Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Balzámy na rty Mádara

Recenze: Balzámy na rty Mádara Mádara balzámy na rty působí jako dva produkty v jednom – pečující balzám i lesk na rty.
Jana Konečná
5,0 5
4

Recenze: Balzámy na rty Mádara zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Mádara patří mezi jednu z našich nejoblíbenějších značek, proto je docela škoda, že její balzámy na rty, které patří mezi (takovou už trochu starší) novinku, moc známé nejsou. Mají naprosto dokonalé složení i účinky. Na výběr máte ze dvou variant – bezbarvý konopný balzám bez barvy a balzám na rty švestka s úžasně sladkou vůní a také chutí. Složení mají oba balzámy, až na malé odchylky téměř stejné. Rozhodování bude asi hlavně v tom, jestli jste fanoušky tónovacích balzámů s příchutí nebo preferujete spíš ty neutrální, čistě vyživující.

Zajímavý je i jejich na jednu stranu minimalistický obal – s černou ani bílou na poličce v koupelně ani u vás v kabelce ostudu neudělají. Jejich zkosený aplikátor mi na druhou stranu hodně připomíná retro lesky, které letěly v devadesátých letech. Přijde mi to jako opravdu dobrý nápad, protože na rozdíl od balzámů na rty, které jsou v kelímcích, nemusíte do přípravku sahat prsty a aplikace je tak hygieničtější. Zkosený konec balzámu na rty můžete pro maximální hygieničnost občas přetřít vatovým tamponkem namočeným do vody s kapkou tea tree. A teď už k samotnému složení.

Mádara balzám na rty konopí

Recenze: Balzámy na rty Mádara

Základ konopného balzámu na rty tvoří ricinový, olivový kokosový a samozřejmě i konopný olej spolu s bambuckým máslem. Účinky této extra výživné kombinace fixuje včelí vosk, který také prodlužuje výdrž balzámu na rtech. Hojivé účinky balzámu propůjčuje taktéž obsažený propolis a také rakytníkový, heřmánkový či měsíčkový extrakt. Velice jemnou sladkou chuť v konopném balzámu zajišťuje stéviový extrakt. Konopný balzám je v elegantním černém obalu. Kromě péče rtům propůjčuje i lesk.

Mádara balzám na rty švestkový

Recenze: Balzámy na rty Mádara

Švestkový balzám má úplně identickou velikost balení i tvar aplikátoru, až na to, že je v bílém obalu ☺. I jeho složení je velice podobné tomu konopnému. Místo olivového oleje však zabral jojobový olej a místo konopného poměrně vzácný olej ze švestkových pecek. O sladkou chuť se opět stará extrakt ze stévie. Balzám má opravdu dokonalou příchuť. Vzhledem k jeho názvu jsem sice čekala spíš švestkovou, ale chutná spíš jako sladké žvýkačky. Stejně jako konopný balzám, tak i švestkový dodává rtům kromě výživy i lesk a také lehký meruňkový nádech.

Oba balzámy rty úžasně zjemňují. Na rtech vydrží relativně dlouho. Tedy pokud je před tím neslíznete, což o toho švestkového opravdu vážně hrozí ☺. S Mádary balzámy na rty tak prakticky získáte dva produkty v jednom – výživný, hojivý a pečující balzám na rty a bezbarvý či lehce tónovaný lesk na rty. To podle toho, po které variantě sáhnete.

Související produkt
Balzám na rty švestka 15 ml
MÁDARA / 255 Kč
Balzám na rty švestka zanechává rty vláčné a pěstěné, zároveň jim dodává lehký lesk a jemnou šťavnatou barvu. Spojení olejů a másel intenzivně pečuje a současně brání dehydrataci a praskání.
Detail produktu