Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Ekia cosmetiques

zdroj:

Ekia cosmetiques je exkluzivní značka přírodní kosmetiky z Francie. Do svých produktů vkládá, mimo jiné, i poklad přírody - dračí krev. Je to jediná značka organické kosmetiky, která využívá sílu dračí krve ve všech svých produktech. A vše má vědecky podloženo. Jaké produkty jsme testovali a jak dopadly? Čtete dále!

Co jsme testovali?

V redakci jsme měli tu čest otestovat tři produkty: olejový odličovač, oční krém a anti-age krém pro normální a smíšenou pleť. Není snadné chtít anti-age efekt, pokud máte mastnější pleť.

Olejový odličovač

Odličovač má poměrně hustou konzistenci, není tekutý. S make-upem si poradí perfektně, i po výrazném líčení očí nezbyly ani památky. Velmi jsem ocenila, že navzdory tomu oční okolí nevysušuje a nepalí v očích. Na navlhčené pleti se promění v mléko, které kromě make-upu smyje veškeré nečistoty a ještě čistí póry! Po několikátém použití mě to velmi mile překvapilo. Žádnou vůni jsem u produktu nezaznamenala, což je za mě plus.

Oční krém

Tento oční krém byl pro mě velkým překvapením. Je velmi hutný. Přesně tak, jak by správný vyživující a pečující oční krém měl být. Barvu má lehce do červena, přítomnost dračí krve je tedy znát na první pohled. Krém jsem používala ráno i večer, což doporučuji. První použití bylo velice příjemné a po několika dnech byl opravdu znát rozdíl! Oční okolí se nádherně vyživilo, vyhladilo a zmizel pocit pnutí. Oceňují také jemnou, neutrální vůni.

Anti-age krém pro normální a smíšenou pleť

Lehký krém, který začíná bojovat s prvními známkami jemných vrásek, ale zároveň pokožku zbytečně nemastí a neucpává póry. Lze ho použít jak na noční, tak denní péči.I když vyživuje a vypíná vrásky, nemusíte se bát, že by pleť zatížil. Po nanesení se rychle vstřebává. Je lehce zbarvený do růžova a velmi jemně a příjemně voní.

Co ještě dodat ke krému?

Krém se doporučuje užívat alespoň 3 měsíce, aby byly znatelné výsledky. Já jsem ho zatím bohužel měla možnost používat jen měsíc, ale už i po tak krátké době mohu říct, že k pár změnám na mé pleti došlo:

  1. je méně začervenalá
  2. pokožka se barevně sjednotila
  3. mám menší pocity pnutí na pleti nejen po umytí, ale i během dne

Tip na závěr

Jelikož je textura opravdu lehčí, doporučuji večer, kdy je třeba pleti dodat více péče, přidat do krému ještě pár kapek arganového nebo opunciového oleje.