, že antioxidanty jsou povětšinou (pokud to nepřeženete) dobré. No, a pokud jsou ty antioxidanty ještě chytré a jsou získávány z různých severských bylin jako v tomto případě, asi není potřeba víc dodávat. Takže jsem se rozhodl jej vyzkoušet – tajně, aby nikdo nevěděl, že si něco patlám na obličej.

První věc, kterou je třeba zmínit, je, že jde o denní krém. Je to na té piksle napsáno, ale docela tmavým písmem a můžete to snadno přehlédnout. Takže nedělejte stejnou chybu jako já, když jsem se na noc pěkně namazal a ráno jsem stál před zrcadlem a pozoroval, jestli se mi loupe nos nebo jestli mám o nějakou tu vrásku míň. Krém naštěstí zabral i se špatnou dobou dávkování – asi je opravdu smart a někdy dokáže zahladit nejen vrásky, ale i drobné chyby, kterých se sem tam dopouštíme.

Krém Smart Antioxidant od Mádary se velice dobře vstřebává a jemně voní. Ani vám nemůžu říct čím, ale asi to budou ty severské bylinky. S tou vůní jsem moc nepočítal, takže můj tajný pokus byl odhalen velice záhy.

Abych to shrnul, tak… po několika týdnech užívání se necítím ani o den starší… Pravda, tohle je velmi subjektivní záležitost, ale nos se mi už opravdu neloupe. Nemůžu říct, jestli krém působí anti-age, protože se nijak staře necítím a vějířky kolem očí si schválně nechávám, protože dle psychologů vzbuzují v lidech důvěru a jejich vlastník působí na okolí velice… ehm, moudře. Každopádně všechny ostatní krémy, které jsem se kdy odvážil vyzkoušet, už u mně nemají místo. Svými vlastnostmi (až na tu vůni – takhle mě napráskat!) a rychlým účinkem na můj nos a okolní suchou pleť (prý existují jiné typy pleti a Mádara na ně taky myslí) si mě Mádarovský krém stejně rychle získal.

Jedinou nevýhodu vidím v tom, že už mi došel. Ale třeba si někdo vzpomene, že mám narozeniny a koupí mi jej – tajně. ☺