Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Péče o pleť namáhanou sluncem

Péče o pleť namáhanou sluncem zdroj: pixabay.com

Prázdniny se pomalu, ale jiště blíží ke konci a ačkoliv si to někdy nechceme přiznat, tak ty velmi příjemné suneční paprsky dokážou na naší pleti udělat skutečnou paseku. Nastartujte tedy detox pleti a dopřejte jí regeneraci.

Letní období je pro naši pleť tím snad nejnáročnějším z celého roku. Působí na ni všechny vnější vlivy, ať už jde o sluneční paprsky, chlorovanou či slanou vodu nebo v případě letních bouřek voda dešťová a ostrý vítr. Pleť namáhá taky vzduch z klimatizací, jenž je velmi suchý, a tím vyvádí pleť z její přirozené rovnováhy. Rovněž velké teplotní skoky mezi horkým vnějším prostředím a klimatizovanými prostory působí pleti šok.

Základem veškeré péče je samozřejmě prevence, a to dostatečná ochrana proti slunci opalovacími prostředky nejen na dovolené, ale i ve městě. Spálení pokožky je velice nepříjemné, ale může být i zdraví nebezpečné kvůli zvýšenému riziku vzniku rakoviny kůže. Pokud to přece jen se sluníčkem přeženete a pokožka se spálí, tak ihned zakročte. Vybírejte buď již připravené poopalovací prostředky, jež pleť příjemně zchladí a zklidní, nebo využijte například čistý Aloe vera gel, jenž má přímo zázračné schopnosti na spálenou pokožku. Jednak přirozeně chladí (uchovávejte v lednici pro ještě lepší efekt!) a jednak podporuje regeneraci pleti a efektivně zmírňuje její podráždění či zarudnutí. Zároveň má také hydratační účinky, protože skvěle váže vodu a je vhodný pro všechny typy pleti – pokud máte mastnější plet, tak se nemusíte bát, že by vás gel z Aloe vera umastil či ucpával póry. Pokud máte citlivou pleť, pomohou vám přípravky s výtažky z levandule, jež také skvěle zklidňuje a zmírňuje citlivost pokožky, zároveň je ale také skvělá pro problematickou pleť náchylnou ke vzniku pupínků.

Péče o pleť namáhanou sluncem

Po náročném létě je důležité pokožku hlavně zregenerovat, takže ve své pravidelné péči přidejte na intenzitě a vyzkoušejte například hloubkově působící séra, jež obsahují vysokou koncentraci účinných látek. Existuje spousta složek, které mají skvělé regenerační účinky, a na ty se zaměřte. Je to například olej z granátových jablíček, avokádový olej, olej z baobabu či mandlový olej. Nejlepší je samozřejmě kombinace olejů. Můžete vybírat buď ze sér již připravených, nebo pokud fandíte domácímu tvoření, tak si namíchat přípravek podle svých potřeb.

Vedle nešlápnete rovněž s olejem arganovým, který používejte klidně i na vlasy, jež pod vlivem slunečních paprsků rovněž trpí. Arganový olej je přímo zázrakem a není náhoda, že pochází právě ze slunného Maroka. Výhodou arganového oleje je, že nezatěžuje ani citlivou či aknózní pokožku a intenzivně stimuluje regeneraci.

Nezapomínejte také na pravidelné maskování, právě po létě dopřejte své pleti něco navíc a masky používejte klidně třikrát do týdne. Volte hutnější krémové produkty s obsahem pečujících olejů a másel, jež pleť zjemní a navrátí jí ztracenou vitalitu. Čisticími maskami na bázi jílu či rasulu pak doplňte pravidelnou péči a používejte je jednou týdně až jednou za deset dní.

Péče o pleť namáhanou sluncem

Léto umí napáchat neplechu na pleti či vlasech a návrat z dovolené může být nepříjemným překvapením. Dopřejte proto své pleti zvýšenou pozornost a ona se vám odvděčí svěžím vyživeným vzhledem a sametovou hebkostí.

Související produkt
Aloe vera gel Pur 100 ml
Santaverde / 524 Kč
Aloe vera gel bez parfemace dodává pokožce hydrataci, zklidňuje podráždění a podporuje její přirozenou regeneraci.
Detail produktu