Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Luxusní dětská strava značky Holle

zdroj: holle

Holle je jedna z těch rozhodně výraznějších značek nejen na našem českém trhu. Zaměřuje se na organickou bio výživu pro naše nejmenší a jejich produkty jsou špičkové kvality. Už od svého založení před 90 lety staví na principu přírodní kvality - odmítají tedy veškeré chemické způsoby zpracování i jakékoliv konzervanty. Jako důkaz skutečné kvality jejich produktů slouží i certifikáty DEMETER a BIO, kterými se Holle může pyšnit.

Pár slov o firmě

Společnost Holle provozuje své továrny v Riehenu ve Švýcarsku a v Grünsfeldu v německém Bádensku-Württembersku. Jejich široká nabídka produktů zahrnuje kojenecká mléka, výživu, dětské kaše, přesnídávky a různé druhy krekrů, které jsou dostupné ve více než 40 zemích po celém světě.

Při pěstování všech surovin se Holle spoléhá výhradně na biodynamicky nebo organicky pěstované suroviny, které získává od svých dlouhodobých dodavatelů, již dodržují přísná pravidla Demeter. Chemická hnojiva a pesticidy jsou zcela vyloučeny. Proces zpracování surovin a výroby probíhá pod neustálým dohledem a kontrolou kvality. Každý výrobek, který opustí továrnu, je důkladně testován a ověřován, aby splňoval nejvyšší standardy týkající se bezpečnosti a výživy.

My jsme měli možnost vyzkoušet hned několik produktů této švýcarské značky, a tak vám můžeme přiblížit, jaké opravdu jsou.

Kaše a kapsičky

Jablko a hruška s jogurtem 
Takový malý zdravý jablkový štrůdlík. Velmi chutný nejen pro děti, milé ovocné osvěžení zmírněné jogurtem, není tedy tak sladký jako běžné čistě ovocné taštičky, praktický na cesty a velmi lahodný. Dětem bez výjimky moc chutná.

Kapsička Broskev a Banán
Velmi plná sladká chuť, zasycující a vydatná. Kombinuje voňavou šťavnatost broskve s plností a hutností banánu, barevně si drží světlejší banánové barvy, a tak se ani váš drobeček tolik nezašpiní. Také nám přijde skvělé, že kapsička není uměle doslazována ani chemicky konzervována.

Rýžová kaše
Krásně se rozmíchává, voní a hřeje, je lehká a dobře stravitelná. Zároveň je bez obsahu lepku i laktózy. Dětem chutná a nepřejedí se jí ani při pravidelné konzumaci. Velmi nás tento produkt potěšil.

Kukuřičná celozrnná kaše
Bez lepku a bez laktózy, skvěle se rozmíchává, krásně voní a v bříšku pohladí. Samozřejmě opět bez přidaného cukru. Je jemná a krémová, zasytí a děťátka nemají problém s jejím strávením. 

Zeleninové i masové příkrmy

Bio dětská přesnídávka brokolice s celozrnnou rýží
Přesnídávka má po ohřátí příjemnou konzistenci a jemnou chuť. Převažuje textura rozmixované rýže, nicméně na chuti je znát šťavnatost brokolice. Jako počáteční příkrm od 4. měsíce věku je ideální. Snadno se také smíchá třeba s vývarem a vytvoří hustší polévku.

Bio dýně s rýží
Vydatně dýňová přesnídávka s příjemně nasládlou chutí. Rýže přesnídávku zahustí, dobře drží na lžičce a příjemně se s ní krmí. Chutí je k nerozeznání od doma připravené pečené a rozmixované dýně s jemnou rýží.

Dětský zeleninový příkrm: Telecí maso a čočka
Díky příměsi mrkve jde celý pokrm do sladka a dětem tak více chutná. Na rozdíl od běžných produktů obsahujících mrkev se zde její chuť ale blíží čerstvé nebo jemně povařené mrkvi a nenese žádnou pachuť. Příkrm je vhodný od dokončeného 10. měsíce a má v sobě již drobné, ale velmi měkké a jemné kousky zeleniny. Ač je bez přidané soli a cukru, chuť je vyvážená a dobrá. V podstatě k nerozeznání od doma připravených příkrmů

Čaj a křupky

Čaj pro kojící maminky
Oficiálně vhodný ke konci těhotenství a v době kojení. Má lahodnou chuť a svým složením je velmi vhodný pro trávení miminka. Najdeme v něm totiž například fenykl, anýz, kmín nebo meduňku. Nemá hořkou ani "příliš" bylinkovou chuť, ale je osvěžující a lehký

Dětské křupky jablko skořice
Jemné křupky bez lepku s čočkou a rýží jsou díky svému tvaru kolečka s dírou uprostřed vhodné do malinkých dětských rukou. Chutnají sladce díky jemnému skořicovému posypu. Jsou doporučovány od tří let věku, ale vzhledem k tomu, jak snadno se v ústech rozpouští jsme se nebáli je dát i ročnímu dítěti (pod dozorem samozřejmě) :)