Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Pleťový krém, prosím

Pleťový krém, prosím Potřebujete nový pleťový krém? U nás si vyberete ten nejlepší.
Pavlína Klaudová
3,0 5
10

Pleťový krém, prosím zdroj: unsplash.com

Ani jsme se nenadáli a nenápadně se ohlásil podzim. Venkovní teploty pomalu klesají a my se těšíme na to, až se pěkně zachumláme do deky a budeme pěkně z tepla domova sledovat padající listí za oknem nebo první podzimní plískanice. Se změnou ročního období však přichází i potřeba vybrat nový krém pro péči o pleť. Jak zvolit ten nejlepší?

„Přírodní“ není vždy přírodní

Pleťové krémy jsou něco, bez čeho si nedokážeme představit život. Jsou důležité, aby zabraňovaly předčasnému stárnutí pleti, udržovaly vyrovnanou hydrataci a tón pleti, vyživovaly a chránily. Jedny z nejčastějších věcí, které řešíme při výběru pleťového krému, je jeho struktura, roztíratelnost, vůně a účinnost, ale také to, jestli byl testovaný na zvířatech. Prostě nám musí být po všech stránkách příjemný. Ale jak to je s pleťovými krémy, které koupíte v bio produkci a jejich klasickou konkurencí? Dá se to vůbec srovnávat?

Všichni známe různé druhy rádoby přírodní kosmetiky, které ve výsledku zase až tak přírodní nejsou. Je to prosté. Vše přírodní je aktuálně velkým trendem, proto na to automaticky slyšíme. Na trhu se tak objevují kosmetické produkty, jež obsahují pár přírodních složek, a zbytek složení je doplněn levnějším chemickým koktejlem. Účinek i toho nejlepšího přírodního výtažku však totálně zazdíte, pokud jej smícháte se syntetickými látkami.

Zkuste si schválně někdy ze zvědavosti projít složení klasického pleťového krému a jeho bio varianty. Budete překvapeni, jaký nepoměr surovin ve složení uvidíte. Bio pleťové krémy jsou totiž daleko chudší na ingredience. Není totiž třeba nic nastavovat ani zakrývat. Stačí staré osvědčené principy. Například místo klasických konzervantů jsou zde použity éterické oleje, které navíc produkt i provoní.

Proč zvolit bio pleťový krém?

Protože je dobré omezit ve svém životě nepotřebnou chemii. Denně na sebe běžně naneseme kombinaci asi 500 chemických látek jenom v rámci osobní hygieny a kosmetické péče. Naše pokožka pohlcuje většinu z nich, a tím se dostávají do krevního oběhu a mohou nepříjemně ovlivnit naše zdraví. Každá eliminace ingrediencí, které mohou být samy o sobě neškodné, ale nevíte o nich, jak se chovají v kombinaci s dalšími chemikáliemi, je žádoucí. Navíc pomůžete svým výběrem o trošku víc chránit přírodu, protože bio kosmetika je šetrná nejen při používání, ale určité etické aspekty skýtá také její výroba.

Co znamená „správný pleťový krém“ pro nás v Biooo

Kritéria Biooo žen a mužů, kterými se řídíme při výběru vlastní kosmetiky, se odvíjejí od toho, s čím denně pracujeme. Noříme se do hlubin přírodní i konvenční kosmetiky, abychom dokázali najít to nejlepší z nejlepšího. Vnímáme to, jakým způsobem se změnilo chování naší pleti a pleti našich blízkých po přechodu na přírodní kosmetiku a snažíme se jí více naslouchat. To nám napomáhá k tomu, abychom se cítili dobře ve vlastní kůži. Jaké jsou hlavní stavební kameny kvalitní bio péče o pleť a čím se řídíme, když si vybíráme pleťové krémy?

Jednoduchost, čistota, přirozenost. To jsou tři sudičky, které stojí u zrodu každého kvalitního bio výrobku. Pokud k nim ještě přidáte preciznost a vášeň pro biodynamické zemědělství, pak se musíte při hledání v regálu nutně srazit s bílými kelímky od Martiny Gebhardt. Zamilují si ji všichni, kteří mají rádi ekologické hospodaření, žijí v souladu s přírodními zákony a je pro ně důležitá kvalitní péče na vysoké úrovni. Martina Gebhardt spojuje výhody spagyrické kosmetiky a biologicky obnovitelného životního stylu.

Pokud potřebujete něco více „vegan friendly“ než je Martina Gebhardt, sáhněte po pleťových krémech od německých stálic Weledy nebo Lavery. Jejich příznivá cenová hladina potěší i ty, kteří zrovna mají hlouběji do kapsy. Krémy jsou pohodlné na nanášení, velmi dobře se vstřebávají a potěší vás jejich jemné vůně, které nezklamou. Máte-li obzvláště problematickou pleť, vsaďte na léčivý zázrak od Argitalu. Expert na jílovou kosmetiku to totiž s pupínky, ucpanými póry a dalšími kosmetickými problémy umí opravdu na jedničku. Třeba pleťový krém s ylang-ylang pomůže vaší pleti opět nastolit rovnováhu a navíc působí i na aromaterapeutické vlně.